Kara za zadymę! Zamknięty stadion i…

Komisja Dyscyplinarna przy DZPN zdecydowała o karze dla oławskiego Moto-Jelcza.

Przypomnijmy,że 18 sierpnia sędzia musiał na pewien czas przerwać mecz, gdy oławscy kibice podpalili flagę z napisem „Brygada świdnicka” i z logotypem „Górnika” Wałbrzych. Na trybunach doszło do starć miejscowych kiboli z fanami świdnickiej drużyny. Całe zamieszanie szybko zneutralizował policyjny oddział prewencji. Pisaliśmy o tym tutaj: https://gazeta-olawa.pl/sport/98287-zadyma-stadionie-olawie/

Jak ukarano kibiców? Policja zatrzymała jedenastu pseudokibiców. Jeden z nich to poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ukarali mandatami zatrzymane osoby za zakłócenie spokoju i porządku publicznego oraz za zniszczenie mienia.

Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski zapowiedział surowe sankcje wobec oławskiego klubu. Decyzja zapadła w czwartek 22 sierpnia, podczas posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej przy DZPN. Trzy najbliższe mecze Moto-Jelcza, rozgrywane na oławskim stadionie (31 sierpnia, 14 i 28 września), odbędą się bez udziału publiczności. Oławscy kibice nie będą także mogli pojechać w zorganizowanej grupie na mecz rewanżowy do Świdnicy. Oławski klub musi też zapłacić 1000 złotych, tytułem kary finansowej.

ZDJĘCIA z meczu, podczas którego doszło do starć kibiców: https://gazeta-olawa.pl/sport/98287-zadyma-stadionie-olawie/

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (7)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.