Policjanci wymienili im koło. Dziękują „zbawczej ekipie”

Małżeństwo, które złapało gumę na autostradzie napisało list do oławskich policjantów: – Bardzo prosimy przyjąć gratulacje za posiadanie w Pana Komendzie nadzwyczajnej, najwyższej próby załogi patrolu ruchu drogowego w osobach mi nieznanych z nazwiska : Panią i Pana – napisali do komendanta KPP w Oławie

A oto dlaczego : – W niedzielę wracaliśmy do Wrocławia z Szybowcowych Mistrzostw Europy w Stalowej Woli samochodem KIA i przyczepką kempingową N-126. Niedaleko już Wrocławia, bo przed MOP Krajków ok. godziny 15.00 „złapaliśmy gumę” w przyczepie. Po zjechaniu na pobocze, wraz z żoną zabraliśmy się do wymiany koła. Żona nie zdążyła nawet postawić trójkąta, kiedy nagle podjechał patrol policji drogowej i bez żadnych próśb i ceregieli Pan Policjant zaoferował pomoc. I to do tego stopnia, że zrobił to nawet własnymi narzędziami, a my staliśmy i ewentualnie podawaliśmy potrzebne narzędzia. W kilkanaście minut wymiana koła była gotowa, a zbawcza ekipa wskazała nam jeszcze najbliższą drogę do domu. Żadnych gratyfikacji – wszystko za gorące podziękowanie. Ten patrol wyraźnie jest nastawiony nie tylko na mandaty (chociaż to niekiedy także ważne) , ale właśnie na wszelką pomoc kierowcom. Bardzo pozdrawiamy ten patrol, jeszcze raz dziękujemy a Panu Komendantowi, jeszcze raz gratulujemy takiej załogi i prosimy osobiście im podziękować za postawę i poświęcenie co jest najlepszą wizytówką Policji w Oławie”

Źródło KPP w Oławie

 

 

 

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

  1. Jakie miasto, takie historie w lokalnej gazecie. Jakby ktoś napisał list, że policjant był niemiły, wulgarny itp., to byłaby sprawa „godna uwagi”. A jak pomógł, to krytyka, że to jego obowiązek i wogóle po co o tym pisać.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Co za ku…wa ludzie mieszkają w tej Oławie ?? Życzę Ci z całego serca (…) jeden z drugim żebyś kiedyś potrzebował takiej bezinteresownej pomocy bez względu czy to Policja czy nie . Państwu Policji bardzo gratuluje TAKA WŁAŚNIE POWINNA BYĆ POLICJA !!!!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.