5-latek przyniósł do przedszkola narkotyki! Ojciec zatrzymany!

Ojciec musiał się mocno zdziwić, kiedy dowiedział się, że dziecko zabrało narkotyki do przedszkola, a jeszcze bardziej, kiedy do drzwi zapukali policjanci i zrobili przeszukanie mieszkania…

Policję powiadomił dyrektor przedszkola w gminie Jelcz-Laskowice. Opiekunka znalazła u 5-latka woreczek strunowy z białym proszkiem, podejrzewała, że mogą to być narkotyki, więc natychmiast powiedziała o tym dyrekcji. – Funkcjonariusze sprawdzili substancję i potwierdzili, że faktycznie w woreczku znajdowała się śladowa ilość amfetaminy – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – W toku dalszych czynności ustalili, że dziecko najprawdopodobniej przyniosło woreczek z domu. Przeszukali więc mieszkanie rodziców przedszkolaka i znaleźli ponad 9 gramów amfetaminy oraz ponad 12 gramów marihuany. Narkotyki leżały na szafie. 28-letni ojciec dziecka przyznał się, że należą do niego. Zapytany skąd ma narkotyki, odpowiedział, że znalazł w lesie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut posiadania narkotyków. Zebrany przez policję materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego 28-latka. Prokuratura Rejonowa w Oławie przychyliła się do wniosku policji i zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru. 28-latek w przeszłości niejednokrotnie popadał w konflikt z prawem.

Policja sprawdza czy podejrzany nie zajmował się handlem narkotykami.

Źródło KPP w OŁAWIE

 

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.