Skontrolowali 76 samochodów

20 maja w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. – Miały na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie.

Funkcjonariusze oławskiej drogówki skontrolowali 76 pojazdów pod kątem nadmiernej emisji spalin. Żadne z kontrolowanych aut nie kwalifikowało się do zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, ale policjanci zwracali też uwagę na stan techniczny pojazdów. -Tutaj nie było już tak „różowo”, funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości w 20 pojazdach i w tych przypadkach zatrzymano kierującym dowody rejestracyjne do czasu usunięcia nieprawidłowości. Łącznie policjanci nałożyli na sprawców wykroczeń drogowych 40 mandatów karnych – dodaje Jędo.

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

  1. Proponuję dokładnie sprawdzić stan techniczny autobusów z oławskiego PKSu. Większość autobusów nie spełnia ograniczeń emisji spalin, a korozja podwozi i ram jest tak poważna, że tylko czekać na groźny wypadek.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.