Powinien siedzieć w areszcie, ale ukradł i miał narkotyki

22-letni oławianin, ukradł butelkę alkoholu z marketu. Ochrona powiadomiła policję, przy mężczyźnie znaleziono narkotyki, okazało się, że powinien odbywać karę za inne naruszenia prawa…

– Dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez pracownika ochrony młodego mężczyzny – mówi podinsp. Alicja Jędo. – Zgłaszający, po przyjeździe patrolu na miejsce, wskazał funkcjonariuszom sprawcę kradzieży. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest poszukiwany przez oławski sąd celem odbycia kary zastępczej za niestosowanie się do wyroków sądowych, za wcześniejsze naruszenia prawa. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze ujawnili przy nim woreczek foliowy z 5-gramami amfetaminy i kilka porcji marihuany. Przy 22-latku znaleziono również książeczkę wojskową i dowód osobisty należący do innego mężczyzny. Tłumaczył, że dokumenty znalazł. Oławscy śledczy sprawdzą, czy wersja podana przez 22-latka jest prawdziwa.

Mężczyzna zgodnie z nakazem sądu został przewieziony do aresztu śledczego. O jego dalszym losie ponownie zadecyduje sąd.

Za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

 

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.