7 włamań i… wystarczy

Policjanci zatrzymali sprawców włamań do altan ogrodowych i piwnic, odzyskali część skradzionego mienia

Policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy w lutym  7 razy włamywali się do altan ogrodowych i piwnic w Jelczu-Laskowicach, ponadto ukradli rower i motorower. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego wytypowali, a następnie zatrzymali sprawców przestępstw.

– Jednym z nich okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice, aktualnie przebywający w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze, a drugi  to 34-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe i inne – mówi oficer prasowy KPP w Oławie podinspektor Alicja Jędo. – Ich łupem najczęściej padały elektronarzędzia, artykuły gospodarstwa domowego, żywność i inne rzeczy.  Mężczyźni ukradli także dwa niezabezpieczone jednoślady,  rower i motorower, których łączna wartość wynosiła blisko 5 tys. złotych. Policjanci odzyskali oba pojazdy. Aktualnie trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałego mienia oraz wyjaśnienia wszelkich okoliczności popełnionych przestępstw.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. O dalszym losie nieletniego zdecyduje  Sąd Rodzinny i Nieletnich w Oławie, natomiast dorosłemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(ck)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , ,

reklama

Komentarzy (2)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.