W terenie zabudowanym jechał z prędkością 153 km/h

Na drodze Policjanci oławskiego ogniwa ruchu drogowego od początku marca 10-krotnie wnioskowali do starostów o zatrzymanie prawa jazdy. Chodzi o tych kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekraczali dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

– Niechlubny rekordzista to 50-letni mieszkaniec województwa opolskiego, który przez Stanowice przejeżdżał z prędkością ponad 153 km/h – informuje oficer prasowy KPP w Oławie podinspektor Alicja Jędo. – W pierwszej dekadzie marca policjanci odnotowali dziesięć analogicznych. Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, a oprócz tego zatrzymano im prawo jazdy. O zatrzymaniach dokumentów powiadomiono właściwego starostę, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

Oławscy policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę oraz informują, że w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego działania edukacyjno-represyjne na drogach powiatu oławskiego będą kontynuowane.

(ck)


 

Kategoria artykułu: Na sygnale

reklama

Komentarzy (5)

  1. A może, skoro w końcu powstała ścieżka pieszo-rowerowa, urealnić dozwoloną prędkość na tym odcinku do 70 km/h? Z ograniczeniem „popartym” fotoradarem w jednym miejscu – zjazdzie na strefę w Stanowicach. Albo lepiej – rozwiązanie z Łosiowa – pomiar średniej prędkości na odcinku z V dozwolona = 70 km/h.

    I jeszcze jedno: może „ogniwo” zajęłoby się nie tyle tymi, którzy przekraczają, lecz tymi, którzy powodują ogromne zagrożenie swoim stylem jazdy. Cały katalog takich zachowań na 94: „żabie skoki” na czołówkę, ale i też jazda 30 km/h w zabudowanym + 60 km/h w niezabudowanym.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.