Mróz może zabić. Ktoś potrzebuje pomocy? Zgłoś to!

Oławscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami innych służb prowadzą działania pomocowe i informacyjne w ramach akcji „Zima”. Kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze apelują o zgłaszanie informacji o bezdomnych i innych osobach nieporadnych życiowo, które w tym trudnym okresie potrzebują wsparcia.

Oławscy dzielnicowi wspólnie ze strażnikami miejskimi i pracownikami ośrodka pomocy społecznej sprawdzają dworce, ogrody działkowe, klatki schodowe, opuszczone budynki mieszkalne. Funkcjonariusze informują zainteresowanych o adresach noclegowni i schronisk dla osób bezdomnych, a także o miejscach w których mogą zjeść darmowy posiłek (w Oławie – jadłodajnia Caritas`u). 23 stycznia w trakcie takiej kontroli przedstawiciel ośrodka pomocy społecznej udzielił wsparcia finansowego napotkanemu bezdomnemu. Policja apeluje do mieszkańców, aby w te mroźne dni reagowali na osoby nietrzeźwe, przebywające na dworze, które szczególnie są narażone na wychłodzenie, odmrożenia a nawet śmierć.

O bezdomnych można informować policję telefonicznie lub za pośrednictwem aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” – pod tym linkiem http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/wazne_informacje/krajowa_mapa_zagrozen_bezpieczenstwa. Na portalu internetowym należy jedynie wskazać miejsce i oznaczyć kategorią „Bezdomność”.

W razie konieczności funkcjonariusze przewożą osoby potrzebujące wsparcia do ośrodków pomocowych.

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.