Uszkodzone auto, narkotyki i poszukiwany w szafie!

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali 29-letniego mieszkańca Oławy, który rzucał w samochód kamieniami. Przy okazji znaleźli jego kolegę, który powinien siedzieć w areszcie…
*
Do zdarzenia doszło na Zwierzyńcu Dużym. 9 grudnia późnym wieczorem, kobieta jechała do domu, w pewnej chwili jej auto zostało obrzucone kamieniami. Kiedy się zatrzymała mężczyzna zaczął ją obrażać i wyzywać. Mieszkanka zadzwoniła na policję.
*
– Dyżurny skierował na miejsce dwóch oławskich dzielnicowych – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – Policjanci po rozmowie z pokrzywdzoną zaczęli sprawdzać pobliski teren. Szybko zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał informacjom przekazanym przez kobietę. Mieszkaniec był znany policjantom z wcześniejszych interwencji.  Ustalili, że to ten mężczyzna zniszczył samochód. W toku dalszych czynności przeprowadzonych ze sprawcą policjanci znaleźli przy nim kilka porcji marihuany i amfetaminy. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego dzielnicowi usłyszeli odgłosy dobiegające z szafy. Sprawdzili co się dzieje. Okazało się, że ukrywał się tam 29-letni kolega zatrzymanego, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oławie celem odbycia kilkumiesięcznej kary aresztu.
*
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy, następnie osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Podejrzanemu o zniszczenie mienia i posiadanie środków odurzających przedstawiono zarzuty. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast poszukiwany 29-latek został przewieziony do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności, wcześniej wymierzonej przez sąd.

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (9)

  1. Bardzo fajny rejon do mieszkania bo naprawdę jest pięknie na Zwierzyńcu,a tych właśnie darmozjadów wysłać do roboty by zapracowali na mieszkanie,a ja nie to bajo z socjalnymi mieszkaniami czy jakimi tam posiadają, chleją i rozrabiają

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Drobna nieścisłość. Niektóre kamienie były tak wielkie, że gość musiał rzucać dwoma rękoma.
    A po drugie. Sam zaczął świecić latarką by zatrzymać radiowóz. Widziałem to. Jednym słowem czubek. Mam nadzieję że posiedzi długo. Najlepiej to byłoby zutylizować takie (…). Wyjdzie to dalej będzie to samo.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.