Rozdawali alkotesty i odblaski

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie przeprowadzili w gminie Domaniów działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz eliminowanie nietrzeźwych kierowców.
*
Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego wspólnie z dzielnicowymi przeprowadzili działania prewencyjno – kontrolne. Najpierw porozmawiali z uczniami kl. 0–V w Zespole Szkół w Wierzbnie oraz w Zespole Szkół w Domaniowie. W spotkaniu udział wzięło 189 uczniów, którym policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz uświadomili, że nosząc odblaski są bardziej bezpieczni. Po spotkaniach w szkołach funkcjonariusze przeprowadzili kontrole drogowe i rozdawali jednorazowe alkotesty oraz odblaski.
*
– Cała akcja była możliwa dzięki współpracy policji z gminą Domaniów, która wsparła działania profilaktyczno – kontrolne i zakupiła oraz przekazała jednorazowe alkotesty, które mogą być pomocne w sytuacji kiedy nie mamy pewności, czy możemy „wsiąść za kółko” – mówi asp. Wioletta Polerowicz z KPP w Oławie. – Skutki „alkoholu za kierownica” mogą być tragiczne, dlatego apelujemy do kierowców, jak również osób postronnych o rozwagę i sprzeciw wobec tego typu sytuacji. Chcąc ograniczyć takie sytuacje, powyższa akcja będzie cyklicznie powtarzana na terenie powiatu oławskiego
*

Oficjalne przekazanie jednorazowych alkotestów odbyło się 23 listopada w gminie Domaniów.
(Źródło KPP w Oławie)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.