Codziennie na drogach ginie średnio aż 8 osób

Oławscy policjanci przypominają, że Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada każdego roku. W tym roku ten dzień przypada na 18 listopada.  Jest poświęcony pamięci osób zabitych i poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom i bliskim. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia. Dziś nie można zapomnieć też o ekipach ratunkowych, które na co dzień zajmują się następstwami tragicznych zdarzeń na drodze. Wśród nich są między innymi funkcjonariusze policji oraz specjaliści medyczni. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób jest tym większy, że wiele ofiar to ludzie młodzi. Na polskich drogach dziennie ginie średnio aż 8 osób, a ponad 108 zostaje rannych. W tym dniu, podobnie jak w poprzednich latach, policjanci oławskiego ruchu drogowego podczas pełnionej służby na drogach powiatu, będą apelować o rozsądek i rozwagę na drodze.
*
Przypomnijmy!
*
Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych.
Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

  1. Istotny wpływ na bezpieczeństwo ma też stan dróg, jak np. droga krajowa nr 94 przebiegająca przez teren zabudowany w Stanowicach, bez chodników dla pieszych i bez oświetlenia. Odpowiedzialny za ten stan samorząd Gminy Oława korupcyjnymi (oświetlenie drogi i chodniki na terenie miejscowości leżą w gestii gminy), na czele z wójtem Janem K. z Gaci z prokuratorskimi zarzutami, dysponujący 90-cio milionowym budżetem, zamiast zadbać o bezpieczeństwo na tym odcinku drogi, buduje luksusową, wielkomiejską halę sportową w rodzinnej wsi wójta, liczącej 400 dusz, stadion piłkarski z zadaszonymi trybunami w tej samej wsi i kupuje potężny zabytkowy obiekt pałacowy do bardzo kosztownego remontu. I taki wójt i większość jego radnych, znowu wygrywają wybory.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.