Miał ponad pół kilograma amfetaminy

24-letni mieszkaniec gminy Oława trafił na dwa miesiące do aresztu. Jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Został zatrzymany przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Podczas kontroli drogowej znaleziono przy nim ponad 18 gramów amfetaminy. – To okazało się przysłowiowym wierzchołkiem góry lodowej – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – W trakcie dalszych czynności procesowych funkcjonariusze pionu kryminalnego, przy użyciu psa do tropienia narkotyków, w pomieszczeniach mieszkalnych podejrzanego ujawnili i zabezpieczyli ponad 550 gramów tego środka. Z tej ilości amfetaminy można było uzyskać ponad 5600 porcji handlowych.
***
Sąd Rejonowy w Oławie, na wniosek policji poparty przez prokuraturę, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące, wobec 24 – letniego mieszkańca gminy Oława. Do zatrzymania mężczyzny doszło podczas kontroli drogowej, w trakcie której okazało się , że posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Podejrzewając, że kierowca motoroweru może posiadać narkotyki, policjanci dokładnie sprawdzili pojazd i kierowcę. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie woreczek strunowy z białym proszkiem, który w toku dalszych czynności okazał się amfetaminą (18 gramów). Policjanci zabezpieczyli narkotyki. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności procesowych, między innymi podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych podejrzanego, policjanci pionu kryminalnego, przy użyciu psa do tropienia narkotyków, znaleźli i zabezpieczyli prawie 550 gramów amfetaminy, które trafiło do policyjnego depozytu.
***
Postępowanie przeciwko podejrzanemu jest w toku. Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymany miał środki odurzające, czy, i na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem. Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, kara może się zwiększyć nawet do 10 lat.
*
Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (7)

    • Mieszkaniec gminy

      Podpisuję się pod tym obiema rękami! Imbecyli, którzy handlują tym syntetycznym ści***em powinni ścigać dzień i noc. Ale łatwiej jest złapać zrelaksowanego dzieciaka z jointem, który nie szkodzi jego zdrowiu nawet w 1% tak bardzo jak ten szjas ze zdjęcia.

      Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.