W drodze po śmierć… O włos od tragedii. VIDEO

Na kanale YouTube użytkownik zamieścił video z ostrzeżeniem przed kierowcą volkswagena golfa, który po raz kolejny stwarza zagrożenie na trasie Oława-Jelcz. Nie mamy wątpliwości, że ten człowiek powinien stracić prawo jazdy. Na tej trasie często dochodzi do wypadków, nie tylko przez brawurę kierowców, ale również nie najlepszy stan drogi. Takie zachowanie jak to nagrane 3 sierpnia powinno być surowo karane.

AKTUALIZACJA! 23 sierpnia godz. 13.00. Policja dostała zgłoszenie: https://gazeta-olawa.pl/na-sygnale/81243-naganne-zachowanie-kierowcy-policja-zgloszenie/

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (38)

 1. W zasadzie to każdy z Oławy lub okolicy zachowuje się na drodze nieobliczalnie. Jak mam przed sobą pojazd z numerem rejestracyjnym zaczynającym się DOA to włącza mi się awaryjne światełko .W rankingu najgorszych kierowców w województwie Oława jest zaraz po Kłodzku więc to nie tylko moje spostrzeżenia. Jak jadę drogą przelotową przez Oławę to nie rzadko widzę gwałtowne, paniczne wręcz hamowanie by wpuścić kogoś wyjeżdżającego np . z pod sklepu lub podwórka. Kierowcy w tych rejonów słyszeli o kulturze jazdy ale nie do czytali pewnie do końca jak to robić i „jadą na skróty” cały czas.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jak ja kocham takie komentarze: „…. co Policja zrobi?”
   Co ma redakcja do tego? Co ma monitorować?
   Człowieku, ogarnij się. Rusz 4 litery i zainteresuj się troszkę tematem, poczytaj odpowiednie ustawy, przepisy itp. dotyczące takich sytuacji. Zrób coś sam, a nie czekasz tylko aż ktoś za Ciebie zrobi wszystko.

   Tak się składa że Policja nic nie może na podstawie takiego nagrania, a raczej tak opublikowanego. Chyba, że kolega policjant zgłosi taką sytuację koledze policjantowi. Równie dobrze, a raczej skoro domagasz się jakiejś akcji, to jak już wcześniej napisałem, rusz się i sam zgłoś tą sytuację na policję. Tylko i wyłącznie jeśli ktokolwiek PÓJDZIE na komisariat (nie wyśle maila, trzeba to zrobić osobiście) i złoży oficjalnie zaistniałą sytuację jako świadek i przedłoży filmik jako dowód, to wtedy policja rusz sprawę i się zajmie typkiem.

   Jeśli nie masz zamiaru się z tym pofatygować to PROSZĘ oszczędźcie sobie takie debilne komentarze jak ten powyżej. Tym bardziej, że nic nie wnoszą do tematu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • a Ty co prawnik jesteś ?
    a co do debilnych komentarzy to Twój jest naprawdę debilny. najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem a potem wklejaj swoje wypociny.
    a to że proszę o monitorowanie tematu to dla informacji, pewnie nie tylko mnie to ciekawi.
    a co do Ciebie to życzę ci żebyś takiego kolesia spotkał jadąc samochodem. jak się zesrasz widząc 1 m od siebie inny wyprzedzający samochód który jedzie na ciebie na czołówkę to może się zastanowisz na drugi raz pisząc komentarze obrażające innych

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Czy można udostępniać na filmie numery rejestracyjne samochodu?

  ,, Kamery w aucie są coraz powszechniej używane. Kierowcy nagrywają stłuczki drogowe, niebezpieczne zachowania innych na jezdni czy po prostu rejestrują drogę. Takie nagrania niekiedy mogą być pomocne ale czasem mogą stać się powodem problemów.

  – Możemy korzystać z wideorejestratorów, obecnie nie ma regulacji prawnych, które by tego zakazywały. Warto jednak uważać jeżeli planujemy udostępnić nagranie w Internecie. Jeżeli udostępniamy numery rejestracyjne samochodu, wizerunek innych osób obecnych na nagraniu to w takim przypadku zaczynamy podlegać pod ustawę o ochronie danych osobowych oraz pod kodeks cywilny. Możemy zostać oskarżeni o naruszenie dóbr osobistych – mówi newsrm.tv Katarzyna Przybylska z firmy NaviExpert.”

  źródło ; Internet

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Z kwestią udostępniania wizerunku się zgodzę, bo to w jednoznaczny sposób umożliwia identyfikację osoby.
   Natomiast jeśli chodzi o numery rejestracyjne pojazdu to przeciętny obywatel nie ma możliwości zidentyfikowania właściciela (a tym bardziej aktualnego posiadacza) pojazdu, taką możliwość mają jedynie służby i urzędy, które mają dostęp do CEPiKu. Numery rejestracyjne to nie dane osobowe, bo nie pozwalają ustalić bezsprzecznie konkretnej osoby (jak np PESEL czy imię i nazwisko), więc udostępnianie ich np w internecie w filmie okazującym popełnione wykroczenie drogowe nie stanowi naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych. Natomiast jeśli pod takim filmem np: zostaną umieszczone obraźliwe komentarze w kierunku nagranej osoby, wtedy może dojść do stwierdzenia naruszenia prawa.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Tzn właściciel samochodu zawsze może udowodnić, że w związku z publikacją tego nagrania (i nr rej.) poniósł jakieś straty. Np. nikt nie chce kupić teraz od niego tego samochodu albo szef w pracy uznał go za kretyna i nie dał mu awansu (bo klienci się śmieją i już nie chcą od niego kupować).

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Zwłaszcza jak kupuje ktoś z innego powiatu lub województwa, bo w takiej sytuacji zmiana numerów rejestracyjnych jest jeszcze obowiązkowa.
     A jeśli szef w pracy uzna go za kretyna, bo jeździ jak kretyn, no cóż, niech zmieni pracę i weźmie kredyt jak pewien pan kiedyś poradził. 😀
     Wątpliwa argumentacja.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Z pewnością – bardzo trudna linia do udowodnienia. Natomiast paradoksalnie internet zna takie przypadki. Ale przyznaję – bardzo ciężko to uargumentować i wyliczyć.

 3. Jeśli rozpowszechniamy czyjś wizerunek bez powodu – to owszem nie wolno. Ale w sytuacji takiej jak powyżej – to można, należy i tu ochrona wizerunku jest ograniczona. Na szczęście jest coraz więcej osób wysyłających filmiki na policję i bardzo dobrze. codziennie jadę daleko i codziennie obserwuję na drodze takie sytuacje. Jeśli tacy jak ten z golfa kierowcy się nie opanują -to nie ma innej metody filmy od nas. I nie tylko to, codziennie widzę jak wielu prowadzi bez użycia rąk – bo w jednej papierosek i za oknem, a w drugiej komóra (jak trzeba skręcić to się podtrzyma obojczykiem i jakoś pójdzie).

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ale kombinacje pseudoprawników, No i absurdalne wyjaśnienia – dlaczego policja nie może. Nie może – mając film i auto? – czeka na obywatele który złoży doniesienie o przestępstwie.? Nie mam zamiaru tego komentować dam przykład jak sobie radzą z nami – bez świadków i jest zgodnie z prawem. A mianowicie: fotki z videoradarów – przychodzą do domu, trzeba oświadczyć kto kierował i niezwłocznie zapłacić mandacik i przyjąć punkty. (wiem, że to nie z policji ale to zadanie i służba państwowa) MOŻŃA? a tu jeden z drugim wypisuje bzdury że policja nic nie może zrobić z takim filmem. Nie było wypadku, ale ten za kierownicą powinien mieć zabrane prawko albo powtórny egzamin. Nie piszczcie bzdur, że nie można tego załatwić.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Publikować takie filmiki ku przestrodze! Numer rejestracyjny to nie dane osobowe, a jeśli ktoś w miejscu publicznym tak się zachowuje, na dodatek zagrażając innym, społeczeństwo ma prawo się bronić i ostrzegać, to są wartości ważniejsze niż czyjś numer na aucie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Bez jaj, fachowcy sprawdzą, kiedy filmik naprawdę powstał, policja chce świadków, bo tak wygodniej i szybciej. Myślę, że gdy do niego dotrą, sam się przyzna,, a on zapłaci spokojnie mandat, ukłoni się, przeprosi i odtąd będzie uważał na innych, bo też mogą mieć kamerki, a on już wie, co to wstyd

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.