Właściciel zostawił kluczyki w aucie. Złodzieje odjechali, ale…

Policjanci pionu prewencji z komisariatu w Jelczu-Laskowicach zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 22 i 28 lat, którzy ukradli fiata jednemu z mieszkańców gminy Jelcz-Laskowice. Auto zostało odzyskane, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu.Za kradzież samochodu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
***
5 sierpnia około godz. pierwszej policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z KP w Jelczu-Laskowicach usłyszeli komunikat od dyżurnego policji o kradzieży auta marki Fiat Cinquecento. Do kradzieży doszło na ul. Belgijskiej. Tam też funkcjonariusze spotkali się z właścicielem auta, który opisał im okoliczności kradzieży, między innymi przyznał się, że zostawił auto otwarte z kluczykami w środku. Policjanci mając na uwadze zebrane informacje obserwowali ulice. Tuż przed godziną trzecią funkcjonariusze idąc przez ul. Techników zauważyli, jak na osiedlowy parking wjeżdża pojazd odpowiadający temu skradzionemu. Policjanci podeszli do auta, w którym oprócz kierowcy znajdował się pasażer. Funkcjonariusze wylegitymowali obu mężczyzn. Od kierującego wyczuli alkohol, mężczyzna był nietrzeźwy. W trakcie rozmowy z policjantami obaj przyznali się do kradzieży auta. Fakt kradzieży tłumaczyli chęcią zarobienia dodatkowych pieniędzy, które mogliby uzyskać sprzedając samochód. Plany się nie powiodły. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Przedstawiono im zarzut kradzieży, za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednemu z podejrzanych dodatkowo przedstawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (15)

 1. STOP !!! Czy naprawde nic z tym nie mozna zrobic? Pobicia, kradzieze… Czlowiek we wlasnym miescie boi sie wyjsc na spacer, o zwroceniu uwagi w ogole nie ma mowy. Czy tylko ja nie czuje sie juz jak kiedys bezpiecznie? Wszedzie ukrainskie pijackie wrzaski. Oni czuja sie bezkarni… rozpasali sie do granic wytrzymalosci. Policja powinna ich kontrolowac , legitymowac, pouczac. A kary za przestepstwa powinny byc srogie i nieuchronne. Na poczatek patrole policji w nocy w parku. Pija tam alkohol, niszcza lawki, kosze, zostawiaja smieci. Jak dlugo mozna to tolerowac? My jestesmy u siebie i ustepujemy im pola…
  Oby nie bylo tak, jak z imigrantami w Szwecji………..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. A tyle się mówi, żeby nie zostawiać otwartego auto ani kluczyków w aucie. Będzie miał kierowca nauczkę. Nie ważne jakiej narodowości był złodziej, sama nieostrożność kierowcy doprowadziła do tej sytuacji, odzyskał samochód nauczka dla innych.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Pamiętam jak kiedyś co nieco wspomniałem o naszych wschodnich sąsiadach, to większość brała ich w obronę, a teraz czytamy w ciągu kilku dni o pobiciach i kradzieżach. Obstawiam, że wkrótce znów coś poczytamy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. W sprawie Ukraińców panuje zmowa milczenia. Ostatnie pobicia w ogóle nie przebiły się do głównych mediów, a mowa o ciężkich pobiciach. Teraz to. Czy władze Oławy, J-L, coś zamierzają w ogóle z tym zrobić? Chcecie mieć drugą Ukrainę u siebie? Jak to jest, że oni zamiast kultywować nasze obyczaje, narzucają swoje? Ustępowanie na każdym kroku skończy się źle.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.