Ruch wahadłowy będzie przez kilka miesięcy!

Duże utrudnienia pojawią się za tydzień i potrwają kilka miesięcy! Nowa nawierzchnia jest kładziona na odcinku od ulicy Kutrowskiego (na wysokości stacji paliw) do wiaduktu na ul. 1 Maja, ale szykują się kolejne utrudnienia, które potrwają znacznie dłużej
Trwa przebudowa ulicy Oleśnickiej (to odcinek należący do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei). Dobiegają końca prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej, ale 11 sierpnia ruszy remont drogi (odcinek od mostu na Odrze do skrzyżowania dróg 396 i 455 na Jelcz i Bierutów). Tutaj prace nie będą szły tak sprawnie jak na ulicy Kutrowskiego, ponieważ tam wymieniana jest tylko nawierzchnia. Na Oleśnickiej będzie ona również utwardzona i wzmocniona, a takie prace wymagają czasu. – Wykonaliśmy badania gruntu i wzmocnienie jest konieczne, aby asfalt nie był zdeformowany i nie zapadał się – mówi Tomasz Frischmann, burmistrz Oławy.
***
Już 11 sierpnia pojawią się drobne utrudnienia w ruchu – pracownicy będą ustawiać znaki, barierki i przygotowywać odcinek od mostu na Odrze do ulicy Nadbrzeżnej – tu będzie wykonany pierwszy etap prac. Większych utrudnień kierowcy mogą się spodziewać od 13 sierpnia. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Remont ma zakończyć się w listopadzie, ale kierowcy powinni normalnie jeździć od połowy października.
(AH)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (24)

 1. Uroczo , wiem że nigdy nie ma dobrej pory na remonty i zawsze będzie to utrudnienia , ale dlaczego to musi się tak ślimaczyć ? Terminy na wykonanie takiego odcinka drogi wyglądają jakby budowane były co najmniej nowe przeprawy lub od zera budowana była nowa droga , a tak naprawdę zdzierają kilka kilkanaście cm starej warstwy i kładą nowa …

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Spokojnie on sam będzie stał i kierował ruchem… Człowieku zastanów się co ma burmistrz do tego (to odcinek należący do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei)? Zamiast się cieszyć, że się buduje i remontuje to tylko źle i źle – jak jest stare i walące się to jest źle, a jak coś zaczyna się „odnawiać” to też źle… Jak się nie obrócisz to zawsze d.*.a z tyłu. Takie pier*nie aby pier*ć – po co to? brak słów 🙁

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • w innych miastach jakoś da się to skoordynować, tylko u nas burmistrz ma takie podejście, że jak za coś jest odpowiedzialny ktoś inny to jego to już nie obchodzi, a burmistrz właśnie powinien koordynować pracę innych podmiotów

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Super, że władza poprawia komfort jazdy dla kierowców i rowerzystów ale do cholery czy jest ktoś kto odpowiada za organizację ruchu podczas prac drogowych !!? Wjeżdżając do Oławy od strony ul.Wiejskiej aby dostać się do centrum miasta mamy drogę Strzelną na której jest mega korek kończący się czasami na wysokości Kauflandu, wiec aby ominąć korek kierowcy wybierają przejazd przez ulicę Lipową a tam? Droga zamknięta z każdej strony a wcześniej żadnej informacji/znaku o zamknięciu! Kierowcy jadą i zawracaj, ruch się paraliżuje ! Od ul. Nowosadniczej również nie jest lepiej.
  Żadnych informacji aby poprawnie przejechac omijając zakazy ruchu i drogi zamknięte na czas remontu dróg!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • O wlasnie, dzisiaj to samo zaliczyłem , Lipowa zamknięta – informacji zero. Przejazd przez miasto koło 13-14 – dramat . Czy to zawsze musi wyglądać tak dziadowsko ? Serio, nawet raz nie da się czegoś zrobić inaczej niż na odpier*ol w naszym mieście ?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. ale do kogo pretensje ??? zamiast gadać takie kocopoły to przy najbliższych wyborach idźcie i wybierzcie tego kto waszym zdaniem odegra kluczową role dla miasta. A nie 2/3 glosuje na tego kto wiecej plakatów rozwiesi w oławie i naobiecuje cuda wianki a potem wylewanie wielkich żali…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Odnośnie głosowania to nigdy nie zagłosuje już na tą bandę z PISu, duże nadzieje pokładałem w obecnym burmistrzu bo liczyłem że jest to sprawny zarządca, w końcu człowiek z wykształceniem i niby doświadczeniem organizacyjnym. Niestety , ale ścieżki rowerowe to nie wszystko choć rzecz ważna. Organizacja jednak się kłania i nie przemawia do mnie zwalanie wszystkiego na inne podmioty i zasłanianie się, że to nie leży w kompetancjach. Jakoś inni włodarze potrafią. Mam nadzieję, że pojawią się jakieś ciekawe postacie takie jak w poprzednich wyborach Pan Turek. Chętnie bym teraz na taką osobę zagłosował choć przyznam, że poprzednio głosowałem na obecnego włodarza. Ciekawy jest też Kukiz 15, może będą jacyś rozsądni godni uwagi ludzie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. A dlaczego ten remont niespełna kilometra drogi ma trwać kilka miesięcy ? Nawet z wymiana podbudowy drogi można to zrobić w kilka tygodni przy dobrej organizacji prac. Pewnie prace będą trwały na pół zmiany jak to było przy remoncie mostu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. To jest chore PANIE BURMISTRZU czy PAN za cokolwiek potrafi wziąć odpowiedzialność? godz. 13.00 dziś 37C upału, korek od ronda do ronda!!! Wszędzie w cywilizowanych krajach i normalnnie zarządzanych miastach tego typu prace w takim okresie pogodowym prowadzi się NOCĄ!!! I nie jest prawdą, że trzeba więcej zapłacić, jak jakość pracy w takich warunkach jak teraz jest dużo gorsza a tempo wolniejsze, więc wychodzi na to samo !!! ROZLICZYMY PRZY WYBORACH.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Cóż „Obywatelu” Urzędnik i władza zawsze wie „lepiej” co, jak i kiedy ma robić! A ty pracuj, płacz i płać i się wq! Jak ludzie będą jeździć z J-L do Oławy przez Brzeg to będą happy!!! Polnische wirtschaft nie wzięło się znikąd! Za remonty – wzdłuż i w poprzek miasta w jednym terminie, zasłużona „nagroda Darwina” Naprawdę, tłumaczenie bezmyślności i głupoty harmonogramem budżetu to żenada. Ten budżet też ktoś układa, Chyba, trudno zaliczyć ich do” hetero sapiens”!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Takiego prowadzenia robót i takiego braku koordynacji nigdzie nie widziałem, a właśnie wróciłem z wakacji we Włoszech – tam też remontuje się drogi. Tego typu roboty wykonuje się w nocy i wyznacza się objazdy, których oczywiście w Oławie praktycznie nie ma, bo kolejni burmistrzowie tak „świetnie” pracowali, że wjazd do Oławy odbywa się jedną drogą. Do tego wszystkiego dodajmy remont drogi z Marcinkowic do Sobociska (zadanie powiatu), której objazd prowadzi przez Zabardowice do… Oławy. Nie, to nie żart. Objazd prowadzi w ten korek w Oławie. I to się nazywa koordynacja robót przez ludzi, którzy żyją z naszych podatków: GDDKiA, która jest odpowiedzialna za remont, burmistrz Frischman, Kierownik PZD p. Drożdżal, starosta Brezdeń.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dokładnie, wieloletnie zaniedbania za które odpowiedzialny jest również pan Frischmann (był przez wiele lat radnym rządzącego BBSu), doprowadziły do tego, że Oława jest ja duża wioska z pobudowanymi domami wokół głównej drogi. Nie ma tu żadnych innowacyjnych firm, praca jest jedynie w urzędach (wiadomo z jakiej linii) albo w fabrykach pod miastem. Najwyższy czas powiedzieć stop temu marazmowi BBS, podtrzymywanemu przy życiu przez ślepych koalicjantów typu SLD czy PO.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.