Ukradli rowery i wędki. Jeden był już karany

Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali dwóch sprawców włamania do piwnicy i kradzieży rowerów. To mieszkańcy gminy Jelcz-Laskowice, w wieku 16 i 19 lat. Ukradli rowery i sprzęt wędkarski. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.
***
Pod koniec lipca do KP w Jelczu-Laskowicach wpłynęły zgłoszenia mieszkańców miasta i gminy o włamaniu do piwnicy oraz o kradzieżach rowerów i sprzętu wędkarskiego. – Policjanci pionu kryminalnego podjęli działania, w wyniku których wytypowali sprawców przestępstw – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Jelcz-Laskowice. Młodzieńcy przyznali się do kradzieży 2 rowerów i 2 wędek. Policjanci odzyskali to mienie i przekazali właścicielom. Aktualnie śledczy sprawdzają, czy złodzieje nie popełnili jeszcze innych przestępstw przeciwko mieniu. 19-latkowi, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, za włamanie do piwnicy i kradzież roweru grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (6)

 1. To dobrze…. U nas w Olawie kradna rowery na potęgę. Ukradli spod klatki gdzie jest kamera i centralnie widac sprawce. Olawska policja nic z tym.nie robi pomimo zgloszenia. Tym rowerwm prawdopodobnie jezszi dziewczyna mieszkajaca niedaleko,tyle tylko ze rower zostal przemalowany

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Po prostu Polak

  Ale mamy odważną milicję! Ja pier**** normalnie chyba zorganizujemy tu zbiórkę żeby tym odważnym funkcjonariuszom medale wręczyć. Szkoda, że gamonie nie mogą znaleźć mercedesa S-klasy skradzionego spod domu pewnemu znanemu Oławianinowi. Nieudacznicy na resortowym garnuszku, nieroby i obiboki. Łebków z konopiami po krzakach potrafią ganiać, ale jak naprawdę są potrzebni to ich nie ma. Mandaty też z ochotą wypisują bo słupki na wykresach mają sie zgadzać a wpływy do budżetu na patologię+ muszą być. Bo upadnie propaganda sukcesu uprawiana przez reżimowy PiSuar, a w konsekwenscji rozpadnie się kasta kolesi i pociotków.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Ale ordery i awanse na placu „defilad” otrzymali. Im nawet nie chce się ruszyć d…. do organizowanych codziennie burd pijackich i wycia ryja w godzinach nocnych. Celem Policji jest dotrwać do wieku emerytalnego w okolicach 40-stki. A reszta niech zap…. na emerytury mundurowych do prawie 70 lat.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.