Jechał za szybko. Naczepa uderzyła w osobówkę

Kierujący autem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Do kolizji doszło około godz. 9.20 przed skrętem na Hannę. – Kierowca ciężarówki jechał z Jelcza-Laskowic, na łuku drogi stracił panowanie nad autem, naczepa przemieściła się na przeciwny pas ruchu i uderzała w renault lagunę – mówi sierżant sztabowy Łukasz Duczkowski z oławskiej drogówki. Na miejscu było pogotowie, ale nikt nie trafił do szpitala. Nie ma osób rannych. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 12.00.

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (10)

  1. Mieszkaniec gminy

    Bullshit! Na bank ktoś skręcał od Jelcza na Hannę i kierowca ciężarówki musiał podjąć awaryjne hamowanie. Oczywiście jak zawsze najłatwiej pierd***ć, że „to wina tego hama z tira bo oni zawsze jeżdżą za szybko” (ograniczenie do 90km/h). Ale nikt nie zwróci uwagi, że to skrzyżowanie jest niedostatecznie oznaczone na temat niebezpieczeństwa. A fundamentalną sprawą w kwestii bezpieczeństwa jest stan jakości nawierzchni na całej długości od Oławy do Jelcza. Ta droga to dramat, wypukłe łaty, ogromne dziury, bardzo głębokie koleiny zagrażają życiu ludzi! Codziennie setki ludzi jeżdżący do pracy naraża swoje życie, a już nie wspomnę o igraniu ze śmiercią jadąc tamtendy rowerem. Gdybym miał czas poszedł bym na zebranie jakiejś śmieszniej rady bezradnych i zapytał jak oni sobie to wyobrażali? Rozkradli fabrykę Jelcza sprzedając za pół darmo jego tereny pod zachodnie firmy i z automatu umorzyli im podatki na kilka dobrych lat, a straty i tak pokryli w swoich podatkach obywatele. Ale żaden buc nie pomyślał, że do tych firm musi dojechać transport ciężki i wywieźć wyprodukowane towary i, że to będzie niszczyć drogę, która pamięta jeszcze komunę.
    Na miejscu kierowcy nie przyjął bym żadnego mandatu, oczywiście kierując sprawę do sądu.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Jeżdżę sporo po Polsce ale takiej „drogi śmierci” jak ta Oława – Jelcz nigdzie nie ma!!! To skandal, że oławskie władze pozwalają na taki stan rzeczy !!! Oława zakorkowana totalnie !!!Okoliczne drogi jedna wielka koleina i dziura na dziurze!!! Kto personalnie za to odpowiada??? Może czas kogoś rozliczyć za nieudolność???

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.