Niebezpiecznie na skrzyżowaniu

Po godz. 7.30 auto ciężarowe uderzyło w citroena. Do wypadku doszło na równorzędnym skrzyżowaniu ulic Młyńskiej i Zwierzynieckiej. 51-letni kierowca auta ciężarowego nie ustąpił pierwszeństwa 33-letniemu kierowcy citroena. W aucie osobowym było dwoje dzieci (4 i 7 lat) przewieziono je na badania do szpitala. Z wstępnych informacji wynika, że nikt poważnie nie ucierpiał.

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (17)

  • Słabi kierowcy wprowadzają chaos i zagrożenie. Problem polega na tym, że w Oławie jeździ się na pamięć. A niektórych pamięć sięga lat 90-tych. A skrzyżowania równorzędne sa bardzo intuicujne. Natomiast, ich cechą (zaletą/wadą?) jest to, że wymagają znacznego zwolnienia (a często i zatrzymania) pojazdu, co jest dosyć irytujące i powinno się je stosować w miejscach naprawdę uzasadnionych (osiedla, wąskie uliczki).

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Intuicja to nic złego przy jeżdzie po mieście. Chcesz zwolnienia przy skrzyzowaniach. Postaw znak Stop. Jest czytelny i nie trzeba być mistrzem kierownicy aby wiedzieć jak się zachować. Jazda powinna byc prosta wtedy może być bezpieczna,

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Równorzędne skrzyżowanie na takim skrzyżowaniu dróg powiatowych to jest porażka zarządu dróg powiatowych, które bawi się nieumiejętnie inżynierią ruchu. Przykre że w ten sposób wymusza się zmniejszenie prędkości. Takie rozwiązania tylko w „strefach zamieszkania”. Na tym skrzyżowaniu to nawet nie ma zmniejszenia prędkości, jak TIR ma zahamować.
  To porażka Starostwa Powiatowego i Starosty Oławskiego.
  To samo progi na ul. Zacisznej!!!
  Na drogach powiatowych nie powinno stosować się progów!!!!
  Zarząd Dróg Powiatowych jest zbyt miękki ulegając zachciankom kilku mieszkańców a cierpią wszyscy.
  Od kontroli prędkości jest policja.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. To już chyba 7 kolizja na tym skrzyżowaniu, nikomu niestety nie daje to nic do myślenia.
  Decydenci czekają prawdopodobnie na śmiertelny wypadek w tym miejscu – może to będzie dla nich sygnał że najwyższa pora na zmianę tego absurdalnego oznakowania.

  Panie Burmistrzu być może Pan powagą swojego Urzędu jest w stanie coś zmienić.

  R.S

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Edit
  Tir nie uderzył w citroena , tylko wymusił pierwszeństwo przejazdu ( zwróćcie uwagę na fotografie , że na przodzie ciągnika siodłowego nie ma śladow kolizji).

  Byłem tam zaraz po zdarzeniu.
  Kolizja nastąpiła po godz. 7.30
  W/g mnie kierowca będący na pierwszeństwie przejazdu chciał skręcić w lewo.
  Nie zauważył szybko jadącego tira z prostej przyczyny – ostro świecące słońce przy wschodzie o tej godzinie.
  Tir nie stosując się do znaków drogowych wjechał na skrzyżowanie , a citroen uderzył przodem w podwieszane koło ciągnika siodłowego.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. zawsze tam się zatrzymuje i upewniam czy nikt nie jedzie na pełnym gazie i już nie raz mnie to uratowało…wielu nie patrzy myśli , ze jak jedzie prosto to ma pierwszeństwo…skrzyżowanie zupełnie głupio rozwiązane ponieważ jeżdżą ciężarówki tą drogą i 100 metrów wcześniej jest to droga główna a za chwilę zonk ….już równorzędne. Głupota tego co to wymyślił nic więcej nie mogę powiedzieć.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Po prostu trzeba zmienić tok myślenia , a wypadków / kolizji nie będzię ( lub takie przypadki się zmniejszą).

  W Polsce, zgodnie z art. 25 kodeksu drogowego, wszystkie skrzyżowania są równorzędne, o ile odpowiednie znaki lub sygnały drogowe nie ustalają pierwszeństwa dla któregoś z kierunków.

  P.s.
  Zbliżając się do skrzyżowania zwróć uwagę na znak , czy mam na nim pierwszeństwo , czy nie bardzo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.