Wójt zatrzymany i zawieszony w obowiązkach! AKTUALIZACJA

Wójt gminy Oława został zatrzymany przez CBŚP wczoraj w domu w Gaci i przewieziony na przesłuchanie.

Rzecznik prasowy CBŚP potwierdza, że wczoraj w okolicach Oławy przeprowadzono akcję zatrzymania, ale nie podaje szczegółów.

***

Funkcjonariusze CBŚP weszli również do urzędu gminy Oława, przeglądali dokumenty. Interesowały ich te dotyczące inwestycji i przetargów.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy szef gminy był zaskoczony i nie wiedział, co jest powodem zatrzymania.

Prawdopodobnie przewieziono go do Białegostoku.

W tym samym czasie zatrzymano innego mieszkańca gminy Oława – lokalnego biznesmena.

Pracownicy Urzędu Gminy Oława mówią, że wójt jest nieuchwytny, przebywa na urlopie i nie będzie go do końca tygodnia. Jutro miała się odbyć sesja rady gminy z udziałem wójta.

Według naszych ustaleń wójt jest właśnie przesłuchiwany.

AKTUALIZACJA godz. 16.30. Z naszych informacji wynika, że wójt został zwolniony za kaucją 30 tys. zł i zawieszony w obowiązkach.

godz. 19.50 – jak udało nam się ustalić wójt zasłabł podczas wykonywania czynności sądowo-prokuratorskich.

AKTUALIZACJA 26 kwietnia godz. 10.15. NOWE informacje w sprawie wójta i zatrzymanego mieszkańca gminy Oławahttps://gazeta-olawa.pl/na-sygnale/75705-wojtowi-zarzucaja-korupcje-a-mieszkancowi-wreczenie-lapowki/

 

Przypomnijmy, że kilka lat temu wójt gminy Oława miał kłopoty z prawem, został skazany za kupowanie głosów wyborczych.

W 2010 roku, po czteroletniej przerwie spowodowanej wyrokami sądowymi, znów wystartował w wyborach.

Przypominamy archiwalną rozmowę: https://gazeta-olawa.pl/samorzad/samorzadlokalny/3668-nie-wchodze-po-raz-drugi-do-brudnej-rzeki/

 

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (67)

    • Zdaję sobie sprawę z tego, że moje pieniądze i to dużo, dużo więcej, trafiłyby do prywatnych kieszeni, jeśli okoliczne prokuratury usłużne tej mafii znowu umorzyłyby śledztwo. Sprawę prowadzi teraz Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu Prokuratury Krajowej do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku, bo tam macki tej mafii nie sięgają. Wcześniej Jan K. jeździł na przesłuchania np. do Oleśnicy, też za nasze pieniądze, bo Oława bała się w ogóle za to zabierać i jak się okazało, na darmo, bo oleśnicka prokuratura umarzała wszystko, jak leci.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Tak, tak a świstak siedzi i zawija…. Mafia to dopiero zabiera się za rządzenie. Nie mogą wygrać uczciwie wyborów bo nikt na nich nie chce głosować to za pomocą aparatu wykonawczego będą próbowali zagarnąć samorządy. Ludzie jednak nie są tacy głupi i nie chcą pis(…) i pis(…). A tak swoją drogą to już wiesz czy będziesz kandydowała z pisu czy z wisu, oczywiście pewnie na wójta buhahaha 😉

     • Sugerujesz ze prokuratorzy z Oleśnicy powinni pójsc za kraty? Ciekawy wątek. Dlaczego bastion Kononowicza nie boi się oskarżeń?

 1. Oławski oddział klubu Prawo i Sprawiedliwość zapowiedział konferencję prasową jutro o godzinie 16:00 pod budynkiem Gminy Oława, dotyczącą tej sprawy.
  To oławski PiS wie ,że wójt kupił pałac za pól ceny od powiatu zarządzanego przez starostę PiS?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Ludzie opamietajcie się !!! Czy Wy nie wiecie że jest rok wyborczy i musieli jakąś bzdurę wywlec po to żeby przez kolejne miesiące mieć sensację. Wójt to mocny przeciwnik i jak widać trzeba było pokrzyzowac mu wszystko. Teraz konferencja PISU jaki to on zły, a jak ludziom pomaga i podaje pomocną dłoń to gdzie wy do cholery jesteście!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Nie chce oceniać tego czy zatrzymanie było słuszne czy nie. Ale wydaje mi się że tylko głupi będzie chciał w naszym kraju angażować się w służbie społeczeństwu lub inwestować w biznes swoje własne pieniądze.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Zarząd SMSM

  Więcej informacji o radosnej działalności wójta Gminy Oława i nie tyko jego, znajdą Państwo na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

  Szczególnie polecamy zakładki: „Kto rządzi Gminą Oława”, „Afera leśna”, List otwarty Mieszkańców do Wójta Gminy Oława”, „Hala sportowa po trupach – prawdziwych”, „Lista dokonań Kownackiego i radnych z LZS”, „Wójt oświetla ugory”, „Sitwa Kownackich naraża zdrowie mieszkańców Stanowic Marcinkowic”, „Kompromitacja Wójta i Rady Gminy Oława”, „Wiatraki, czyli energia odnawialna w Gminie Oława”, „Raport z kontroli NIK”, „Pałac dla Wójta Kownackiego”, „Sitwa wymusza cenzurę”, „Afera kanalizacyjna”, „Ile naprawdę kosztowała kanalizacja”, Nasze najnowsze zawiadomienia o przestępstwach” i cały szereg innych.

  Czekamy na dalsze zatrzymania niektórych urzędników Urzędu Gminy Oława, niektórych radnych Rady Gminy Oława i niektórych oligarchów. Rządowy program „Cela +” najwyraźniej dotarł już na Ziemię Oławską.

  Jeśli ktoś twierdzi, że zatrzymanie wójta, to tylko czysta akcja polityczna, to niech przyjmie do wiadomości, że jeśli polityk wysokiego szczebla dopuszcza się przestępstw, to sprawa kryminalna jest jednocześnie sprawą polityczną.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Zarząd SMSM

  Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców przesłało do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Prok. Kraj. do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku obszerne materiały o działalności wójta Gminy Oława, radnych Rady Gminy Oława, niektórych urzędników Urzędu Gminy Oława, Starosty Oławskiego i niektórych oligarchów, z ostatnich kilku lat, a także wniosło o przejęcie toczących się aktualnie śledztw z lokalnych prokuratur i o wznowienie ponad dwudziestu śledztw bezprawnie i bezpodstawnie umorzonych już przez lokalne prokuratury.

  Jeśli aktualnie prowadzone śledztwo zostanie rozszerzone, a nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, tym bardziej, że Prokuratura w Białymstoku odwołuje się do wyższej instancji sądowej od postanowienia Sądu Rejonowego w Białymstoku, który oddalił wniosek Prokuratury o tymczasowy areszt, a dodatkowe materiały obciążające wójta będą w tym bardzo pomocne, należy się spodziewać całej serii kolejnych zatrzymań.

  Mieszkańcy z SMSM walczą z lokalną sitwą już od wielu lat, jednak do tej pory nie udało się nikogo pociągnąć do odpowiedzialności karnej, choć całej masy dowodów na niedopełnienie obowiązków służbowych i nadużycie uprawnień (czyli korupcję i niegospodarność) dostarczyło nie tylko SMSM, ale również NIK, CBA i WSA. Sitwa była chroniona przez lokalne prokuratury i komendy powiatowe Policji.

  Teraz na nich wszystkich padł blady strach, bo sprawa trafiła wreszcie do Prokuratury Krajowej na drugim końcu Polski, gdzie macki sitwy już nie sięgają. Wszyscy oni będą teraz „stawać murem” za wójtem, bo jak ten zacznie sypać, to wszyscy oni wylądują w więzieniu. A sypać będzie, bo nie będzie chciał spędzić następnych 10 lat w więzieniu, lecz uzyskać znacznie łagodniejszy wyrok i tego mu życzymy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Nie może być tak jak słyszę . Człowiek który całe swoje życie kosztem rodziny angażował sie w zycie miejscowosci w ktorej mieszka nastepnie gminy jest oceniany przez Tych którzy nigdy nie „kiwneli” namnieszym palcem swojej nogi aby zrobic coś bezinteresownie dla swej miejscowosci (gminy) chodz wielokrotnie probowali sił w w wyborach . Widac jak oni liczyli na korzyści po wyborze . Wstyd . Aaa tacy nie maja wstydu. Uderz sie w pierś zanim zadasz uderzenie!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. ,, godz. 19.50 – jak udało nam się ustalić wójt zasłabł podczas wykonywania czynności sądowo-prokuratorskich.”

  A co to za dolegliwość , że prędzej , czy też później wszystkim przesłuchiwanym robi się słabo?
  ….. jak zawsze błazenada.

  P.s.
  Ciekawy jestem jaką diagnozę postawił lekarz przyjmującego chorego (?)

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.