– Cud, że nic nam się nie stało – mówi mieszkanka

Oława. Czytelniczka zwraca uwagę na przejście dla pieszych przy ulicy Spacerowej. Wskazuje je jako bardzo niebezpieczne. Zostało wyznaczone w pobliżu łuku drogi, kierowcy jeżdżą tam szybko, a inni parkują tak, że utrudniają widoczność. Hanna przekonała się dziś, że jest tam niebezpiecznie. Napisała do redakcji:

– Chodzi o okolice dworca PKP. Przy ulicy Spacerowej 7-10 zrobiono przejście dla pieszych w bardzo niebezpiecznym miejscu. Tuż za zakrętem. Mieszkańcy skarżą się na kierowców, którzy bardzo szybko jeżdżą. Dodatkowo utrudniają widoczność zaparkowane auta w niedozwolonym miejscu. Zarówno piesi, jak i kierowcy mają przez to ograniczoną widoczność. Jest to teren dworca PKP i bardzo dużo ludzi chodzi przez to przejście do pociągu. Dzisiaj sama miałam niebezpieczną sytuację. Przechodziłam z dzieckiem przez pasy i kierowca jechał około100 km/h, nawet nie zahamował! To cud, że nic nam się nie stało. W ostatniej chwili zdążyliśmy uciec. Bardzo pomocne by były progi zwalniające albo przeniesienie przejścia dla pieszych w bezpieczniejsze miejsce.

Codziennie jest tak, jak na poniższych zdjęciach – zaparkowane auta utrudniają widoczność. Od strony kierowcy też niestety ciężko zobaczyć czy ktoś przechodzi przez ulicę. Kierowcy hamują dosłownie w ostatniej chwili.

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (19)

 1. przejezdzam raz w tygodniu ta droga ciężarówka jakim trzeba być bucem z osobowki żeby na tak krótkim odcinku rozpędza auto do niedozwolonej prędkości fakt jest ciasno ale jak ma się łeb na karku to nie ma co narzekać ludzie ogarnijcie się!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. W sumie te auta to chyba poprawnie stoją (przed zakazem zatrzymywania się oraz są oddalone o długość 3 samochodów co widać na zdjęciu od przejścia)
  Proponuje podwyższyć w tym miejscu przejście, lub dać progi zwalniające takie jak są m.in we Wrocławiu po środku jezdni wysokie, by żadne BMW nie miało czym depnąć na gaz, bo od razu sobie zawieszenie połamie.

  Na ulicy krótkiej gorsza sytuacja, ludzie parkują przy zakładzie stomatologicznym aż po same pasy….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Zadania, uprawnienia i obowiązki wynikające z ustawy o SM

  Straż Miejska działa na podstawie przepisów zawartych w Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 roku o strażach gminnych.

  Na podstawie art. 10 ust. 1 Ustawy z dnia 29.08.1997r. o strażach gminnych Dz.U. Nr 123 poz. 779 straż wykonuje zadania w zakresie ochrony porządku publicznego wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego.

  Zgodnie z art. 11 ustawy do zadań straży należy w szczególności:
  ……
  ……

  czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego – w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym,
  …….

  P.s.
  SM w Oławie jedynie co ma opanowane to zabezpieczanie orszaku Trzech Króli i procesji na Boże Ciało.
  Hmmmm……
  gdzie jesteście Panowie ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Nie widać tego na zdjęciach, ale po drugiej stronie przejścia, czyli od strony parku, zarządca drogi wyznaczył miejsce do parkowania praktycznie przy samym przejściu. I tu się rodzi pytanie co z przepisami RD.? Jako kierowca i pieszy praktycznie bywam w tym miejscu codziennie i uważam, że jest to miejsce niebezpieczne. Jednak pamiętając o tym, że jako piesi nie mamy szans z pojazdami, zadbajmy o swoje bezpieczeństwo zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania. Dosyć często zdarza mi się, że kierowcy pięknie zatrzymują się na tym przejściu i przepuszczają. Nie ma tu znaczenia czy ktoś i coś robi lub nie. Po prostu dajmy o siebie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. A co powiecie na ul. Wiejskiej przed torami w strone Nowego Otoku ?????? od strony miasta do Torów zrobili w Dwóch miejscach….. PASY dla PIESZYCH blisko jedne od drugich TO… CHYBA … JEST … NIE NORMALNE ..?????? …. Ci co ustawiaja przepisy to nich mysla a nie na oko robia !!!!!!!!!!!!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Pani ktora do was napisała chodzi z suszarka że auto jechało 100km/h
  Spowalniacze to niech lepiej sobie zamontuje w mieszkaniu… najgorszy wymysł .. nie dość że drogi mamy jakie mamy, to jeszcze to gowno które tylko niszczy zawieszenie. Odrazu dodam bo będą odpowiedzi że trzeba wolno przez to gowno przejeżdżac. Spoko mimo to nasrane jest tego tyle że jezdzac codziennie przez około 20 gownianych spawalniczy niczymy sobie zawias felgi i opony.
  Mam niskie auto jak widzę że jest spowalniacz to mnie krew zalewa ..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. W Polsce jest miliony takich niebezpiecznych przejsc. I nic z tym nie zrobimy
  Ale jako kierowca jak widzę że mocher wchodzi na przejscie jak do kościoła nie patrząc czy coś jedzie to nam ochotę …..
  Gdyby nie tacy idi*ci to by nie było śmiertelnych wypadkow.
  Z autem nie masz szans zadbaj o siebie a nie jak święta krowa, że Ty masz pierwszeństwo i nic Cię nie obchodzi.. bo kierowca nie zawsze Cię zauwazy. A później płacz i przeklinanie na kierowcę a tak naprawdę to pieszy był winny bo myśli że jest nietykalny jak wychodzi pod maskę jadacemu samochodowi

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.