Kradł sprzęt elektroniczny. Wpadł, bo rozmawiał przez telefon

Kierowca rozmawiał przez telefon podczas jazdy i to było powodem kontroli. W jej trakcie wyszło na jaw, że 31-latek to złodziej poszukiwany przez policję

11 kwietnia policjanci oławskiej drogówki po godzinie 16.00 zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. – Okazało się, że mieszkaniec Wrocławia jest poszukiwany przez inną jednostkę policji, jako sprawca szeregu kradzieży sprzętu elektronicznego – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – Funkcjonariusze przeszukali jego samochód. W bagażniku znaleźli sprzęt do zdejmowania czipów zabezpieczających sklepowy towar. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W wyniku dalszych czynności podjętych przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Oławie jednoznacznie ustalono, że zatrzymany w lutym trzykrotnie dokonał kradzieży twardych dysków o wartości ponad 1700 złotych w jednym z oławskich sklepów. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty kradzieży mienia, przyznał się do nich.

Teraz sąd zadecyduje o jego najbliższej przyszłości. Za wykroczenie w ruchu drogowym dostał mandat. Za popełnione kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.