Dzielnicowa „powalczy” z pijącymi alkohol w centrum miasta

Główny cel dzielnicowej Wioletty Polerowicz  do zrealizowania w najbliższych miesiącach to ograniczenie i wyeliminowanie zachowań społecznie uciążliwych, szczególnie chodzi o spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. – Zjawisko to nagminnie występuje na podwórkach przy ul. Brzeskiej i Kościuszki, w tunelu w Rynku, na „miasteczku ruchu drogowego” i podwórku przy ul. 11 Listopada (okolica wału przy przedszkolu) – mówi dzielnicowa.

Osoby nietrzeźwe generują szereg innych zachowań niepożądanych społecznie (demoralizacja małoletnich, nieobyczajne wybryki, zaśmiecanie i zanieczyszczanie terenów zielonych i placów zabaw) do 31 sierpnia 2018 dzielnicowa asp. Wioletta Polerowicz będzie prowadziła działania skupiające się na:

– angażowaniu do współpracy ośrodków pomocy społecznej i komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych celem pomocy osobom z problemami alkoholowymi
– represjonowaniu osób nagminnie spożywających alkohol w miejscach publicznych. Działania będą podejmowane we współpracy ze strażą miejską i policjantami pionu prewencji oraz ruchu drogowego

Kontakt do dzielnicowej asp. Wioletta Polerowicz:
e-mail: [email protected]
tel: 502 994 453

Rejon patrolowy dzielnicowej:
11 Listopada, Andersa, Browarniana, Brzeska, plac Gimnazjalny, Głowackiego, skwer Jana Pawła II, plac Maksymiliana Kolbego, Konopnickiej, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Miarki, Orzeszkowej, Pałacowa, plac Piastów, plac Piłsudskiego, św. Rocha, Rzeźnicza, Rynek, Sienkiewicza, plac Starozamkowy, Wrocławska, plac Zamkowy, Żeromskiego, Żołnierzy AK, Żołnierza Polskiego.

Placówka dzielnicowej:
Polski Związek Głuchych,
Oława ul. 11 Listopada 25 (dyżur – czwartek godz. 16:00-17:00)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (19)

 1. A jak pijak się przewracał pod oknami SM to nikt nie reagował.
  Poza tym proszę bardziej zaangażować SM do działań, wiem że interwencja u pijaków to większe ryzyko niż konwój papierów z UM albo przeprowadzanie dzieci przez pasy jak pan stopek.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. @Anonim Przyjaciele ze wschodu chleją gdzie popadnie i co popadnie, za płotem przy Tesco chyba nawet wygryźli lokalnych żuli. 😉 I faktem jest że biegają z alkoholem po całej Oławie. Policja najwyraźniej nie interweniuje w ich przypadku, bo „druzja” robią to bez skrępowania.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. mieszkaniec

  Kiedyś za czasów nierealnego socjalizmu , więcej pili, i więcej było zaholowanych gości na ulicy czy w parkach, ale za to piesze patrole ówczesnej milicji były widoczne codziennie na naszych ulicach bardziej skuteczne a w szczególności w centrum i żaden lump napity nikogo nie zaczepiał a teraz nie dość że mimo zakazu, sobie pija i to pod ratuszem to jeszcze są wulgarni i niebezpieczni a policji jak nie widać tak nie widać, choć komenda jet bardzo blisko.
  Już to widzę jak pani funkcjonariusz będzie skutecznie zwalczać picie alkoholu w miejscach publicznych, ale życzę powodzenia!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Proszę eliminować zachowania uciążliwe. Natomiast nie widzę uciążliwości w piciu piwa, nawet przez grupkę Ukraińców. A znając oławską policję, to ograniczą się do biegania i sprawdxania, czy ktoś z otwartym piwem na ławce nie siedzi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Magda- pijak musi wyrazić zgodę na leczenie …… , więc jest to walka z wiatrakami.

  P.s.
  Służby nie potrafią wlepić mandat w Rynku za parkowanie na zakazie koło pizzy , a za ludzi chorych ( alkocholizm to choroba) się biorą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.