Jest bardzo ślisko! Kierowcy wypadają z drogi

Warunki drogowe są wciąż trudne. W naszym powiecie są bardzo niebezpieczne odcinki dróg, gdzie wiatr nawiał śnieg z pobliskich pól, pod tym często jest oblodzona powierzchnia. Najechanie z większą prędkością na taką „niespodziankę” grozi wpadnięciem w poślizg. Wiele osób już się o tym przekonało!

Po godzinie 9.00 byly utrudnienia na trasie Oława-Jelcz-Laskowice.

Jak informuje podinsp. Alicja Jędo  z KPP w Oławie kobieta kierująca volkswagenem straciła na łuku drogi panowanie nad autem i dachowała. Z wstępnych informacji wynika, że nic poważnego jej się nie stało.

Fot. arch. Czytelnika

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (37)

 1. Czy ktoś w końcu wyciągnie konsekwencje w stosunku do służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg w czasie zimy? Śnieg padał w piątek i w nocy z piątku na sobotę. Wcześniej wszędzie było trąbione, że będzie padał i że warunki drogowe będą tragiczne. A służby drogowe jak zawsze zaskoczone. Dzisiaj mamy poniedziałek, a lód na drodze jak był, tak jest. Śniegu przez cała zimę nie było, a więc władze gminne i powiatowe nie mogą powiedzieć, że pieniądze na „AKCJĘ ZIMA” już się skończyły. Wręcz przeciwnie władze w tym jak i w poprzednich latach zaoszczędziły. Przecież to TRAGEDIA. I to samo dzieje się co roku!!!
  Wczoraj byłem w Poznaniu i nigdzie po drodze (Wrocław, Poznań i drogi je łączące) nie spotkałem tak tragicznych warunków drogowych, tak jak w powiecie oławskim (gm. Jelcz-Laskowice i Oława). Samochód co prawda po przejechaniu całej drogi jest biały od soli, ale to świadczy, że sypią.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • O czym Ty Mariusz piszesz ? jakie konsekwencje ? kierowca ma dostosować szybkość do warunków panujących na drodze. Jechałem dzisiaj tą trasą i jest tak, że droga czysta i sucha a nagle na zakręcie nawiane śniegu i tragedia gotowa, gdzie kierowca ma rozum bo na pewno nie w głowie i pretensje tylko do siebie a nie do służb. Po to człowiek ma rozum, żeby go używać

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Drogi „osobniku operatorze”, nie wiem o jakim powiecie piszesz, bo z pewnością nie o oławskim. Tu drogami powiatowymi zarządza Starostwo Powiatowe w Oławie, a nie żaden PiS. Zaś fakt, że Starostą Powiatu Oławskiego jest ktoś z legitymacją PiS, w żadnej mierze nie może świadczyć o tym, że PiS, jako taki, ma odpowiadać za drogi w tym powiecie.

   Jedyna winą PiS jest to, że toleruje Brezdenia w swoich szeregach przez tyle lat, ale przyczyna tego jest głębsza, bowiem cała wrocławska struktura PiS jest, jakby tu powiedzieć, mocno nasączona wrogimi elementami. Dwa silne elementy z tej układanki, które dotychczas broniły i promowały Brezdenia (Jackiewicz i Babiarz), już wyleciały z obiegu. Przyjdzie kolej i na innych, z Brezdeniem włącznie. Trochę cierpliwości. PiS ma teraz na głowie znacznie ważniejsze sprawy dotyczące przyszłości całego kraju i całego Narodu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Tylko to nie jest droga powiatowa a wojewódzka. Panie Rolf kto tam rządzi ? Wrogi element czy swój. Trochę się pogubiłem. Chciałbym oddać swój głos na pis ale teraz mam mętlik w głowie. Nie wiem kto jest nasz, a kto jest zdradziecką mordą. Niech Pan tam zawnioskuje żeby lepiej oznaczyć kandydatów.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Hehehe Jackiewicza i Babiarza już nie ma, a Brezdeń dalej będzie jedynką z listy pis hahaha trzeba dalej wymieniać elementy z układanki hahaha
    No i ciekawa teoria: pis ma teraz na głowie znacznie ważniejsze sprawy dotyczące przyszłości całego kraju i całego Narodu. Co to oznacza? Że Naród naszego powiatu dla pisu nie jest taki ważny, bo są sprawy ważniejsze? Czyli jak Nas trochę zginie w wypadkach, to nie mamy się o co martwić, bo przecież są ważniejsze sprawy? Panie Rolfie, nie może Pan wymyślić coś lepszego? Np, że tędy nie jeździ rezydent na narty…

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Cała Polska doskonale wie, że w „Polsce powiatowej” w wielu miejscach ciągle jeszcze rządzą lokalne postkomunistyczne sitwy, które rozlokowały się w poprzek przez wszystkie lokalne partie polityczne. Tylko do postkomunistycznych hejterów jakoś to nie dociera.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Jest pan co najmniej niewychowany, na zwykłe pytanie odpowiada pan od razu obelgami i wyzywa od postkomunistycznych hejterów. A prawda jest taka, że jakby Brezdeń PiSowi nie odpowiadał to by go pożegnali i tyle, tak jak to było z wieloma członkami PiSu (np: ostatnio poseł Babiarz), a nie trzymują go od wielu lat i wystawiają w wyborach do Sejmu. Listy do Sejmu osobiście zatwierdzał Jarosław Kaczyński.

  • Jak byś uważnie czytał, to być może, byś zrozumiał, że nie chodzi mi tylko o drogi powiatowe, ale też i gminne. A gminami (jak na razie) wiadomo kto rządzi. I na pewno nie jest to PiS. Mam to gdzieś, kto rządzi i z jakiej partii on jest. Interesuje mnie stan dróg, które jak co roku przy niewielkich opadach śniegu nie są odśnieżone i nie posypane.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. W tym samym czasie, tymi zaśnieżonymi i nieprzejezdnymi drogami przejechało tysiące aut (min. ja) i żadne nie wpadło do rowu poza kilkoma łajzami, które powinny przesiąść się do pks’u. Tam kierowcy przynajmniej potrafią jeździć i dostosować prędkość i styl jazdy do warunków drogowo-pogodowych, choć o stylu jazdy kierowców z pks’u można wiele powiedzieć 😉

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Czyli w powiecie to nie Pis, jak trzeba to pis – a w razie czego to my się do Brezdenia i innych z pisu nie przyznajemy. Ale ideologia. Nikt normalny tego nie przyjmie. Ci z list pisu to pis i to pis nie daje rady a nie jakieś nazwiska. Jak jest inaczej to niech ich pis wyrzuci.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Wyrzuca, po kolei, najpierw najbardziej szkodliwych.

   Ci, którzy mają choć trochę honoru, sami rezygnują, ale do tych wypranych z honoru trzeba stosować odpowiednie procedury dyscyplinarne, a te niestety trwają.

   W samorządach partie odgrywają trzeciorzędną rolę. Tu liczą się wyłącznie sitwowe układy, a więc nazwiska.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. To chyba normalne, że kierowca musi dostosować prędkość i styl jazdy do warunków na drodze. Nie neguję tego. Tylko, że ja pisałem o tych warunkach na drodze, które mieliśmy dzięki drogowcom. A ściślej mówiąc ich brakiem. Jakoś w innych powiatach i gminach można było odsnieżyć i posypać, a u nas jak zawsze nie. Jeżeli ma być tak dalej, to po co nam te służby. Lepiej je zlikwidować i wtedy patrząc w zimie przez okno i widząc padający śnieg w piątek, człowiek będzie pewny, że jadąc rano w poniedziałek do pracy będzie musiał poruszać się 10-20 km/h, a nie będzie się łudził, że ktoś tą drogę odśnieżył przez weekend.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. w niedziele zgłaszałem że jezdnia jest śliska i nawiewa śnieg to pan dyżurny stwierdził że to nie do nich sie zgłasza tylko do zarządcy drogi i co nic nie zrobili lepiej nie robić coś sie stanie to wystawią mandat i statystyki podniosą a po 2 kiedy można spodziewać się remontu tego odcinka ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. A co, może mają stać z farelkami i rozmrazac drogę żeby d**il jeden z drugim mógł
  zap….alać ile fabryka dała. Dobrze że nikomu nic się nie stało, bo byłby płacz i zgrzytanie zębów. A Drogowcy to czym mają posypać drogę żeby wolniej d***le jeździły – gwoździami???!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Panie Rolfie, napisał Pan miedzyinnymi: …A WSZYSCY WIEMY, ŻE PiS JEST NAFASZEROWANY POSTKOMUNISTYCZNYM I PROWOKATORAMI I DYWERSANTAMl… TRZEBA JESZCZE KILKU LAT, ŻEBY WYCZYŚCIĆ SZEREGI PiS Z POSTKOMUNISTYCZNEJ SWOŁOCZY. Ciągle się zastanawiam, dlaczego Pan tak oczernia niektórych lokalnych działaczy PiS? Nazywa Pan siebie sympatykiem PiS, ale przecież takimi wpisami szkodzi Pan tej partii. Przecież taki przekaz może zniechęcić niezdecydowanych wyborców by zagłosowali na PiS. Po krótkiej analizie Pańskiego postępowania zacząłem się zastanawiać, czy Pan przypadkiem nie jest sympatykiem innej partii i prowadzi jakaś grę, by zdyskredytować PiS? Po dłuższej analizie, doszedłem do wniosku, że tu chyba chodzi zupełnie o co innego. Zrozumiałem, że jest Pan sympatykiem PiS, a przez pisanie przez Pana o tym, że PiS jest „NAFASZEROWANY POSTKOMUNISTAMI”, chce Pan zachęcić postkomunistów do głosowania na PiS. Pewnie Pan wyliczył, że elektorat postkomunistyczny jest większy od elektoratu niezdecydowanego i dlatego uznał Pan, że dzięki tym głosom, PiS będzie miał lepszy wynik wyborczy. Przyznam Panu, że sygnał do czetwonych, że jeszcze przez kilka lat będą mieli swoich towarzyszy w szeregach PiS był sprytny, ale łatwy do rozszyfrowania. Ja tak to odbieram, choć przyznaję, że mogę się mylić.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Po pierwsze, w przeciwieństwie do Pana nie oczerniam nikogo. Moja krytyka Brezdenia i jego przybocznych jest oparta na faktach, bogato opisanych i udokumentowanych na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

   Po drugie, również w przeciwieństwie do Pana, nie prowadzę żadnej gry, lecz wraz z innymi społecznikami z SMSM i spoza SMSM walczę o interesy i prawa Mieszkańców, ujawniając przy okazji wiele różnych afer w naszych samorządach, a także walcząc z postkomunistycznymi trollami, którzy chcą lokalnie utrzymać przy władzy postkomunistyczne przestępcze sitwy, ignorujące potrzeby i prawa Mieszkańców i rozkradające majątek publiczny.

   Po trzecie, również w przeciwieństwie do Pana, nie zajmuję się żadnym liczeniem elektoratów, lecz co najwyżej popieram partie i organizacje, które reprezentują interesy Mieszkańców i wdrażają swoje programy.

   Po czwarte, nie jestem „sprytny”, co ja nazywam cynicznym cwaniactwem, lecz prostolinijny i konsekwentny w moim działaniu na rzecz Mieszkańców i Polski w ogóle.

   Również serdecznie pozdrawiam.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.