Kobieta dała oszustom 25 tys. złotych! Od innej chcieli 140 tys. złotych

Na początku marca w Jelczu-Laskowicach 76-latka odebrała telefon z informacją, że jej wnuczka spowodowała poważny wypadek i potrzebne są pieniądze, aby dziewczyna nie dostała trzymiesięcznego aresztu. W tle rozmowy słyszała szloch, mieszkanka uwierzyła, że to jej wnuczka. Dalej sprawy potoczyły się błyskawicznie. Za chwilę do drzwi zapukał „kurier”. Odebrał od kobiety 25 tys. złotych, z przeznaczeniem na pomoc dla wnuczki…

To nie koniec działań oszustów.

Inna mieszkanka Jelcza-Laskowic (59 lat) tego samego dnia miała podobny telefon, tym razem od rzekomej córki, która mówiła, że spowodowała niebezpieczny w skutkach wypadek i potrzebne są pieniądze – 140 tys. złotych. To miało ją uratować przed więzieniem. – W tym przypadku kobieta zachowała „zimną krew”, telefon wydał jej się podejrzany, ponieważ córka posiadała dostęp do konta matki. Po tej informacji oszustka rozłączyła się… – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie.

W ostatnim czasie to już kolejne oszustwo na szkodę osób w podeszłym wieku, na terenie województwa dolnośląskiego. Sprawcy działają różnymi metodami.

– O takich sytuacjach, jakie przytrafiły się wspomnianym kobietom, warto rozmawiać z rodzicami i dziadkami – dodaje Jędo. – Przy każdej okazji ostrzegajmy ich przed oszustami, którzy próbują wzbudzić ich zaufanie i okraść z oszczędności. Upewnijmy osoby starsze w przekonaniu, że zawsze w sytuacji dla nich nietypowej mogą do nas zadzwonić.

Przypomnijmy, metoda „na wnuczka” charakteryzuje się tym, że przestępca najczęściej podaje się za krewnego. Dzwoni do ofiary mówiąc, że jest jej wnukiem, synem, córką…Tak prowadzi rozmowę by przekonać, że faktycznie jest tą osobą, za którą się podaje. Oszuści to nie tylko mężczyźni. Pod pozorem niepowtarzalnej okazji (np. promocja w sklepie, okazyjny zakup mieszkania, wypadek samochodowy, porwanie i wiele innych sytuacji „chwytających za serce”) oszust zwraca się z prośbą o natychmiastową pomoc finansową. Prosi o przygotowanie gotówki do odbioru z mieszkania ofiary lub wykonanie przelewu na konto bankowe, albo nawet wspólne wyjście do oddziału banku aby wypłacić pieniądze z konta.

W większości przypadków oszust podsyła „zaufaną osobę” mówiąc, że nie może przyjechać po pieniądze osobiście ale za chwilę przyjedzie po nie jakiś znajomy. Zdarza się także, że gdy ofiara nie posiada gotówki w domu lub na koncie, oszust namawia ją do pobrania kredytu lub pożyczki z banku. Ofiara wierząc, że pomaga komuś bliskiemu w potrzebie zostaje okradziona niekiedy z oszczędności całego życia.

Policja radzi!

– bądź ostrożny w kontaktach z nieznajomymi

– nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz

– nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół

– zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście ze wskazanym krewnym,

– wszelkie telefoniczne prośby o pomoc, grożą utratą pieniędzy,

– gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakakolwiek wątpliwość, że to może być oszust, powiadom Policję (997 lub 112)

 

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (57)

 1. Ciekawi mnie skad oszusci zawsze wiedza jaka staruszke oszykac….sakd wiedza ze akurat dana staruszka ma pieniadze… A tak.nawiasem skad u osoby w podeszlym wieku tyle oszczednosci na koncie ? Skad ma tyle pieniedzy ? Tak zawsze placza i narekaja ze im kasy brak 🙂 🙂 🙂 Nie bronie tu zlodzieji ale chyba na biednego nie trafilo….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Oczywiście, że broni Pani złodziei! Jak można? „na biednego nie trafiło”!!! Pani moralność jest taka sama, jak tych oszustów. Ludzie oszczędzają całe życie, odmawiając sobie przyjemności, urlopów, itd., żeby na starość mieć jakąś rezerwę, na leki, opiekę itd., a Pani mówi, że można ich okradać, bo nie są biedni?

   Innym problemem jest to, w jaki sposób ci oszuści docierają do wrażliwych danych. Tu jest pole do popisu dla działań prewencyjnych i operacyjno-wywiadowczych Policji. Coraz częściej się słyszy, że wyciekają dane osobowe z różnych instytucji, z bankami włącznie. Oczekujemy skutecznej ochrony naszych danych osobowych. W tym zakresie potrzebne jest „państwo policyjne”, którym trzeba wreszcie zastąpić pokutujące jeszcze w znacznym stopniu „państwo teoretyczne”.

   Skala oszustwa i złodziejstwa, jaka rozwinęła się za rządów PO/PSL, nie była notowana nigdy w dziejach Polski. Potrzeba przynajmniej dwóch kadencji dobrej zmiany, żeby to wykorzenić, a w wielu samorządach, jak np., w naszych, dobra zmiana w ogóle jeszcze się nie zaczęła.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Kuń który mówi

  POsmarkałem się ze śmiechu, gościu jedzie po bandzie z tą uczciwością.Teraz to nie kradną tylko legalnie biorą ile się da- kuń by się uśmiał – iha,ha,ha,ha,iha,iha,ha,ha.
  Gdzie ta bańka wyprowadzona z wrocławskiego PCK?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dodaj ponad 2,6 miliona wydanych przez KGP na zabezpieczenie prywatnych wystąpień posła na Krakowskim Przedmieściu. Dolicz pupilków tego dojnego Wielkiego przywodcy pisowskiego . Ich nagrody i pensje w państwowych społkach. I niech nie piep.. , że pieniądze oddali na cele charytatywne. Tak się składa, że to są pieniądze ludzi ciężko pracujących i nikt ich nie pytał czy mają ochotę zostając w ten sposób zmuszeni do zasilania jakiejkolwiek fundacji czy akcji charytatywnej. Michałowski ktoś kiedyś zarzucił ci, że państwo jest teoretyczne. Plułes wtedy jadem i wyzywałeś wszystkich. A coż ja teraz czytam hipokryto?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Płonne nadzieje. Postkomunistyczne trolle nie zaznają spokoju, dopóki będą szkalować aktualny rząd i Polskę. Nie będę odpowiadał na chamskie osobiste wycieczki. Natomiast treści antypolskie i antypisowskie będę komentował merytorycznie, jak dotychczas i nadal będę rzeczy nazywał po imieniu, nie przebierając specjalnie w słowach.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Panie Rolfie, nikt tu nie szkaluje Polski, a pisanie prawdy o nieudolnym i zakłamanym rządzie, też nie jest szkalowaniem, jest po prostu stwierdzeniem oczywistego faktu! A propo kłamstw byłego ministra Macierewicza, to proszę mi odpowiedzieć, gdzie są śmigłowce o których mówił że będą? Ile to ich miało już być? Dwa, cztery, czy może więcej? Ruskie je ukradli, czy może są na „lotniskowcach podwodnych”? A może chce Pan podyskutować o przepisywaniu majątku na żonę? Nieee? To może o spółce Srebrna? Też nieee? To może o dotacji 20 mln zł dla banku JP Morgan? Dla najbogatszego banku są pieniądze, a dla hospicjum dzieciecego w Gdyni kona nie ma na pieluchy i mleko. Hańba i wstyd dla rządzących Panie Rolfie!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Twierdzenie, jakoby aktualny rząd RP by” „nieudolny i zakłamany” jest szkalowaniem zarówno tego rządu jak i Polski w ogóle i będzie przedmiotem kolejnego zawiadomienia o przestępstwie przeciwko Panu.

   Pańska postawa może świadczyć jedynie o tym, że jest Pan na usługach obcej agentury, której „cyngle” pod postacią PO, PSL i SLD zostały odsunięte od władzy w Polsce, co oznacza utratę wpływów obcych interesów w Polsce.

   Agentura ta robi teraz wszystko, aby zniesławić, oczernić i oszkalować Zjednoczoną Prawicę, która, jak maczugą rozwala wszelkie mafie, postkomunistyczne układy i wpływy obcych agentur i jednocześnie w zawrotnym tempie odbudowuje polską gospodarkę, polskie społeczeństwo i Polską Armię.

   Pan posługuje się kłamstwem, fałszem i manipulacją, szkodząc Polsce i prędzej, czy później stanie Pan za to przed sądem, jak tylko różni Tuleye, Rysińskie, Gersdorfy, Milewskie, Łączewskie itd. zostaną usunięci z sądów.

   Nie minister Macierewicz jest kłamcą, lecz Pan, Panie Sławku!!! Jest Pan wierutnym kłamcą, na usługach wrogów Polski. Niech Pan jeszcze napisze, że w Smoleńsku pijany generał na polecenie śp. Prezydenta RP kazał pilotom lądować we mgle i samolot rozbił się na pancernej brzozie, to już nikt nie będzie miał wątpliwości, komu Pan służy.

   I żeby odpowiedzieć na jeszcze jedno Pańskie kłamstwo – w Gdyni i w całym Trójmieście rządzi mafijny układ samorządowy, a nie centralny rząd. Proszę zapoznać się z materiałami Komisji Sejmowej „Amner Gold”.

   Co do dotacji dla BP Morgan, wspierającej utworzenie do 5 tys. miejsc pracy (!!!), to albo niech Pan przedstawi konstruktywną krytykę tego epokowego dla Polski przedsięwzięcia, albo niech się Pan łaskawie zamknie, bo ma Pan takie samo pojęcie o bankowości i gospodarce finansowej państwa, jak świnia o samolocie.

   Jest Pan obrzydliwym zakłamanym i do tego pry

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Panie sygnalisto Rolfie Michałowski, to rząd zjednoczonej prawicy sam się zniesławia, a nie ktoś, kto krytykuje debilne poczynania tego rządu. Co do gospodarki, to przedsiębiorcy ją budują, a nie rząd. Rząd jeśli chodzi o gospodarkę, to kojarzy mi się tylko z tym, że wprowadza kolejne pośrednie podatki i przyznaje sobie wielotysięczne premie, drenując w ten sposób budżet RP.

  Domyślam się, że sędzia Tuleja, nie jest dla Pana autorytetem, tylko jest nim sędzia Kryże, były pisowski wiceminister sprawiedliwości, który to za komuny skazał Bronisława Komorowskiego na więzienie.

  Panie Rolfie, za zniesienie dofinansowania na pieluchy dla dzieci niepełnosprawnych też odpowiada układ mafiny Trójmiasta, czy rząd zjednoczonej prawicy?

  JPMorgan był wielokrotnie karany przez instytucje państwowe na całym świecie, za manipulacje na rynkach walutowych, kruszców, czy nieruchomości. JPM kilka razy krytykował Polskę, grając na obniżenie zaufania do polskiej gospodarki i waluty. Istnieją dowody, że grał przeciwko polskiej walucie na rynkach walutowych. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w styczniu 2016r. JPM stał też za manipulacjami kutsem WIG na warszawskiej giełdzie w 2008r.

  Panie Rolfie, dlaczego nie odniósł się Pan do spółki Srebrna? Czy ten temat jest tematem tabu dla zwolenników bolszewi???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Co to ma wspólnego z rządem? O czym mam tu dyskutować z postkomunistycznym trollem? Jak to się ma do gigantycznej sieci spółek powiązanych z obcymi interesami i różnymi mafiami, wyprowadzających z Polski za rządów PO/PSL setki miliardów?

   Szukacie dziury w całym, żeby zdyskredytować rząd PiS i znowu dorwać się do władzy, żeby znowu rozkradać Polskę, okradać Polaków i służyć obcym interesom? Nic z tego. Polacy już się na was poznali, a nowy rząd uniemożliwi fałszowanie wyborów. Idziecie na śmietnik, a część z was pod sądy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Konkrety, konkrety, drogi trollu! Kto dokładnie „bierze sobie” dziś setki miliardów złotych, tak jak to miało miejsce za rządów PO/PSL? KTO?!

     Jeśli chodzi o nagrody dla ministrów, to takie same, a nawet wyższe nagrody dostawali ministrowie poprzedniego rządu, bo taka była struktura wynagrodzeń – niewielka pensja podstawowa i premia, nazwana w międzyczasie nagrodą.

     To samo dotyczy kart kredytowych i wydatków MON. Siemoniak wydał więcej kart i więcej pieniędzy z tych kart, niż Macierewicz.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Wszystkie banki na całym świecie mają coś za uszami, ale bez banków nie da się w ogóle gospodarować. Jednak taki prymitywny postkomunistyczny hejter, jak Pan, tego nie rozumie. Banki „wypracowały” sobie taką pozycję w świecie i musimy się z tym liczyć. Są jednak banki bardzo bandyckie i takie, z którymi można jakoś żyć. Polskie banki zostały przez postkomunistów wyprzedane w obce ręce i to jest najgorsze, co mogło się nam przydarzyć.

   Jeśli jest Pan takim fachowcem od bankowości, to proszę o przedstawienie rzeczowej analizy, z jakimi bankami Polska powinna współpracować, a z jakimi nie i dlaczego

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Jasne. Macie do tego pełne prawo, jednak można było nas o tym wcześniej uprzedzić, że zmienia się regulamin portalu. Ciekawi nas też, co zadecydowało o takiej decyzji. Wszystkim nam, no może poza paroma postkomunistycznymi trollami, zależy na dobrym poziomie portalu i na tym, żeby portal służył wyrabianiu sobie własnego zdania o wielu sprawach. Co dobrego wniósł ten zakaz umieszczania linków, lub czemu złemu zapobiegł? Chętnie się o tym dowiemy. Serdecznie pozdrawiam.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Wszystkie banki mają coś za uszami? To proszę wymienić które to banki działające w Polsce mają tyle za uszami, co JPMorgan? Które to banki działające w Polsce w czasie kryzysu finansowego w 2007 były tak bezwzględne, nie liczące się z niczym tak jak JPM? Wie Pan o chińskich powiązaniach tego banku? Wie Pan ilu bez żadnych kwalifikacji synów i córek ważnych Chińskich komunistów w nim pracuje?

  Panie Rolfie, piszę o tym banku dlatego, by ukazać hipokryzję obecnie rządzących. Bo przecież to uwielbiana przez Pana opcja rządząca, ciągle wmawiała ludziom, że trzeba repolonizować banki, bo gdy one znajdują się w rękach obcych, to są zagrożeniem dla naszej gospodarki. A teraz co? Morawiecki sprowadza do Polski kolejny obcy bank, bank który jest bardzo bezwzględny w swoim działaniu. Nie martwi się Pan tym, że przez JPMorgan spadną zyski polskich banków, a przez to pracę mogą stracić ludzie w nich pracujący?

  Ponawiam pytanie, co ma Pan do powiedzenia o spółce srebrna?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   To ma być rzeczowa analiza rynku bankowego w Polsce? To jest niestety tylko bełkot jakiegoś ignoranta, niemającego zielonego pojęcia o rynku bankowym i roli banków w gospodarce, w tym w polskiej gospodarce. To jest typowa prymitywna „wrzutka” bez ładu i składu, w wykonaniu obrzydliwego trolla postkomuny, bo to postkomuna zniszczyła polską bankowość znosząc nad nią wszelką kontrolę rządu i oddając polskie banki w obce ręce.

   Albo przedstawi Pan tutaj rzetelną i fachową analizę rynku bankowego w Polsce i na świecie, albo WON, jak to słusznie mówi prawie co tydzień Wojciech Cejrowski! WON!!!

   Na rzekomą hipokryzję aktualnie rządzących Polską nie dał Pan ŻADNEGO dowodu, czyli szkaluje Pan aktualny Polski rząd. Do tego trzeba jeszcze dodać, że strategia gospodarcza i bankowa rządu nie jest grą w otwarte karty i nie wszystkie kulisy tej strategii są publikowane, a Pański prymitywny trollowski móżdżek nie jest w stanie tego w ogóle ogarnąć, nie mówiąc już w ogóle o zrozumieniu czegokolwiek w tej materii.

   Ja też nie posiadam szczegółowej wiedzy na temat polityki bankowej rządu, ani na temat kulisów mechanizmów bankowo-gospodarczych, więc się nie wymądrzam, lecz czekam na efekty aktualnej polityki PiS, a te będą widoczne dopiero za kilka lat.

   Jedno jednak jest pewne. Wielki światowy bank nie wchodzi do Polski po to, żeby odebrać zyski polskim bankom. Kto tak twierdzi, naprawdę nie ma zielonego pojęcia, o czym mówi.

   Polska gospodarka została przejęta przez PiS od PO/PSL w stanie agonalnym. Potwierdzają to szczegółowe i bardzo obszerne audyty sporządzone we wszystkich resortach po przejęciu władzy od postkomunistów.

   Do odbudowy tego, co zostało zniszczone (cały przemysł ciężki, przemysł stoczniowy, przemysł wydobywczy węgla kamiennego, przemysł zbrojeniowy, przemysł cukrowniczy, przemysł lotniczy, w dużej mierze rolnictwo itd.) a także do intensywnego rozwoju polskiej gospodarki, potrzebny jest olbrzymi kapitał, którego polskie banki nie posiadają, bo postkomuniści razem z

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   To ma być rzeczowa analiza rynku bankowego w Polsce? To jest niestety tylko bełkot jakiegoś ignoranta, niemającego zielonego pojęcia o rynku bankowym i roli banków w gospodarce, w tym w polskiej gospodarce. To jest typowa prymitywna „wrzutka” bez ładu i składu, w wykonaniu obrzydliwego trolla postkomuny, bo to postkomuna zniszczyła polską bankowość znosząc nad nią wszelką kontrolę rządu i oddając polskie banki w obce ręce.

   Albo przedstawi Pan tutaj rzetelną i fachową analizę rynku bankowego w Polsce i na świecie, albo WON, jak to słusznie mówi prawie co tydzień Wojciech Cejrowski!

   Na rzekomą hipokryzję aktualnie rządzących Polską nie dał Pan ŻADNEGO dowodu, czyli szkaluje Pan aktualny Polski rząd. Do tego trzeba jeszcze dodać, że strategia gospodarcza i bankowa rządu nie jest grą w otwarte karty i nie wszystkie kulisy tej strategii są publikowane, a Pański prymitywny trollowski móżdżek nie jest w stanie tego w ogóle ogarnąć, nie mówiąc już w ogóle o zrozumieniu czegokolwiek w tej materii.

   Ja też nie posiadam szczegółowej wiedzy na temat polityki bankowej rządu, ani na temat kulisów mechanizmów bankowo-gospodarczych, więc się nie wymądrzam, lecz czekam na efekty aktualnej polityki PiS, a te będą widoczne dopiero za kilka lat.

   Jedno jednak jest pewne. Wielki światowy bank nie wchodzi do Polski po to, żeby odebrać zyski polskim bankom. Kto tak twierdzi, naprawdę nie ma zielonego pojęcia, o czym mówi.

   Polska gospodarka została przejęta przez PiS od PO/PSL w stanie agonalnym. Potwierdzają to szczegółowe i bardzo obszerne audyty sporządzone we wszystkich resortach po przejęciu władzy od postkomunistów. c.d.n.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   c.d. Do odbudowy tego, co zostało zniszczone (cały przemysł ciężki, przemysł stoczniowy, przemysł wydobywczy węgla kamiennego, przemysł zbrojeniowy, przemysł cukrowniczy, przemysł lotniczy, w dużej mierze rolnictwo itd.) a także do intensywnego rozwoju polskiej gospodarki, potrzebny jest olbrzymi kapitał, którego polskie banki nie posiadają, bo postkomuniści razem z obcą agenturą wyprowadzili z Polski olbrzymią część kapitału do prywatnych majątków.

   W wielkim uproszczeniu, polskie banki zarobią na swoim bardzo ograniczonym kapitale, to co mają zarobić na pewnym, siłą rzeczy dość wąskim sektorze gospodarki i nikt im tego nie zabierze. Wręcz przeciwnie, będą się rozwijać i zwiększać zatrudnienie, bo gospodarka się rozwija i to bardzo dynamicznie. Takie same niestworzone androny o rzekomej utracie miejsc pracy pletliście przy programie Rodzina 500+, przy sprawie niedziel wolnych od handlu i jeszcze paru innych okazjach. TO BEZCZELNE KŁAMSTWO!

   Zyski dodatkowych banków będą wynikały z ich dodatkowej działalności inwestycyjnej, wielokrotnie większej, niż polskich banków. Myślę, że takie uproszczenie nawet Pan zrozumie, a jeśli nie, to znaczy, że kieruje Panem zła wola, narzucana Panu przez wrogów Polski.

   Do spółki „srebrnej” już się odniosłem, jednak Admin wywalił z tego komentarza link do Wikipedii (po niezapowiedzianej zmianie regulaminu forum). Nie ma tu w ogóle o czym mówić, a szczegóły są zawarte w Wikipedii pod hasłem „srebrna spółka”, do której Pana odsyłam.

   Polska ma do rozwalenia gigantyczną sieć spółek powiązanych z obcymi agenturami, politykami „totalnej opozycji” i różnymi mafiami, z sądowniczą włącznie (patrz np. afera reprywatyzacyjna nie tylko w Warszawie), wyprowadzających z Polski olbrzymi majątek. Spółki te powstały głównie za rządów PO/PSL i to jest TEMAT, a nie jakaś drobna spółeczka z udziałem Kaczyńskiego, której nie można zarzucić nic bezprawnego.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   C.d. Polska gospodarka została przejęta przez PiS od PO/PSL w stanie agonalnym. Potwierdzają to szczegółowe i bardzo obszerne audyty sporządzone we wszystkich resortach po przejęciu władzy od postkomunistów.

   Do odbudowy tego, co zostało zniszczone (cały przemysł ciężki, przemysł stoczniowy, przemysł wydobywczy węgla kamiennego, przemysł zbrojeniowy, przemysł cukrowniczy, przemysł lotniczy, w dużej mierze rolnictwo itd.) a także do intensywnego rozwoju polskiej gospodarki, potrzebny jest olbrzymi kapitał, którego polskie banki nie posiadają, bo postkomuniści razem z obcą agenturą wyprowadzili z Polski olbrzymią część kapitału do prywatnych majątków.

   W wielkim uproszczeniu, polskie banki zarobią na swoim bardzo ograniczonym kapitale, to co mają zarobić na pewnym, siłą rzeczy dość wąskim sektorze gospodarki i nikt im tego nie zabierze. Wręcz przeciwnie, będą się rozwijać i zwiększać zatrudnienie, bo gospodarka się rozwija i to bardzo dynamicznie. Takie same niestworzone androny o rzekomej utracie miejsc pracy pletliście przy programie Rodzina 500+, przy sprawie niedziel wolnych od handlu i jeszcze paru innych okazjach. TO BEZCZELNE KŁAMSTWO!

   Zyski dodatkowych banków będą wynikały z ich dodatkowej działalności inwestycyjnej, wielokrotnie większej, niż polskich banków. Myślę, że takie uproszczenie nawet Pan zrozumie, a jeśli nie, to znaczy, że kieruje Panem zła wola, narzucana Panu przez wrogów Polski.

   Do spółki „srebrnej” już się odniosłem, jednak Admin wywalił z tego komentarza link do Wikipedii (po niezapowiedzianej zmianie regulaminu forum). Nie ma tu w ogóle o czym mówić, a szczegóły są zawarte w Wikipedii pod hasłem „srebrna spółka”, do której Pana odsyłam.

   Polska ma do rozwalenia gigantyczną sieć spółek powiązanych z obcymi agenturami, politykami „totalnej opozycji” i różnymi mafiami, z sądowniczą włącznie (patrz np. afera reprywatyzacyjna nie tylko w Warszawie), wyprowadzających z Polski olbrzymi majątek. Spółki te powstały głównie za rządów PO/PSL i to j

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Zamknęli ci centra handolwe w niedzielę to wyżywasz się na forum bez skladu i ładu. Sami wrogowie. Ot autorytet Cejrowski. Obywatel płacący podatki w obcym państwie. Uwielbienie do religii na pograniczu sekty. Kulturalny cham. Wypisz wymaluj. Podobieństwo bez dwóch zdań

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Masz w większości rację Rolfie , też tak uważam, Platforma rozwaliła państwo, jak mówił jeden z liderów platformy, Sikorski że Polska istnieje tylko teoretycznie. Jednak język, jakim posługujesz się, jest nie do zaakceptowania. Stonuj wypowiedzi, a zobaczysz, że będziesz miał więcej pozytywnych komentarzy, tym bardziej że masz rację. Popieram PIS chociaż jestem ateistą, nie lubię księży i jestem liberałem. Ale jestem Patriotą i widzę pozytywne efekty rządów PIS. Pozdrawiam

     • Rolf Michałowski

      Szanowny Panie „Ateisto”. Dziękuję za poparcie, jednak publiczne anonimowe zwracanie się przez „ty” do kogoś, kto publikuje pod własnym imieniem i nazwiskiem i jest znany w przestrzeni publicznej ze swojej działalności społecznej, nie przystoi nawet Patriocie-ateiście-liberałowi. Bardzo proszę to zrewidować.

      Wbrew Pańskim sugestiom, nie zabiegam o pozytywne komentarze na tym forum. Moim celem, poza reprezentowaniem interesów i praw Mieszkanców, jest wyrugowanie z przestrzeni publicznej postkomunistycznych trolli i hejterów, którzy w wyjątkowo chamski i bezczelny sposób próbują szkalować nowy polski rząd i PiS, posługując się świadomie kłamstwem, fałszem i manipulacją.

      To trzeba nazywać po imieniu i tępić, jak szczury. Oni nie mają innego zdania na ten, czy inny temat związany ze sprawowaniem władzy i dlatego nie ma z nimi o czym dyskutować. Oni chcą jedynie zdezawuować i oczernić obecny rząd, żeby doprowadzić do jego obalenia, tak jak to zrobili z rządem Olszewskiego w1992 roku i rządem Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku. Oni chcą dalej rozkradać Polskę i służyć obcym agenturom. Tylko o to im chodzi.

      Dlatego traktowanie ich, jak partnerów w dyskusji, którzy mają inne poglądy, nie wchodzi w ogóle w rachubę. Oni nie mają w ogóle żadnych poglądów, ani programów. Ich program ma tylko jeden punkt – rozkradać Polskę. c.d. w następnym wpisie.

     • Rolf Michałowski

      C.d. Oczywiście, może się Panu nie podobać mój język. I to jest inne zdanie, z którym mogę podjąć dyskusję. Tylko krowa nie zmienia zdania, więc i ja mogę je zmienić, jednak tylko na skutek rzeczowych argumentów, na które zawsze jestem otwarty.

      Póki mam do czynienia z obrzydliwymi postkomunistycznymi trollami i hejterami, ton moich wypowiedzi pozostanie taki sam. Będę ich nazywał po imieniu, nie przebierając specjalnie w słowach, bo tylko na to zasługują. Nie zasługują na łagodne traktowanie, bowiem stanowią bardzo poważne zagrożenie dla Polski i jej przyszłości.
      |
      Jeszcze raz dziękuję za rady i uwagi i przy okazji proszę o uargumentowanie, dlaczego nie lubi Pan WSZYSTKICH księży, bo tak to zabrzmiało. Również pozdrawiam.

     • Szanowny Panie Rolfie. Pyta Pan dlaczego nie lubię księży. Po pierwsze czuję się zaszczuty w kraju, w którym ma obowiązywać świeckość państwa, a po drugie stawiam na równi księży z platformą w sprawie rozkradania państwa. Księża powinni być skromnym osobami, jeździć Tico czy Punto, a nie autami które rzucają się w oczy. Znam wielu wspaniałych księży, z którymi dyskutujemy o filozofii ks. Wyszyńskiego, prymasa tysiąclecia, jako dla ateisty wielki wzór dla mnie, postać Patriotyzm, którego na równi można stawiać obok Piłsudskiego czy Kazimierza Wielkiego i są tacy księża, którzy dyskutują, nie wykorzystują swej władzy, intelektualiści którzy są księżmi z powołania, ale większość niestety księży uległa przepychowi, bogactwom, pysze. Sama instytucja Kościoła idzie w złą stronę. Po co im te ziemię, które sprzedają po wielokroć.

      To samo platforma obywatelska zachłysnęła się Unią, a dla Unii jesteśmy rynkiem zbytu i to drugiej kategorii, lepsze produkty zostają w Unii.

      Platforma obywatelska chwali się autostradami. Ale ja wiem po co Unia dała pieniądze na autostrady. Mamy być krajem tranzytowym byle szybko niemieckie i francuskie tiry mogły przedostać się na rynek rosyjski, ogromny rynek zbytu. Już Niemcy pokazali na czym polega współpraca w Unii, gdy umówili się z Rosjanami w sprawie gazociągu północnego. Platforma nas po prostu sprzedała i tego nigdy im nie podaruję, że za cenę bezpieczeństwa energetycznego politycy Platformy chcieli przypodobać się Unii. Była to zdrada narodowa polskich interesów i dla mnie Platforma już jest przegrana. Jestem za Polską w Unii, ale bez płaszczenia się i walki o polskie interesy. Tak ten rząd dba i walczy o polskie interesy. Pozdrawiam i mam nadzieję że jednak nie będzie Pan używał tak dosadnie słów w stosunku do mnie i pozostałych forumowiczów.

     • Rolf Michałowski

      Szanowny Panie „Ateisto”. Dziękuję za obszerną i moim zdaniem trafną odpowiedź. Nie zgadzam się jedynie z Pańskim stanowiskiem, że rzekomo większość księży ulega przepychowi, bogactwom i pysze. Moim zdaniem jest to tylko bardzo niewielka część z ok. 30 tysięcy księży i kolejnych ok. 30 tysięcy zakonników i zakonnic w Polsce. Ta niewielka część nie powinna być wykorzystywana do przyprawiania gęby pyszałków całemu Kościołowi. To niestety zostało wykreowane przez komunistów i pokutuje do dziś, „pielęgnowane” przez postkomunistów. Polecam postudiować ten temat dokładniej i wyrobić sobie własne zdanie, a nie polegać wyłącznie na propagandzie postkomunistów, którzy nienawidzą Kościoła i księży z wiadomych przyczyn.

      Nie mogę się również zgodzić z Pańskim postawieniem PO na równi z księżmi w sprawie rozkradania państwa. PO ma na sumieniu kilkaset miliardów wyprowadzonych z budżetu i majątku Polski na przestrzeni zaledwie ośmiu lat. Faktów nie muszę tutaj wymieniać, bo sieć jest pełna takich informacji. Działo się to ponadto w formie przestępczości zorganizowanej we współpracy z wielkimi mafiami przestępców spoza polityki, a także z udziałem prokuratorów, sądów i Policji. To było państwo na wskroś kryminalne. Czy naprawdę jest Pan zdania, że to samo można powiedzieć o księżach i to o ich większości? Jeśli tak, proszę o fakty.

      Nie widzę potrzeby używania dosadnych słów w stosunku do Pana, bo nie sieje Pan hejtu, lecz normalnie dyskutuje, bez świadomego i złośliwego posługiwania się kłamstwem, fałszem i manipulacją. Hejterzy muszą nadal liczyć się z moim ostrym piórem, które w stosunku do niektórych trolli wyostrzam jeszcze bardziej.

 6. Nasz bajkopisarz jak zwykle natchniony, ,,zawija te swoje sreberka” i myśli, że ktoś normalny uwierzy w te banialuki. Ta analiza stanu gospodarki dotyczy raczej państwa San Escobar z którym mieliśmy nawiązać stosunki dyplomatyczne ?
  P.S
  Dlaczego ten ekspert od komentowania polityki w TV rządowej co chodzi po świecie ,, na boso” nie weźmie ze sobą na tą wędrówkę naszego jegomościa, też przecież eksperta od wszystkiego.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.