Włamał się 19 razy!

50-latek włamywał się do altan na oławskich ogrodach działkowych. Łupem sprawcy padały metalowe elementy wyposażenia działek: narzędzia ogrodowe, pompy, taczki, pręty stalowe i inne rzeczy, które można było sprzedać na złomie

– Wykorzystał fakt, że właściciele w okresie zimowym, często nie odwiedzali swoich działek – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie prowadząc działania operacyjne zatrzymali podejrzanego o włamania i kradzieże mienia z altan ogrodowych. Sprawca od siedmiu lat nie posiada stałego miejsca zamieszkania.

Z ustaleń policjantów wynikało, że 50-latek w ostatnich tygodniach, dziewiętnaście razy włamał się pomieszczeń na terenie ogrodów działkowych w Oławie i kradł pozostawione mienie, o łącznej wartości bliskiej 3 tys. złotych. Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów przedstawiono mu już zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze te zdarzenia, policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu mienia na ogrodach działkowych i jego systematycznym doglądaniu.

 

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

    • Z czego się śmiejesz? Że gość w sile wieku i zdolności do pracy wyciąga łapy cudze rzeczy za ciężko zarobione pieniądze. Kara powinna być jedna. Obcięcie łap i puszczenie wolno niech kradnie dalej. Oczywiście bez żadnych praw do zasiłków i pomocy społecznych.

      Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.