Oławscy policjanci „SpoKREWnieni służbą”. Nie tylko oni!

13 marca w oławskich „Termach Jakuba”  oddawano krew w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”. Oławscy policjanci, strażacy ze Strzelina i uczniowie klasy policyjnej z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddali ten ratujący życie płyn, na rzecz chorych i ofiar wypadków.

– Ogólnopolska akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ma na celu pomoc chorym i potrzebującym, a także oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – W tych szczytnych działaniach udział biorą funkcjonariusze służb MSWiA: policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Akcję wspierają także osoby, które nie są związane z mundurem.

W kampanii wzięli udział także inni mieszkańcy Oławy, oraz młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, w tym uczniowie „klasy policyjnej”

Dzięki dużemu zainteresowaniu, zarówno ze strony funkcjonariuszy, jak i cywili, łącznie w ramach akcji zebrano prawie 10 litrów krwi.

– Przy okazji tej akcji oławscy dzielnicowi propagowali zawód policjanta wśród młodzieży. Każdej zainteresowanej osobie wręczali ulotki i udzielali informacji na temat warunków wstąpienia do służby – dodaje Jędo.

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.