Wyglądało bardzo groźnie

To mogło się skończyć tragicznie. Do tego zdarzenia drogowego doszło dziś rano ok.7.00 na drodze między Janikowem a Starym Górnikiem. Mieszkanka naszego powiatu, kierująca skodą, jechała w kierunku Oławy. W pewnym momencie rozpoczęła wyprzedzanie paru pojazdów przed nią. Niemal w tej samej chwili jeden z nich – bus – także rozpoczął wyprzedzanie poprzedzających go aut, praktycznie spychając skodę do rowu. – Nie widziałem tej skody, była w tzw. martwym punkcie – tłumaczy kierowca busa, sprawca zdarzenia. Skoda przekoziołkowała, dachowała i wylądowała dość daleko od drogi. Kobieta była przytomna, ale z obrażeniami głowy na wszelki wypadek  odwiedziono ją do szpitala.

fot. Jerzy Kamiński

 

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , ,

reklama

Komentarzy (10)

 1. jadący do pracy

  Wielu nie patrzy w lustra, wielu jedzie za mną w odstępie 1 metra, większość nie używa migacza, wielu jedzie przez powiat 140 km/h co znakomicie ułatwia wylot z drogi itp. itd. kto szkoli tych wszystkich szoferów? Wiele razy chciałem oddać film z kamery na policję, ale nie było czasu, chyba zacznę być takim aktywistą. Dlaczego? – za dużo trupów – mam tego dość.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Rolf Michałowski

  Niestety największa hołota wśród kierowców najczęściej siedzi za kierownicami samochodów dostawczych. Jeżdżę bardzo dużo, po całej Polsce i nie tylko po Polsce i mogę to ocenić. Potwierdza się to zresztą w rozmowach z wieloma innymi kierowcami.

  Oni zawsze się spieszą i ignorują wszelkie zasady ruchu drogowego. Sądząc po chamskich komentarzach podpisanych „Jeb……” i „Janusz……”, są to właśnie tacy kierowcy „busów”. Chamstwo na drodze nie rodzi się dopiero za kierownicą. Ono jest już we krwi takich ludzi i objawia się u nich na każdym kroku, jak chociażby w tych komentarzach. Niestety, w ruchu drogowym chamstwo często okazuje się śmiertelne lub powoduje trwałe kalectwo.

  W tym wypadku chodzi najwyraźniej o elementarne wręcz zasady owiązujące przy wyprzedzaniu, a mianowicie o upewnienie się, czy zamierzony manewr wyprzedzania nie narazi innych na niebezpieczeństwo. Każdy przyzwoicie wyszkolony kierowca wie, że przy klasycznych lusterkach występuję tzw. martwy kąt i dlatego ZAWSZE trzeba się dodatkowo obejrzeć przez ramię, czy właśnie w tym martwym kącie ktoś nas akurat nie wyprzedza.

  Kto tego nie wie, w żadnym wypadku nie powinien mieć prawa jazdy. Kto wie, ale to olewa, bo mu się spieszy, ten jest głupim chamem i też nie powinien mieć prawa jazdy.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.