Chciał umyć ręce, wpadł do rzeki!

To mogło skończyć się tragicznie. Na szczęście zareagowali mieszkańcy, którzy zadzwonili po pomoc. 12 lutego przed godziną 19.00 dyżurny KPP w Oławie odebrał zgłoszenie o tonącym człowieku. Wszystko działo się przy ulicy Strzelnej w pobliżu mostu na rzece Oława. – Funkcjonariusz natychmiast powiadomił wszystkie służby ratownicze i wysłał na miejsce policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego – mówi podisnp. Alicja Jędo z KPP w Oławie.

– Dotarli pierwsi do poszkodowanego. Osoby przyglądające się całemu zajściu wskazały dokładnie miejsce z leżącym, twarzą w wodzie, człowiekiem. Policjanci błyskawicznie dotarli do mężczyzny. Natychmiast podjęli czynności ratujące życie. Podnieśli mężczyznę i pomogli mu wydostać się na brzeg. Przemoczonego, na szczęście przytomnego, 36-letniego mieszkańca Oławy, okryli kocem termicznym i udzielili mu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Nietrzeźwy mężczyzna tłumaczył policjantom, że chciał umyć ręce i twarz, nachylił się i stracił równowagę.

Ratownicy medyczni zabrali mieszkańca do szpitala

 

Policja przypomina, aby widząc osobę, której grozi niebezpieczeństwo, nie pozostawać wobec niej obojętnym . Numery alarmowe służb ratowniczych: 112 – WCPR, 997- policja, 999- pogotowie, 998 – straż pożarna

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.