Prowokacja w „Czwórce”

W czwartek 11 stycznia przeprowadzono wspólną akcję policji i szkoły

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II odbyła się akcja „Zachowaj ostrożność – nie ufaj nieznajomym”. Głównym jej celem było uwrażliwienie dzieci na zagrożenia ze strony osób dorosłych. Przeprowadzili ją policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Prowokacją zostali objęci wszyscy uczniowie klas I-VI oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Policjanci ubrani po cywilu nakłaniali dzieci do rozmów, rozdając przy tym słodycze. Pytali o dane osobowe, adres zamieszkania, czy wracają same do domu oraz gdzie pracują ich rodzice. Reakcje uczniów były różne. Jedni chętnie częstowali się cukierkami, a inni poinformowali nauczycieli o obcych osobach na terenie szkoły.

Wszystkie dzieci uczestniczyły później w podsumowaniu na sali gimnastycznej. Poprowadził je dzielnicowy Mateusz Piasecki. Przypomniano zasady zachowania i postępowania w stosunku do obcych ludzi, mówienia „nie” w sytuacjach mogących stanowić dla nich zagrożenie oraz pomocy w sytuacjach budzących niepokój.

(POL)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (78)

  • Rolf Michałowski

   Panie Jędrku, za dużo, to jest wtedy, kiedy szkodzi to czemuś dobremu, np. zdrowiu. Moja obecność w przestrzeni publicznej (nie tylko na tym forum i nie tylko w Oławie) może szkodzić jedynie lokalnej sitwie, postkomunistom, złodziejom, oszustom, zdrajcom, kłamcom, obcej agenturze, esbeckim i WSIowym propagandzistom i hejterom itd. Czy to źle?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rolf Michałowski

      Rzecz w tym, że to postkomunistyczni i sitwowi hejterzy przy każdej okazji, albo nawet bez okazji, szkalują rząd PiS, szkalują chrześcijaństwo, sabotują naprawę polskiego państwa i zaciekle bronią kłamców, oszustów, złodziei, zdrajców i sabotażystów spod znaku PO/PSL/SLD/Nowoczesnej/Kukiza, byłych służb specjalnych, jak WSI i ich paru innych przybudówek. Ja tylko reaguję na ich wywrotowe działania.

      Ponadto, oczywiście poza licznymi działaniami na rzecz Mieszkańców, co stanowi środek ciężkości działalności społecznej mojej i innych w SMSM, komentuję różne wydarzenia, które są fałszywie interpretowane przez postkomunistyczne media i przez postkomunistycznych trolli.

      Kogo to boli? Komu to przeszkadza? To chyba jest jasne?

    • Rolf Michałowski

     Nie „ludzie”, lecz postkomunistyczna mafia i lokalna sitwa, a to wielka różnica. A pan gość kogo reprezentuje? Jakich „ludzi”? Stoi pan na czele jakiegoś stowarzyszenia? Jest pan rzecznikiem jakiejś organizacji, partii, a może reprezentantem jakiejś fundacji? Kto pana opłaca? Gramatyki też radziłbym się poduczyć, bo wstyd występować publicznie na forum w imieniu „ludzi” i serwować gramatykę spod budki z piwem.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Kup sobie coś człowieku w 1Euro laden. Walnij się tym zakupem w czółko i oszczędź wszystkim czytania tych dyrdymałów. Szkoda, że podczas tych swoich ucieczek europejskich nie zabrałeś ze sobą sitwy pisowskiej. W Wolsce byłby spokój a na zachodzie wmieszaliby sie w tlum uchodzcow i siali to samo co obecnie Rydz Śmigły

     • Nie gramatyka czyni z kogoś człowieka co po rolfoskim wyzywaniu innych widać.

     • Rolf Michałowski

      Nie pisze się i nie mówi się „czy nie rozumiesz pan”, lecz „czy pan nie rozumie”, ani też nie „jesteś pan nudny”, lecz „jest pan nudny.

     • Rolf Michałowski

      Wstyd Polsce i Europie przyniosła ta pożal się Boże hrabianka Róża von Thun und Hohenstein, a nie Ryszard Czarnecki, który nazwał po imieniu jej zachowanie szkalujące Polskę.

     • I po co rolfik innych pouczałeś, że nie pisali na temat, skoro sam tego nie czynisz. Rozdwojenie jaźni czy tylko hipokryzja?

     • Dla jednych Róża jest hrabianką, a dla innych Rysio zwykłą polityczną hubą. Co by nie nazwać inaczej tego osobnika. Miał w życiu tyle krawatów co ty ucieczek.

     • Sitwalokalnapostiprekomunistyczna

      Szanowny Panie Rolfie.
      Nie Ryszard Czarnecki, a Richard Henry Czarnecki.

 1. Na hipokryzję to ty Karol masz tu wyłączność i właśnie to potwierdziłeś bo pan Rolf tylko odpowiedział na zaczepkę jakiegoś trolla a ty ciągle prostacko piszesz do pana Rolfa na ty. Nie masz wstydu za grosz a rozumem też cię Bozia nie obdarzyła.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Karolu, zupełnie niepotrzebnie polemizujesz z wpisami nienormalnych. Postkomunistyczny hejter nie dorasta Tobie do pięt, pisze bzdury, widać oszołomienie a ty z całą powagą odpisujesz merytorycznie i kulturalnie. Postkomunistyczny buc to nie jest partner do dyskusji – szkoda czasu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Panie Rolf , pani Roża posługuje się nazwiskiem THUN po mężu, choć rzeczywiście na liście krakowskiej do Europarlamentu Róża Thun została zarejestrowana przez Państwową Komisję Wyborczą pod swym pełnym nazwiskiem: Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein.
  Tak dla przeciwwagi czego pan omija Ryszarda Czarnecki o którym . na bydgoskiej liście PiS do Europarlamentu został bowiem zarejestrowany jako Richard Henry Czarnecki.
  A propos WSTYDU dla Polski ;
  Pani Róża posiada wysokie odznaczenia;;
  1. Krzyż Oficerski Odrodzenia Polski – 2003r.
  2.LEGIA HONOROWA -FRANCJA – 2004r.
  3. Order zasługi Republiki Włoskiej – Włochy 2005r.
  Medal Europejski BCC i Urzędu Integracji Europejskiej
  Nagroda Szumana
  To jest powód do dumy!
  Więcej obiektywizmu panie Rolf!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Czarnecki nic nie przegiął, bo porównanie haniebnej szkodliwości społecznej szmalcowników do haniebnej szkodliwości społecznej tej pani, jest adekwatne.

  Rolf, a Ciebie do kogo mozna porownac? Moze do lekarza, bo kiedys poslugiwales sie podobno tytulem „naukowym” doktora?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Po pierwsze, nie jestem dla jakiegoś anonimowego hejtera żaden „ty”. Po drugie, tytuł naukowy doktora nie znaczy, że ktoś jest lekarzem. Posiadam tytuł doktora nauk inżynierskich honoris causa za udział w pracy naukowej pt. „Wasserstoffnachweisgerät als Sicherheitsmaßnahme des Reaktors im natriumgekühlten schnellen Brüter im Kernkraftwerk in Kalkar“, co oznacza, – Urządzenie do wykrywania wodoru, jako zabezpieczenie reaktora w chłodzonym sodem szybkim reaktorze w elektrowni jądrowej w Kalkar.

   Wszelkie próby podważania mojego prawa do posługiwania się tym tytułem będę traktował, jako naruszenie moich dóbr osobistych i kierował sprawę na drogę karno-sądową.

   Po trzecie, tematem do dyskusji jest tutaj ochrona dzieci w szkołach i ewentualnie wprowadzony przez jakiegoś hejtera pod Nickiem „Gość” spór europosła Czarneckiego z euro posłanką Różą von Thun und Hohenstein, a nie moja osoba.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Doktorze Rolfie. Chcialem Ci podziekowac za niebudowanie reaktora chlodzonego sodem w okolicach Olawy. a mogles…… tak samo jak mogles wplywac na lokalna polityke, ze przypomne sukces Twojego ugrupowania w ostatnich wyborach samorzadowych (ilu radnych wprowadziles do powiatu?) Temat twojej pracy o reaktorach chlodzonych sodem chyba wplynal na Twoja doktorsko-honoriscausowa glowe, w ktorej, jak mówią, za duzo wody sodowej…..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • To akademicki tytuł honorowy nadawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury. Nie wymaga posiadania formalnego wykształcenia, ale nadawany jest zazwyczaj osobom o wysokim statusie społecznym lub naukowym. Wałęsa też ma.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Panie Rolf jak pan sprytnie zauważył tematem dyskusji jest tutaj .. ochrona dzieci w szkołach” i ewentualnie wprowadzony przez jakiegoś hejtera pod Nickiem „Gość” spór europosła Czarneckiego z euro posłanką Różą von Thun und Hohenstein, a nie moja osoba. EWENTUALNIE – to nie pan będzie decydować o tym co mamy komentować , jeśli ktoś rzuca posty nie na temat i prowokuje do dyskusji to jego problem i problem tych którzy dają się w to wciągnąć, ja już po prostu nie chce czytać pańskich dywagacji wyssanych z kosmosu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Jeśli zarzuca Pan komuś publicznie „dywagacje wyssane z kosmosu”, to należy takie twierdzenie uzasadnić konkretami. Takie czysto demagogiczne hasełka bez rzeczowego uzasadnienia, to zwykły hejt, najczęściej na płatne zlecenie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Wbrew zakłamanej propagandzie totalnej opozycji, demokracja w Polsce ma się dziś bardzo dobrze, nie panuje żaden reżim i w związku z tym wolność słowa nie jest ograniczana żadną cenzurą polityczną, co jednak miało miejsce za rządów PO/PSL.

   Dlatego żądanie w stosunku do mnie, abym już więcej nie pisał, bo piszę prawdę bardzo niewygodną dla kół, które utraciły, albo zaraz utracą władzę, jest żądaniem zmierzającym do cenzury politycznej. Zarówno w PRL, jak i III. RP pod rządami PO-PSL, zamykano usta niewygodnym publicystom i opozycjonistom, do wyrzucania z pracy a nawet do wizyt seryjnego samobójcy włącznie. Tęskni Pan do tych czasów, Panie „Oławianinie”?

   Nawet komuniści w PRLowskim reżimie nie zdolali mi zamknąć ust, więc Pańskie szanse na wyeliminowanie mnie z życia publicznego są znikome.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Panie Rolf, ,,królu nasz – wybawco ‚ , niech pan nikogo nie słucha , pisz pan jak najwięcej, och jak ja lubię czytać, te pańskie wywody, o postkomunistach, o tej zakłamanej propagandzie totalnej opozycji- to mam ubaw po pachy-tak trzymać!
    Tak mało mamy radości z tego życia a dzięki panu patrze w przyszłość z optymizmem. Panu ufam najbardziej i pytam – kiedy właściwie skończył się komunizm w Polsce, czy wtedy kiedy pani Kurowska obwieściła koniec , czy nie dawno kiedy dobra zmian ogłosiła koniec komunizmu ?
    pozdrawiam i życzę wytrwałości!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • A co z ciebie za opozycjonista był…? Za komuny… ? Za komuny to system ciebie ścigał, bo książki do biblioteki nie oddałeś, a nie walczyłeś z tyranem…

    Rolf Opozycjonista bibułę dystrybuował – taką kolorową na laurki, bo papier toaletowy był niedostępny, a ta miała taką samą fakturę… 🙂

    „Nawet komuniści w PRLowskim reżimie nie zdolali mi zamknąć ust” – jak im pierniczyłeś takie farmazony jak na tym forum to nie dziwię się, że dzielnicowy siedział ci na karku 🙂

    Rolf na politycznej emigracji – śmieszne… Bohater-opozycjonista jak z koziej d*py gwizdek…

    Facet, nie potrzeba nam więcej wątpliwych bohaterów słusznie minionej epoki. Bo dziś każdy może powiedzieć, że obsikał milicyjny radiowóz i dostał pałą od reżimu i naraził się systemowi…

    Taki społecznik z ciebie…? A czym się wykazałeś, tylko skutecznie, a nie na forum gazety?

    Echhh, Rolfek Burczymucha…

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • o przepraszam, jeśli ktoś pluł Niemcom do weków i nie niszczył ich banknotów (tylko równo układał w skarpecie) to jest wielkim bojownikiem i widać że nie dał się złamać komunie. Zapewne żeby być w RFN porwał samolot i poleciał na Tempelhof. Musiał tak zrobić bo wiadomo – paszport był tylko dla sprawdzonych towarzyszy. No – więcej szacunku dla bohatera – bo was wyśle na Syberię.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Anonim, jesli nie przestaniesz zadawac takich pytan Rolfikowi, to gazeta olawska przestanie puszczac Twoje komentarze.

 7. Czyli, ci którzy powiesili zdjęcia Europosłów (w tym Pani Róży Thun) na szubienicy, to elita narodu, nasza przyszłość i nie mają nic wspólnego z rządzącymi? mieli rację ? nie mają nic wspólnego z marszem wolności i wydarzeniami wokół ostatnio delegalizowanych stowarzyszeń ?. Przecież widać kto nawołuje do agresji, nienawiści i pogardy? Nikt nie ma wątpliwości kto i jak wywołuje taką atmosferę i takie nastroje. Wpisy jednego poważnie chorego tego nie zmienią. Szkoda Polski.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   No rzeczywiście, nikt logicznie myślący nie ma żadnych wątpliwości, kto nawołuje do nienawiści, agresji, pogardy i nikt nie ma wątpliwości, kto i jak wywołuje taką atmosferę i takie nastroje i po co.

   Wystarczy popatrzeć, komu służy ta awantura i kto ją wykorzystuje przeciwko aktualnemu rządowi. Wystarczyło posłuchać dzisiejszej debaty w Sejmie, żeby wiedzieć, kto używa tego incydentu do ataku na aktualny rząd.

   Czy chcesz „Prezesie” dla ubogich wmówić ludziom, że w Polsce, po takich doświadczeniach II. wojny światowej, po wymordowaniu 6 milionów Polaków przez hitlerowskich faszystów, że w Polsce istnieje jakikolwiek ruch społeczny o hitlerowsko-faszystowskich inklinacjach?

   Dlaczego więc chowali się ze swoim manifestowaniem faszyzmu w głębokim lesie, a nie wyszli z tym na ulicę? Bo ludzie na każdej ulicy w Polsce obili by im mordy. Dlaczego TVN czekał z publikacją tego filmu tak długo? Bo była to inscenizacja zrobiona na zamówienie totalnej opozycji, na odpowiednią chwilę.

   Nikt, kto ma choć odrobinę oleju w głowie, nie uwierzy w to, że istnieją Polacy, którzy z woli serca i swoich przekonań, świętują urodziny Hitlera. Znajdą się oczywiście jeszcze tacy, którzy świętują urodziny Stalina, choć jest ich już bardzo niewielu, ale Hitlera?!

   Ci ludzie, to nie żadna „elita narodu”, ani „nasza przyszłość”, jak tu usiłuje nałgać jakiś płatny hejter. To tylko kilku idiotów, którzy za pieniądze zgodzili się odegrać zamówioną scenkę, czy to wieszania portretów europosłów, czy świętowania urodzin Hitlera, czy spalenia kukły Żyda.

   A co było z tym frajerem, co to w czasie manifestacji przed Sejmem sam położył się na ziemi i udawał rannego? To było też przedstawienie na zamówienie, za pieniądze.

   Ktoś tu zatem znajduje paru debili, sowicie ich opłaca i zamawia ustawione scenki, żeby totalna opozycja mogła na tej podstawie oskarżać rząd PiS o wspieranie „ruchów faszystowskich”. Tak to wygląda.

   Kto to jest ten ktoś? Wystarczy sprawdzić, kiedy zostało zarejestrowane stowarzyszenie tych paru idiotów udających faszystów, a było to za rządów PO/PSL, kiedy już czuli, że PiS może odsunąć ich od władzy. A nikt inny, jak ówczesny minister Sienkiewicz (tak, ten od zlecenia podpalenia budki policjanta na terenie ruskiej ambasady i od powiedzenia, że polskie państwo nie istnieje) zatwierdził temu stowarzyszeniu status organizacji pożytku publicznego, czyli zezwolił na szerzenie faszystowskiej propagandy za nasze podatki.

   Nie siej tu więc ubeckiej propagandy, bo ludzie mają dostęp do rzetelnej informacji i doskonale wiedzą o co chodzi.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf, twoja mentalność jest jak mentalność Kalego…

    „Czy chcesz „Prezesie” dla ubogich wmówić ludziom, że w Polsce, po takich doświadczeniach II. wojny światowej, po wymordowaniu 6 milionów Polaków przez hitlerowskich faszystów, że w Polsce istnieje jakikolwiek ruch społeczny o hitlerowsko-faszystowskich inklinacjach?”

    Analogia:

    Po setkach lat kościelnej indoktrynacji i wielu dowodach na hipokryzję tego ugrupowania w naszym kraju ciągle kultywuje się te dziwne idee i istnieje spory ruch społeczny o „kościelnych” inklinacjach.

    Polska to dziwny kraj w którym jednak wyznaje się sympatię do ciemiężców…

    Rolfie, żal ci d*pę ściska, że to tvn jako pierwszy podjął temat i opublikował te materiały, a nie tvpis…?

    Kończ waść wstydu sobie oszczędź!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Trollu ubecki pt. [email protected]ł, naucz się wreszcie, pogański prostaku, że do obcych ludzi występujących publicznie pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, nie zwraca się publicznie przez „ty”. Chłopie, gdzieś ty się chował? Jeśli uważasz, że to nie Bóg Cię stworzył, to znaczy, że jesteś wyznawcą darwinowskiej teorii ewolucji, więc pochodzisz od głupiej i złośliwej małpy, a te rzeczywiście nie znają elementarnych form grzecznościowych i nie są w stanie się ich nauczyć, mimo wielokrotnego już upominania.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rolf Opozycjonisto, merytorycznie proszę, bo jak czytam zabrakło ci argumentów i wyzywając mnie od różnych przemawia przez ciebie prawdziwa chrześcijańska miłość do bliźniego, a to typowy obraz wyznawców dzieła twojego twórcy.

      Żądasz elementarnych form grzecznościowych, a w jaki sposób ty się odnosisz do autorów kontrargumentów – hipokryta.

     • Czyli zdaniem tego co dużo wypisuje – szubienice i pętle ze zdjęciami europosłów na rynku w Katowicach wystawili obcy agenci (sowieci?postkomuna? płatne trolle?) żeby podburząć przeciwko pisowi i chrześcijaństwu w Polsce?. Tak napisał ten dziwny.
      Jaka była reakcja państwa polskiego na ten zupełnie niewiarygodny i haniebny czyn? – odpowiem: nie było stosownej reakcji, nie było potępienia. Było jedno wielkie przyzwolenie i pokazywanie tego świństwa w mediach. To z kolei pokazało że można. Różne grupy poczuły się bezkarne. Teraz kiedy wreszcie pokazano i przekroczono granicę (swastyka z wafelków i „za nasz kraj trzykrotnie sieg heil” pisdecja się ocknęła że trzeba przyhamować. I niech żaden oszołom nie pisze że nie ma reakcji w sprawie faszyzmu – a gdzie wcześniejsze reakcje – obejrzyjcie sobie wcześniejsze marsze – ile tam było rzeczy o których (ten powyżej) teraz udaje zdumionego.
      Otwarto puszkę Pandory, nie zapanowano nad tym a wydarzeniami, w lesie pod Wodzisławiem – to jedyne z czym udało się przebić i pokazać – reszta to cenzura panujących. Niech się koleś lepiej uspokoi – jego wpisy są do czytania wyłącznie przez jego samego ale widać że nawet tego nie czyta.. Zresztą wpakował się na potężną minę – o czym jeszcze nie wie.

     • Rolf Michałowski

      Łżesz „Lechu”, aż się belki wyginają. Nawet Twoja ulubiona stacja telewizyjna informuje o tym, że Państwo Polskie pod rządami PiS natychmiast podjęło interwencję i prokuratura podjęła śledztwo:

      https://www.tvn24.pl/katowice,51/powiesili-zdjecia-europoslow-na-szubienicach-sledztwo-prokuratury,794289.html

      Natomiast nie było żadnej reakcji Państwa Polskiego pod rządami PO, np. po marszach niepodległości, kiedy miały miejsce masowe prowokacje faszystowskie, podpalenie budki policyjnej pod ruską ambasadą itd.

      Muszą Ci nieźle płacić za ten antypolski hejt, skoro tak się narażasz.

 8. Rolf Michałowski

  Ale się postkomunistyczna hałastra rozpisała, wystarczyło napisać kilka słów niewygodnej dla nich prawdy. Ale nie napisali ani jednego rzeczowego słowa na temat, czyli o rzekomym faszyzmie w Polsce, ani słowa! Tylko debilne ataki na autora komentarza. Brawo. W końcu za to bierzecie pieniądze, żeby za pomocą kłamstw i pomówień dyskredytować tych, którzy mówią niewygodną prawdę. Jednak chyba będzie po premii, bo ataki są tak prymitywne i tak żałosne, że wywołują wręcz odwrotny skutek.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Rolf Michałowski

  Nie tylko ja uważam wydarzenia w Polsce o charakterze faszystowskim za scenki ustawione na zamówienie przez wrogów Polski. Takie prowokacje mają o wiele większy zasięg:

  „Szef Facebooka Mark Zuckerberg na wniosek komisji Senatu USA ds. wywiadu ujawnił dane na temat skali działania rosyjskich agentów wpływu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Okazuje się, że na samym tylko Facebooku stwierdzono 129 wydarzeń stworzonych na Facebooku przez rosyjskich agentów w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku.”

  Źródło: http://niezalezna.pl/215231-facebook-ujawnia-szokujace-dane-o-skali-rosyjskiego-trollingu-tak-dzialali-spece-od-kremlowskiej-propagandy

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Wlodzimierz Putin

  Doktórze Rolfie. Jestem pod wielkim wrazeniem Twojej wiedzy z zakresu dzialania wywiadu i V kolumny. Promonuje prace na stanowisku specjalisty ds. Gazety Powiatowej Wiadomosci Olawskie u mnie na Kremlu, godziwe wynagrodzenie i tytul doktóra honorisrusa mauzoleum Lenina. Prosze o odpowiedz.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. twój wieczny fan

  …..Ale się postkomunistyczna hałastra rozpisała, wystarczyło napisać kilka słów niewygodnej dla nich prawdy.

  Panie Rolf ,,królu złoty” z tą prawdą to jest tak jak powiedział Józef Tischner. Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.