Uciekał przed policją kradzionym samochodem

Oława. 20-latek był już karany za kradzieże i włamania do samochodów

Mieszkanka zgłosiła kradzież 7 stycznia. Policjantom powiedziała, że zaparkowała samochód przed posesją i przez dwa dni nie wychodziła z domu, ponieważ źle się czuła. W tym czasie złodziej skorzystał. Policjanci pytali sąsiadów poszkodowanej, czy nie zauważyli czegoś, co mogłoby pomóc w ustaleniu sprawcy. Tutaj nie uzyskali konkretnych informacji. 9 stycznia nad ranem na audi natknęli się funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Samochód jechał w stronę osiedla Chrobrego.

– Policjanci wydali kierującemu polecenie zatrzymania się, ten jednak to zignorował i zaczął uciekać – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – Po krótkim pościgu zatrzymał samochód, wysiadł i próbował uciec.

Szybko został zatrzymany. 20-latek jest mieszkańcem Brzegu, trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Samochód wrócił do właścicielki.

(AH)

Kategoria artykułu: Na sygnale

reklama

Komentarzy (2)

  1. Sygnalizator

    Na razie 1:0 dla policji! Zastanawiam się jednak czy był to dla złodzieja falstart, czy też małe światełko w tunelu do kariery politycznej na drodze do fotela ministra MSWiA. Ostateczny wynik meczu policjanci kontra złodzieje, jak również efekt JOJO, jest nieprzewidywalny. Praca w policji jest coraz trudniejsza i mniej wdzięczna. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia z nowym ministrem!

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.