Krzyczał i rozbił figurę Najświętszej Maryi Panny

Oławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 47-letniego oławianina, który zniszczył figurę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, stojącą przy kościele św. Rocha w Oławie. Wandal za swój czyn odpowie przed sądem.

– 13 sierpnia dwóch mieszkańców Oławy zauważyło mężczyznę, który zabrał spod krzyża przy kościele Św. Rocha w Oławie figurę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie.  – Wandal zniszczył figurę, rozbijając ją o kosz na śmieci. Zbulwersowani świadkowie powiadomili policję. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Po przyjeździe we wskazane miejsce zauważyli sprawcę trzymającego w rękach figurę i wykrzykującego wulgaryzmy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, 47-letniemu oławianinowi przedstawiono zarzut obrazy uczuć religijnych, poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. Sprawca przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (10)

 1. Karanie za obrazę uczuć religijnych występuje w Iranie, Iraku, Afganistanie, Egipcie, Somali w Maroku, Afganistanie, Indiach.Takiego kuriozum nie ma w USA, Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czechach, Hiszpanii, Rosji,Chinach…
  Skoro gość zniszczył figurę to niech poniesie tego koszty, tak jakby zniszczył rzeźbę, czy dzieło sztuki.
  Nie potrzeba do tego dziwnych ustaw.
  Nie bądźmy zaściankiem świata!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Tomek to pojedz do UK lub Francji i zniszcz coś od tych z religi pokoju a później napisz jeszcze raz ,ze w UK nie ma kary za obrazę uczuć religijnych. Gościu dostał rok więzienia z samo położenie boczku przy drzwiach meczetu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.