Wprowadzono zakaz noszenia broni

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 czerwca 2017 wprowadzono czasowy zakaz noszenia i przemieszczania również w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni.

Rozporządzenie dotyczy osób fizycznych oraz podmiotów posiadających pozwolenie na broń wydane przez właściwy organ Policji, z wyłączeniem podmiotów o których mowa w art. 29 ust.1 pkt 1,2 i 6 oraz osób wskazanych w art. 39 ust. 1 i art. 40 ustawy o broni palnej. Ustawa o broni i amunicjihttp://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990530549

Zakaz obowiązuje na terenie województwa dolnośląskiego od 18 do 31 lipca 2017. Ma to związek z bezpieczeństwem podczas The World Games 2017. Za złamanie zakazu grozi areszt lub grzywna do 5 tys. złotych

– W tych igrzyskach weźmie udział ponad 4,2 tys. zawodników z całego świata, reprezentujących 31 rodzajów sportów nieolimpijskich – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski z KWP we Wrocławiu. – Zawody będą rozgrywane na 24 obiektach sportowych, zlokalizowanych głównie na terenie powiatu wrocławskiego, ale też oławskiego, świdnickiego i trzebnickiego. Dlatego też w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działać będzie centrum dowodzenia, które będzie koordynować zadania realizowane przez Policję na terenie województwa.

W zabezpieczeniu udział wezmą policjanci z całego województwa dolnośląskiego, z niemalże wszystkich komórek organizacyjnych, w tym m. in. prewencji, ruchu drogowego, pionu kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego, a także logistyki i transportu. Policjantów z Dolnego Śląska wspierać będą też przez funkcjonariuszy z innych województw.

 

 

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.