Mocno padało, niektóre drogi znów zalane

Po godzinie 16.00 nad Oławą przeszła ulewa, jak zwykle po większych opadach niektóre ulice były całkowicie zalane. Problemy ze studzienką i utrudnienia były m.in. przy ulicy Spacerowej. Dużo wody było również na ulicy Sportowej. Do akcji musieli wkroczyć strażacy, którzy właśnie wypompowują wodę z targowiska przy oławskim stadionie.

Fot. Agnieszka Herba

Poniżej zdjęcie z ulicy 3 Maja tam też nie było łatwo. Zdjęcie przesłała czytelniczka – pani Katarzyna Sołowiej

 

 

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (5)

 1. Ale grunt, że na zielonym skwerku przy 11 go listopada będzie parking. Brawo włodarze miasta, brawo Panie Burmistrzu. Chwalą NAS (…). A tak już zupełnie poważnie, sprawy ważne schodzą na plan dalszy byle by było czym się w kampanii wyborczej pochwalić. Panie burmistrzu mam jednak takie pytanie czy zastanawia się Pan co będzie jak Pan całkiem wyprowadzi ruch z rynku?. Druga rzecz . Czy był Pan kiedyś w jakimś innym mieście niż Oława?. W wielu miastach drogi Panie Burmistrzu, wielkości Oławy nie likwiduje się ani parkingów w rynku ani nie wyprowadza z niego ruchu a też się je rewitalizuje i też jest tam miejsce na kawiarnie, puby itd, też jest miejsce na zieleń i ładną kostkę trzeba tylko trochę więcej wyobraźni. Pierwszy lepszy przykład Kluczbork, Namysłów i wiele wiele innych. Nasz rynek na sporą powierchnię tylko należy ją dobrze zorganizować. Ciekaw też jestem czy naprawdę myśli Pan, że wyrzucenie aut z rynku spowoduje że będzie tętnił życiem?. No chyba, że nie wiem w jaki sposób ale sprawi Pan, że zamiast banków będą kawiarnie, puby itd. Wie Pan jednak doskonale, że to jest mało realne bo to z reguły nie miasto decyduje komu są wynajmowane lokale i na jakich zasadach tylko ich właściciele a nawet jeżeli część lokali nalezy do miasta to co wypowie Pan dzierżawy bankom, które zapewne płacą niemały czynsz?. Sam rewitalizacja jak najbardziej ok ale z rozsądkiem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jest dobry plac na parking – tylko trzeba przenieść pomnik Obrońców Ojczyzny w bardziej eksponowane miejsce (plac przed LO III Sobieskiego). Jest to naturalne zaplecze Rynku. Ale to przecież nie do pomyślenie ruszyć pomnik!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Polak_mały

  Rynek umrze śmiercią naturalna i władza będzie miała spokój. Urzędnicy za to biorą kasę i mają taki plan : jeśli chcesz jechać do sklepu, na zakupy to jedź do galerii albo do marketów. Tam masz parking i tam wydawaj kasę. Oni muszą zarabiać ! Do rynku, po rewitalizacji będą mogły wjechać tylko auta „władzy” do pracy (ratusza) no i straż miejska. Podobnie jest obecnie z ZUS-em. Przed budynkiem mogą parkować tylko pracownicy. Oczywiście ci najważniejsi – „naczalstwo”. Przed budynkiem ZUS w godzinach pracy jest zakaz zatrzymywania i parkowania !!! Petent np. ze złamaną nogą, inwalida czy starszy emeryt jakby chciał coś załatwić to może zaparkować auto gdzieś na bocznej ulicy albo z tyłu za budynkiem ZUS. Jest znak Parking 50m za budynkiem. Jak się staruszek albo kaleka dowlecze na około to się zmęczy, zmięknie i nie będzie się wykłócał o swoje racje. Bo petenci tylko przychodzą i zawracają d… ! Prawda ? BRAWO WŁADZA, BRAWO WY !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dokładnie tak jest jak opisałeś! cały parking ZUS jest dla pracowników tej instytucji a ja jako niepełnosprawna musiałem szukać miejsca parkingowego na placu za Biedronką co też nie jest łatwe. Musiałem dojść do ZUS-u a z tym mam trudności. Czy dyrektor ZUS nie może wydać zakazu parkowania pracownikom?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.