Bez zezwolenia

Policjanci znaleźli 0,34 grama marihuany przy 22-letnim mieszkańcu gminy Jelcz-Laskowice. 22 kwietnia weszli do domu, w którym mieszkał. Więcej środków odurzających nie było, ale znaleźli coś innego…

– W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili schowane w szafie, 138 sztuk amunicji, na którą zatrzymany nie posiadał zezwolenia. Tłumaczył, że zachował amunicję po zmarłym krewnym, który był myśliwym – mówi podisnp. Alicja Jędo z KPP w Oławie.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo, mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania bez zezwolenia amunicji oraz zarzut posiadania środków odurzających. Teraz sąd zdecyduje o najbliższej przyszłości 22-latka. Grozi mu kara pozbawienia wolności  do lat 8.

Policjanci z Jelcza-Laskowic zabezpieczyli 138 sztuk amunicji myśliwskiej u 22-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice. Młodzieniec został zatrzymany, tłumaczył się, że amunicja należała do jego zmarłego krewnego, który był myśliwym…

Policjanci pionu prewencji z KP w Jelczu-Laskowicach, w związku z uzyskaną informacją o możliwości posiadania środków odurzających przez 22-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice, skontrolowali go. Ujawnili przy nim marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie podjęto z nim dalsze czynności procesowe. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili w nim, schowane w szafie, 138 sztuk amunicji, na którą zatrzymany nie posiadał zezwolenia. Tłumaczył, że zachował amunicję po zmarłym krewnym, który był myśliwym.

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (14)

  • Niestety ale polska policja działa bezmyślnie. Nie istnieje margines pozwalający na jakiekolwiek ludzkie odruchy. I tak mamy mundurową armię bezmyślnych. Od dawna wiadomo, że narkotykowa wojna nie przynosi rezultatów. Zatrzymali użytkownika, nie sprzedawcę czy hodowcę. Co im to da? Jakie płyną z tego korzyści dla szeroko pojętego dobra społecznego?
   Problem w tym, że policją kieruje się teraz jak firmą. Zwykłe trybiki przyodziane w niebieskie ciuszki.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Jest art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, ale to działa na zasadzie, ty pomożesz nam my pomożemy tobie. Więc łapanie takich użytkowników się opłaca, bo co trzeci powie od kogo kupił.
    Ponadto skoro coś jest nielegalne to jak ktoś się decyduje na coś co jest nielegalne to musi się spodziewać konsekwencji i tyle.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Kapitan Planeta

      ch… pomoga dla nich wazne sa statystki, przestepstowo winny skazany, kolejny punkt w statystyce nie wazne ze 1 taki punkt daja za 0.3g i za 10kg. Wiec kogo szybciej i łatwiej złapac, tych naj mniej winnych a statystyki skuteczności rosna no i przekłana propagandowa sztuka przeliczania z g na porcje – to jak butelke spirytusu przeliczyc na kieliszki w barze….

 1. „w związku z uzyskaną informacją o możliwości posiadania” – to jakieś działania wywiadowcze były podjęte żeby przechwycić taka ilość narkotyków tyle pieniedzy na nic, wiecej pozytku z tej policji bedzie jak beda stali przy przejściach dla pieszych i wystawili mandaty za nieprzepisowe przechodzenie… No i ilośc podana w g a nie w porcjach? Z 3 porcje były chyba. Czy trudno sie zdecydować na jedna jednostkę?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Robienie z igły widły ,i co takiego się stało ,jak bardzo jesteśmy manipulowani ,amunicja zapewne tak jak mówił leżała szkoda było wyrzucić ,nie strzelał nie miał broni, a troszkę konopi ludzie do 8 lat więzienia, gdzie my żyjemy !!!WSTYD

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.