Które drogi są najgorsze? Zgłoś to! Trwa akcja!

Powiat Akcja

Wiesz o drogach, które zagrażają bezpieczeństwu lub są źle oznakowane? Zgłoś takie miejsce a specjalna komisja to sprawdzi

Policjanci ruchu drogowego w ramach współpracy z zarządcami dróg będą sprawdzać oznakowanie i ogólną infrastrukturę drogową. Akcja „Wiosenna lustracja dróg” potrwa do 9 czerwca.

Na co zwrócą szczególną uwagę? Stan nawierzchni, sprzeczne ze sobą oznakowanie pionowe i poziome, nieuzasadnione warunkami, nadmiernie restrykcyjne ograniczenia prędkości, zagrożenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, nieczytelne oznakowanie (np. zniszczone lub zasłonięte oznakowanie przez krzewy, drzewa lub nieprawidłowo umieszczone w pasie drogowym tablice reklamowe), zawyżone i niewykoszone pobocza dróg, brak chodników, szczególnie w miejscowościach i wsiach, przez które przebiegają drogi krajowe i wojewódzkie, zagrożenie jakie stanowią rosnące drzewa na poboczach dróg dla uczestników ruchu drogowego.

Wiesz o takich miejscach? Zgłoś to wysyłając maila do kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Oławie: [email protected] w treści wiadomości wpisz „Wiosenna lustracja dróg”

(AH)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (13)

 1. Sukces Toyoty w zarządzaniu, który cały świat dzisiaj naśladuje jako lean management zakłada że główna wiedza powinna iść od pracownika, bo to on najlepiej wie co jest potrzebne w jego procesie.

  Tak samo jest z tą akcją. To my mieszkańcy wiemy gdzie jest najgorzej. Taka komisja przejedzie, nie zwróci uwagi i nigdy nic nie naprawią, ale jak Ty powiesz to może coś się właśnie zmieni. Otwórz umysł, nie narzekaj…

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Super!
  Właśnie zgłosiłem uszkodzoną nawierzchnię między Miłocicami a Minkowicami Oławskimi w lesie.
  Zwłaszcza chodzi o wzniesienie przed którym kierowcy jadący do Miłocic, niejako na ślepo, zjeżdżają na przeciwny pas aby ominąć uszkodzoną nawierzchnię i tym samym ryzykują zderzenie czołowe z kierowcą jadącym z przeciwka do Minkowic Oławskich.
  Miałem tam okazję 3 razy otrzeć się o czołówkę, bo idioci nie chcąc podjechać 50m uszkodzoną nawierzchnią na szczyt wzniesienia, gdzie już wszystko doskonale widać, zmieniają pas jeszcze przed wzniesieniem na ślepo, bez żadnej widoczności.
  Taki kierowca mimo że „miejscowy” jakoś nie umie uświadomić sobie że z przeciwka ktoś dobrą nawierzchnią może jechać 90km/h.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Myślę, że zarządcy dróg doskonale wiedzą gdzie jest fatalny stan nawierzchni jezdni, zatem Policja nie powinna być adresatem takich zgłoszeń. Policja drogi nie naprawi, a zarządca zrobi to gdy będzie miał kasę. Natomiast w całej akcji chodzi o nieprawidłowe oznakowanie, oznakowanie zasłonięte itp. bo to takie rzeczy może sprawdzić komisja i na zmiany ma wpływ.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.