Ten lisek zginął przez ludzką głupotę

9 kwietnia strażacy z JRG Oława i OSP Owczary gasili pożar nieużytków w pobliżu Niemila. Niestety tym razem nie skończyło się tylko na wypalonej powierzchni, ale strażacy byli też świadkami namacalnego dowodu na to, jak niebezpieczne są tego typu pożary dla zwierząt.

 

Pomimo apeli w środkach masowego przekazu i coraz większej świadomości społecznej ciągle dochodzi do pożarów traw i nieużytków wywołanych przeważnie przez człowieka.
Na pogorzelisku strażacy odnaleźli młodego lisa, który bardzo mocno ucierpiał na skutek wysokiej temperatury. Strażacy wezwali lekarza weterynarii, Wojciecha Aksmana, który po obejrzeniu liska, musiał go uśpić.

– Strażacy kolejny raz apelują o zaniechanie wypalania traw i nieużytków z uwagi na zagrożenie jakie to niesie dla zwierząt, ale także z uwagi na zagrożenia dla mienia – mówi kpt. Bartłomiej Marcinów. – Niekontrolowany pożar na skutek zmiany kierunku wiatru może spowodować o wiele większe spustoszenie i straty niż tylko spalona powierzchnia…

(AH)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (27)

  • Trzeba bylo lepszy kurnik zbudowac. Zabieramy lasy czyli naturalne srodowiska zycia takiego lisa nie ma sie co dziwic ze szuka jedzenia gdzies indziej. Powodzenia bez duszna istoto. Mi nawet jest ciebie zal mam nadzieje ze doswiadczysz kiedys takiego bolu jak ta biedna istota. Zenada !

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Pier*****ie trzeba wypalac ludzie od setek lat wypalali i bylo dobrze a teraz jeden lisek bo to piepszona tv i facebuki naglasniaja ludzie sr*m na was jedtescie po***ani dami doprowadziliscie do tego ze na tym swiecie jest taki syf…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. termy jakuba

  spróbujcie zgłosić spalanie oławskiej straży miejskiej.
  jak skończą ważne i pilne sprawy typu pogaduchy z pięknymi paniami z recepcji i sklepiku basenowego term jakuba to może się tym zajmą i udzielą ustnego upomninenia

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Głupie wiejskie cepy, jak widać po waszych wpisach to faktycznie nie dziwię się, że konieczna jest reforma edukacji, bo nie dość, że pisać w ojczystym języku poprawnie nie potraficie to jeszcze nie wiecie podstawowych rzeczy na temat, który wam w szczególności powinien być znany. WYPALANIE POWODUJE WYJAŁOWIENIE GLEBY!!!. Powiedzmy sobie szczerze robić się wam nie chce więc idziecie na łatwiznę. Za wypalanie jak i za wyjeżdżanie nieumytym sprzętem z pola na jezdnię powinny sypać się takie mandaty, żebyście w końcu nauczyli się jakiegoś porządku. Przez was co chwilę trzeba remontować drogi, bo jeden tłuk z drugim nawiezie bruzd z pola i nawet nie posprząta po sobie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.