Silny wiatr połamał drzewa

Około godziny 15.00 zerwał się bardzo porywisty wiatr. Momentami podmuchy były wyjątkowo silne. Kierowcy skarżyli się na fatalne warunki do jazdy. Przy niektórych drogach wiatr przewracał duże drzewa. Zdjęcia przesłała nam czytelniczka. Tak wygląda sytuacja w pobliżu Zacisznej w Oławie.

Teraz jest już znacznie lepiej, ale ostrzeżenie o silnym wietrze obowiązuje do godziny 19.00.

Jeżeli wiatr spowodował poważne zniszczenia w innych miejscach na terenie powiatu wyślij nam zdjęcie na [email protected] lub przez nasz profil na facebooku: http://www.facebook.com/WiadomosciOlawskie/

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (15)

 1. Teraz redaktor Kamiński ma odpowiedź czemu zarządy wycinają topole przy drogach.
  To są chwasty które powinny w całości zniknąć z miasta, stwarzają największe zagrożenie.
  Dobrze, że nikt nie zginął, jakby poleciała na drogę to by nie było wesoło.
  To zdjęcie dołączcie do artykułu o wycince drzew w mieście. Macie jasną odpowiedź po co się tnie drzewa w mieście.
  Ekologów zapraszam aby się przywiązali do tych drzew i mniej telewizji oglądali.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Wichury zrywają też dachy i zrywają linie napowietrzne wysokiego napięcia, zatem zgodnie z twoją idiotyczną teorią nie wolno na domach kłaść dachów i nie wolno budować napowietrznych linii wysokiego napięcia. Idź i oddaj pieniądze swoim zleceniodawcom, bo ośmieszyłeś ich i siebie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. pieprzysz marianku jak mały kazio po dużym piwie, zobacz co napisałeś u góry – wyciąć wszystkie drzewa przy drogach i w mieście. Dachy są odpowiedniio zamocowane i są mimo to zrywane, wichury przewracają ciężarówki i murowane ściany, na tych wysokościach, na których prowadzone są linie najwyższego napięcia, czyli prawie w chmurach, nie ma żadnych drzew, opamiętaj się i nie siej durnej propagandy. Pozdro.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Dobrze, że nic się nikomu nie stało. Akurat przejeżdżaliśmy we Wrocławiu obok jednej z dróg, do klienta jechaliśmy, i widok był straszny – drzewa poprzewracały się na samochody. Nie chcę wiedzieć, jak by się to skończyło, gdyby ktoś w tych samochodach był…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Przyroda sprzyja pisowi i Szyszce. Okazało się że te 4 hektary lasu w Łebie – to huragan wyciął.
  Zdecydowanie – po 2 miesiącach widać, że afera drzewna i jej sejmowe podłoże jest największym przekrętem w PL po 1990 roku. Polska w trocinach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Panie gościu, jeśli coś jest zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną, a nie jest jakąś prowizorką to nie ma prawa cokolwiek się stać. Projektanci obliczają obciążenie wiatrem i śniegiem każdą konstrukcję legalnie wzniesioną.
  Szkołę techniczną kończyłem to mogę Ci to zapewnić, a nawet jak trzeba to Cię nauczę obliczeń.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Szanowny Panie Marianie! Czy ciężarówki zostały obliczone przez projektantów na latanie? Nie? To dlaczego latają, jak wpadną w wichurę? Tą demagogią a’la Karol nie zmyje Pan swojego hasła – wyciąć wszystkie drzewa przy drogach i w miastach.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Ciężarówki muszą być puste i mieć 4 metrową zabudowę – plandekę, więc formalnie jest to żaglowiec i nie powinien poruszać się podczas wichury – proste jak drut.
    Wiatr działa w poziomie więc 100 % siły wiatru idzie na boczną ścianę przyczepy. Mając powierzchnię boczną przyczepy i jej masę własną bardzo łatwo obliczyć przy jakiej prędkości wiatru siły boczną wiatru pokonają masę własną przyczepy.
    Niedoświadczony kierowca może jeszcze pomóc siłom zewnętrznym jadąc zbyt szybko i zbyt mocno manewrując kierownicą.
    Czysta fizyka.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Pewne drzewa są przerośnięte, typu chwast topola, poza tym ma tyle jemioły, że stawia dodatkowy opór wiatrom oraz drastycznie powiększa swój ciężar własny.
      Taka topola waży przeciętnie ok. 10 ton, więc żadne auto nie ma z nią szans.
      Sama jemioła może ważyć do jednej tony. Spójrzcie na sąsiednią topolę z lewej strony, to drzewo jest w zimie zielone, może to ładne ale strasznie niebezpieczne.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.