W starym miejscu po nowemu. ZDJĘCIA

POWIAT Po remoncie

Prokuratura Rejonowa w Oławie wróciła na swoje stare miejsce przy ul. 1 Maja

Remont trwał niemal dwa lata. W jego efekcie budynek pozostał ten sam, ale już nie taki sam. Oprócz nowej elewacji, ogrodzenia i wewnętrznych udogodnień dla niepełnosprawnych, sporo zmieniło się w środku. Z nowych pomieszczeń warto wymienić archiwum, pomieszczenia socjalne, poczekalnie dla interesantów, pomieszczenie dla ochrony, której wcześniej nie było w ogóle, a teraz będzie pracowała całodobowo. Generalnie wszystkie wnętrza są odświeżone – nowe meble, instalacje, podłogi, drzwi.

Prokuratura Rejonowa w Oławie pracuje w pełnym składzie, czyli 7 prokuratorów, 7 pracowników sekretariatów plus kierowca. Nie zmieniły się godziny przyjęć, czyli od wtorku do piątku w godz.7.30-15.30, w poniedziałki od 7.30 do 18.00. Od lutego prokurator rejonowy i jego zastępca nie są już, jak było do tej pory, tylko pełniącymi obowiązki na czas określony. Teraz są powołani do pełnienia funkcji na czas nieokreślony.

Od początku tygodnia trwa rozruch prokuratury w odnowionej siedzibie – we wtorek jeszcze były problemy z dodzwonieniem się tam, ale oprócz dotychczasowych numerów uruchomiono nowy numer centrali, pod który aktualnie na pewno można dzwonić: 607 362 307.

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

  1. Pamiętam ten budynek jeszcze z lat sześćdziesiątych XX w., mieściła się tu kasa starej, przylegającej gazowni. Późniejsza adaptacja na prokuraturę usunęła trochę budowlano-technicznej sięrmiężności obiektu, ale dopiero teraz jego estetyka przydaje powagi i respektu dla instytucji, którą mieści.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.