Akcja „Znicz 2016” bez poważnych wypadków, ale…

Powiat Bez ofiar

Tak było na drogach powiatu od 28 października do 2 listopada do godz. 9.00

O statystykę zapytaliśmy oficera prasowego KPP w Oławie, kiedy akcja jeszcze trwała. Doszło do 14 kolizji. – Do tej pory większość zdarzeń drogowych to głównie stłuczki, w których nikt poważnie nie ucierpiał – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – Zdarzyły się też potrącenia pieszych, ale poszkodowani nie mieli obrażeń powyżej dni siedmiu. Dokładną statystykę i więcej szczegółów podamy, kiedy akcja się skończy.

*
Swoje uwagi do organizacji ruchu w weekend mają kierowcy komunikacji miejskiej: miasto nie zabezpieczyło i nie oznaczyło przystanków „komunikacji specjalnej”- przed cmentarzami autobusy musiały zatrzymywać się na pasie ruchu, a pasażerowie musieli wysiadać na jezdnię, co stanowiło niebezpieczeństwo. Do redakcji dotarły także sygnały, że niektóre specjalne przystanki ustanowiono w miejscach innych niż już istniejące – powodowało to zamieszanie, a kierowcy idąc na rękę pasażerom, zatrzymywali się często niezgodnie z przepisami.

(AH), (MON)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (11)

 1. Skandal ! Kto z Urzędu Miasta miał ten głupi pomysł aby plac parkingowy przed starym cmentarzem w Oławie oddać w całości do dyspozycji handlarzom ?! Odpadło kilkadziesiąt miejsc parkingowych a plac w 3/4 powierzchni był pusty.
  Kierowcy musieli parkować aż blisko śluzy na Odrze. Starszym osobom było ciężko dojść na cmentarz a jeszcze nieść kwiaty czy znicze. Co za „inteligent” to wymyślił? Czy miasto nie mogło odpowiednio wcześniej przygotować inżynierię ruchu na Wszystkich Świętych ? Panie burmistrzu – to pańska porażka to wszystko co się działo przy obu cmentarzach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. A i panowie ze straży miejskiej mieli swój udział w świętowaniu, skutecznie zablokowali parking pod Elektroluxem. Zamiast dzielić ruch na samochody i na pieszych, wstrzymywali ruch dla każdego pieszego. Skutek był taki, że parkingi były zablokowane.
  Mundur nie zwalnia od rozsądku, on dodatkowo zobowiązuje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Niestety to prawda – czterech panów ze Straży Mijeskiej stało na ulicy i nie wiedzieli co robić a piesi z tego korzystali, szli pojedynczo przez przejście a kierowcy stali, czas mojego wyjazdu z parkingu wyniósł 1 godz.
   Zastanawiałam się dlaczego nie było ani jednego policjanta przy nowym cmentarzu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Co się dzieje z oświetleniem ulic w Oławie ? dzisiaj ( 07.XI. poniedziałek ) wiele ulic i lamp nie świeciło wieczorem. Przy padającej mżawce i ograniczonej widoczności zrobiło się niebezpiecznie na ulicach a zwłaszcza na przejściach dla pieszych – ich po prostu NIE WIDAĆ!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.