Młody mężczyzna ugodzony nożem

Wczoraj około 22.30 w Oławie przy ulicy Chrobrego doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Ucierpiał 21-letni mężczyzna. Policja w tej chwili nie mówi o szczegółach. – Potwierdzamy zdarzenie z udziałem kilku osób i z użyciem niebezpiecznego narzędzia – mówi podinsp. Alicja Jędo. – Dla dobra prowadzonego postępowania, nie możemy w tej chwili powiedzieć nic więcej.

Co się działo wczoraj? Według relacji Doroty Król, matki jednego z uczestników zdarzenia, wyglądało to tak:

Mój syn został wieczorem w Oławie zaatakowany przez obywatela Ukrainy. – Syn szedł z pięcioma znajomymi – mówi Dorota Król. – Na chwilę odszedł na bok i wtedy zaczepił go ten człowiek. Mówił coś do niego w obcym języku (rosyjskim lub ukraińskim), ale syn nic z tego nie rozumiał. Coś bełkotał. Adrian mu odpowiedział w niecenzuralny sposób, bo chciał, żeby odszedł i wtedy się zaczęło …

Podczas kiedy chciał przejść i wrócić do grupy swoich znajomych obywatel Ukrainy wyciągnął nóż i ugodził go w lewy bok przebijając lewe płuco, co doprowadziło do odmy. Oczywiście znajomi mojego syna udzielili mu pomocy, ale obywatel Ukrainy był tak agresywny, że zranił jeszcze dwóch kolegów mojego syna. Od policji dowiedziałam się, że obywatele Ukrainy coraz częściej chodzą z nożami i zupełnie bez powodu zaczepiają młodych Polaków, aby doprowadzić do kłótni, po czym wyciągają noże i ich używają. Przez tych ludzi może dojść do tragedii. Tym razem mój syn przeżył i czeka go leczenie. Czy musi dojść do tragedii, abyśmy pozbyli się tych ludzi z naszego kraju. Tak wygląda koszulka mojego syna po spotkaniu z przypadkowym obywatelem Ukrainy…

Zranionych zostało jeszcze dwóch jego kolegów, którzy przybiegli na pomoc. Jeden został draśnięty w szyję, drugi ma pociętą klatkę piersiową. Nie wymagali hospitalizacji. Najbardziej poszkodowany jest 21-letni Adrian.

WIĘCEJ w papierowym wydaniu „Powiatowej”. W sprzedaży już w środę wieczorem.

(AH)

wwgodz

kosz1

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (212)

 1. Niech nie zaczepiają „przypadkowych” ludzi. Grupy agresywnych młodych ludzi wieczorami krążą po Oławie ( są zwłaszcza tam gdzie sprzedawany jest dłużej alkohol) i szukają okazji do wykazania się swoją siłą. Zaczepiony musiał się bronić , był sam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Zgadzam się, też mi się to wydaje to miało wiarygodne. Do tego w każdym zdaniu jest powiedziane „obywatel Ukrainy”, a na początku matka zeznaje ” Mówił coś do niego w obcym języku, ale syn nic z tego nie rozumiał”. Dość daleko idące wnioski.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W Lublinie Ukrainiec poderżnął gardło taksówkarzowi, w Gdańsku Ukraińcy zgwałcili małoletnią, w Legionowie, w ciągu jednego dnia Ukrainiec napadł i próbował zgwałcić trzy kobiety. W Oławie jakiś prymityw z Ukrainy zranił Polaka.
   Oczywiście Ukraińcy są niewinni, a to wszystko wina Polaków. Na Wołyniu też nic nie zrobili.
   Wydalić wszystkich z Polski, zamknąć granice i niech siedzą u siebie i hajlują do Bandery.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • A na jakiej podstawie (…) twierdzisz, że w szóstkę zaatakowali kogokolwie? Twoich urojeń? Gdyby tak było, to dawno ten „biedny” zaatakowany dostałby wp.

     • Nie, na podstawie komentarzy ludzi, piszących że widzieli co wyprawiała ta grupka chwilę wcześniej.

      „Gdyby tak było, to dawno ten „biedny” zaatakowany dostałby wp.”
      No i widzisz, pewnie by dostał, tylko okazało się, że miał nóż i się nacięli. Widać ułomkiem nie był i się przeliczyli.

     • Proszę bardzo, np. jeden z komentarzy na facebooku:

      „Wiece co sie dzialo? chwile przed tym zdarzeniem widzialem ekipke tego mlodego. Szla i podskakiwala do wszystkich. Kolo kwadraciaka zaczepila mężczyznę ktory szedl z kobietą. Nie wdawal sie w bijatyke i szedl dalej mimo zaczepek jak i kopniecia w lewa reke. Po tym zajściu poszli w strone sz.p. nr 6 czyli obecnej gimbazy. Jak widac po skutkach dalej skakali do ludzi bo w końcu w grupie sila.”

      I co ty na to?

   • Ja chodzę z nożem i w nocy i w dzień, co w tym nienormalnego? O zgrozo noszę przy sobie także inne rzeczy, np. telefon, portfel, klucze, pendrive itd. To już muszę być niereformowalnym bandytą chyba, tyle rzeczy przy sobie nosić 😀

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Tylko, ze nad stawem na baletach był w pracy i psikał gazem bo duża grupa ludzi zrobiła zadymę na tej tzw dyskotece. Pracownicy ochrony psikali gazem w obronie własnej a nie dla przyjemności tak jak to Pan sugeruje. Jest różnica w psikaniu gazem w obronie własnej będąc w pracy gdzie kilkadziesiąt osób atakuje kilka osób a napaść z użyciem ostrego narzędzia, Tym razem Adrian jest bez winy

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W koncu ktoś prawdę napisał o Adrianie. To nacjonalista i zaangazowany kibol.Swego czasu dość mocno eksponował swoje poglądy na fb. Strona Adriana juz nie zawiera nacjonalistycznych haseł ale jak się dobrze po necie poszpera to różne takie można poczytać. Adrian to nie jest grzeczny chlopczyk którego napadł zły Ukrainiec. Adrian to zadymiarz szukający zaczepki. Dziwi mnie ze tylko jedna osoba postrzega to podobnie jak ja….jeśli chodzi o imprezę i wypowiedź matki Adriana w temacie użycia gazu to powiem tak- matka zawsze będzie bronić synka. należy też pamiętać ze to co raz zostało wrzucone do sieci pozostaje tam na zawsze. Internet Adrianie i Doroto nie zapomina.Usunięte nacjonalistyczne zdjęcia można szybko przywrócić …

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • „Poza tym kto normalny z nożem po mieście łazi ?”

     Np. ja łażę. A co? Nie wolno? Zwykłe narzędzie, jak widać może się też przydać do obrony. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś bez powodu rzucił się sam na 6 chłopa, choćby nawet i z nożem.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • A co złego jest w nacjonalizmie? Przecież to miłość do narodu. Tak jak ojciec rodziny ma obowiązek dbać przede wszystkim o swoją rodzinę, tak nacjonalista ma na względzie przede wszystkim dobro swojego go narodu. Nie mylić z szowinizmem. Szowinizm to wynaturzony nacjonalizm. Szowinistami byli (i wielu nadal jest) Ukraińcy.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Krzywe patrzenie to nie jest atak… Polecam przestudiować przepisy odnoszące się do obrony koniecznej. Atak wcale nie musi być odpierany przy użyciu takich samych środków jakich używa napastnik, bo to by wypaczało cały sens obrony. Rozumiem, że zgodnie z twoją „logiką”, jeśli zaatakuje mnie dwóch nożowników, a ja mam przy sobie pistolet, to nie mogę go użyć, bo oni mają „tylko noże”? Skąd wy bierzecie te wymysły?
     Jeśli (podkreślam „jeśli”) go zaatakowali w kilku, to moim zdaniem miał prawo bronić się nożem, to już zmartwienie napastnika, a nie broniącego się. Zgodnie z twoją logiką powinien był walczyć gołymi rękami?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • A rozumiem, że ty byłeś przy tym i wiesz jak było? Ja się sugeruję wpisami wielu osób pod artykułami o tym zdarzeniu, gdzie ludzie piszą właśnie, że widzieli tę grupkę, jak się zachowywała i co robiła. Więc co masz do powiedzenia na ten temat?

     • Pokaż mi ten przepis zabraniający nosić nóż. Albo idź się doucz i nie wypisuj bredni. Porady medyczne też sobie zachowaj dla siebie, bo zapewne taki sam z ciebie lekarz jak i prawnik.
      A co do atakowania, to oczywiście prawo zabrania, natomiast do obrony już nie. Wszystko zależy od okoliczności.
      No więc czekam na podanie przepisu zabraniającego noszenia noża, „mądralo”…

     • Prawo nie zabrania noszenia przy sobie broni białej. Możesz paradować nawet z mieczem i szablą. W Polsce zabronione jest natomiast posiadanie ostrza ukrytego. Czyli np w lasce, parasolce, klamrze od paska itd. Podkreślam, że nie chodzi tu o ukrycie ostrza w cholewie buta 🙂 a o intencyjne skonstruowanie broni z ukrytym ostrzem.

     • kol dokładnie tak. Dla doprecyzowania, są osobne przepisy, na podstawie których noszenie noża może być karane w pewnych przypadkach. Np. nie można go wnosić na teren imprez masowych itp.
      Dodatkowo, karę za posiadanie noża w miejscu publicznym można zastosować tylko w przypadku kiedy
      „okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa”.
      Tak więc samo noszenie noża jest jak najbardziej legalne i dozwolone.

      To tyle dla obecnych tutaj „ekspertów”.

   • Jakbyś Ty wyjechał gdzies za chlebem, np do Niemiec lub Anglii i tam Cie co chwile zaczepiali, to pewnie tez nosiłbys nóż tak na wszelki wypadek. I własnie się przydał, ale raczej to było tak, ze to Ukrainiec został zaatakowany po tym jak ten polaczek usłyszał, że on mówi po ukraińsku i tylko się bronił. A ze źle trafił to niech teraz nie płacze, bo sam się o guza prosił i ma za swoje. Może go to czegoś nauczy.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • As, jesteś kolejnym internautą, którego proszę by nie używał zwrotu „polaczek”, bo mnie to obraża.

     Kto Ci nawciskał głupot, że Ukraińcy są co chwilę zaczepiani????? Po jaką chol…. miałby ich ktoś zaczepiać? Posłuchaj wyprany mózgu. Jakiś czas temu w Jelczu, Ukrainiec niosący banderowską flagę, poproszony o jej schowanie, zareagował z dużą agresją. Tu ukraińskiemu bandycie mogły nie spodobać się symbole na koszulce, lub hasła wykrzykiwane przez chłopaka.

     I teraz różnica. W Jelczu Polak zwrócił uwagę, widząc banderowskie symbole. Ukrainiec od razu wyciągnął nóż i próbował zabić. Widzisz różnicę?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • „I teraz różnica. W Jelczu Polak zwrócił uwagę, widząc banderowskie symbole. Ukrainiec od razu wyciągnął nóż i próbował zabić. Widzisz różnicę?”

      No proszę proszę… A powiedz mi, skąd masz informacje, że to był atak Ukraińca, spowodowany wzorem na koszulce zranionego? Zgłosiłeś się już na policję jako świadek? 🙂
      Czy to tylko kolejne twoje „logiczne” wywody, w trakcie których ze swoich przypuszczeń tworzysz fakty?

      Bo ja widzę tu jedynie totalną kpinę z logiki. Najpierw piszesz w trybie przypuszczającym:

      „Tu ukraińskiemu bandycie mogły nie spodobać się symbole na koszulce, lub hasła wykrzykiwane przez chłopaka.”

      A za chwilę z przypuszczenia robisz już fakt:
      „W Jelczu Polak zwrócił uwagę, widząc banderowskie symbole. Ukrainiec od razu wyciągnął nóż i próbował zabić.”

      Brawo 🙂 Nie rozważałeś kariery w Gazecie Wyborczej albo TVN? 😀

 2. Czytelniczka

  Więc więcej Patroli na ulicach naszego miasta. Mamy wakacje i wiem że dzieciaki w wieku 16-17 lat chodzą i łapią pokemony po nocach. Miasto nie zapewnia żadnych atrakcji. Wstyd ażeby miasto basenu odkryte go nie miało. Jeżeli tyłu jest Ukraińców to niech teraz zapewnią naszym dzieciom bezpieczeństwo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Moim zdaniem powinni wygonic ich z naszego miasta kiedyś na imprezie palac papierosa przed wejściem również Ukrainiec wymachiwal nożem przed gardłem mojego faceta to jest bydło nie dość że zabierają nam pracę mieszkania do wynajęcia to się ponoszą i kozacza nożami wypad do siebie i tam robić zadymy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • statystyczny1960

   Nasz rząd na polecenie zza oceanu wpompował grubą kasę w „demokratyczne” przemiany na Ukrainie. I zatrudnianie „ichnich”też jest wspomagane przez budżet w ramach tejże pomocy. Jeden z zatrudnionych w naszej firmie jawnie ,głośno i w sposób nie znoszący sprzeciwu demonstruje „banderyzm” .Dostaję od tego uczulenia. Zaastanawiam się czy to już czas na użycie poważnych argumentow.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Z czego co wiem już wcześniej kogoś ugodzili nożem obywatele Ukrainy ale to nie było zgłoszone na policję.
  Ludzie… zgłaszajcie takie zachowania do służb bo inaczej oni będą bezkarni. A tak to wlepią misia w paszport i dowidzenia

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Skąd w was tyle nienawisci do ludzi z UKRAINY? A coooo Polak Polakowi to juz krzywdy nie robi? malo to aktów przemocy jest kazdego dnia? i jakos nie slychac zeby to sami Ukraincy atakowali biednych Polaczkow tylko Polaczki Polaczkow, a to dzgaja sie nozami a to pobija ze skutkiem smiertelnym a to okradna a to zabijaja, a teraz nagle przypadek jeden na milion i juz odgrazania wobec Ukrainy, pamietajcie ze nie wszyscy sa zli tak samo jak i my nie wszyscy jestesmy zli ….. malo tego nie znacie goscia i nie wiecie jak bylom widze po niektorych osobach komentujacych ktorzy znali poszkodowanego JAKO JEDYNI wypowiadaja sie negatywnie wlasnie o ofierze ….a to ze byl kibolem a to ze lubial sie bic a to ze lubial zadymy i co dalej uwazacie ze biedny tylko chcial przejsc „na druga strone ulicy” ???? ja rowniez nie bylam i nie widzialam ale jakos historyjka nadwyraz dziwna i jeszcze komentarze znajomych osob ktore wyraznie pisza jaki byl poszkodowany. A co do osob z Ukrainy znam ich nadwyraz duzo i wiekszosc z nich to naprawde wspaniali ludzie, niestety tak jak juz wyzej napisalam zawsze znajdzie sie idlam zlych ale tak jest wszedzie i ze wszystkimi. TAKZE zycze Wam wiecej wyrzumialosci i mniej rasistowskich mysli.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Tylko czemu miły Ukrainiec nosi przy sobie nóż? Mogło skończyć się na pięści i byłoby mniej groźnie. Poza tym jakoś nie słyszałem o takich atakach z użyciem noża w naszym mieście. Możesz przytoczyć kilka przypadków takich napaści?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Ja nie jestem ukraińcem a mam nóż, scyzoryk z ostrzem 9 cm. I co to ma za znaczenie? Widać kozak się przeliczył i trafił na lepszego kozaka. Nikt przy zdrowych zmysłach nie atakuje grupy kolesi, nawet z nożem. A mamusia ziomka zawsze będzie biadolić jaki to synalek grzeczny. Gadał do niego w obcym języku? Taki kity to ja, a nie mnie.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • „Tylko czemu miły Ukrainiec nosi przy sobie nóż?”
      Bo wolno… I jak widać miał powody, skoro musiał się jednak bronić.

      „Mogło skończyć się na pięści i byłoby mniej groźnie.”
      Mniej groźnie dla kogo? Miał się bić gołymi rękami z 6 chłopa? I może jeszcze dać się zatłuc na śmierć, oby im tylko krzywdy nie zrobić? Niezłe ziółko z ciebie widzę… Broń dalej bandytów zaczepiających ludzi, a jak ktoś się obroni, to najlepiej do paki…

      „Czyli popierasz takie zachowanie i uważasz, że to nic wielkiego?”
      Jakie zachowanie? Obronę konieczną? A czego tu nie popierać? Czy normalny człowiek ma się dać zabić?

  • Tak wspaniali jak ich banderowscy przodkowie, którzy – z dziką satysfakcją – nożami, siekierami, żywym ogniem wymordowali w 1943 roku ponad 100 000 tysięcy Polaków, nie szczędząc małych dzieci i kobiet.Ja też ich znam, moja rodzina musiała uciekać przez rzezią wołyńską. A kibola s…ł pies. Droga Karolo życzę ci mniej rozmarzenia a więcej rozumu!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Gdańsk – Ukrainiec zgwałcił 15-latkę, Lublin – Ukrainiec poderżnął gardło taksówkarzowi, Legionowo – Ukrainiec napadł na 3 kobiety, w krótkich odstępach czasu usiłował je zgwałcić ale w wyniku skutecznego oporu jedynie zdołał je obrabować, Oława -Ukrainiec nożownik dźgnął młodego chłopaka oraz pociął jego kolegów…..to tylko wydarzenia z ostatnich kilku tygodni….no faktycznie czego ci Polacy chcą od tych milusińskich Ukraińców. PS. Ukraińcy mają już swoje państwo więc niech w nim siedzą.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • weź karola wyluzuj, nasz chłopak miał patriotyczną koszulkę, widać na fotce – matka pokazuje zakrwawioną – i oby tak nie krwawiła reszta naszego narodu..
   wiadomo, że dostał, bo patriota – ukrainca wkurzyła koszulka, teraz ruscy napędzają wszelkimi sposobami niszczenie polaków, albo od wschodu ukraińcami nas zalewają, albo od zachodu groźa euro-arabii za pomocą kanclerz-prawej ręki puttina od niszczenia polaków

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Ulica Chrobrego, tunel przy przychodni – na jednej ze ścian nabazgrane „Powstanie Warszawskie Oława pamięta” i oczywiście symbol Polski Walczącej. Na przeciwległej zaś ścianie tym samym charakterem pisma napis „J**ać Ukrainę”. Czy tak wygląda nowoczesny patriotyzm? Symbol odwagi i poświęcenia stał się zamiennikiem dla CHWDP czy JP100%. Banda niedokształconych głupców w patriotycznych koszulkach maluje go w oszczanych bramach. Widać po tym jak bardzo to wszystko jest płytkie. Założę się, że 90% tych patriotów nie ma większego pojęcia o historii naszego kraju. Kolejna sprawa, to jak można świętować rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (zdarzenia które w bezsensowny sposób pochłonęło tyle ludzkich istnień)? Ludzie! Taką datę można uczcić zadumą, a nie chlejąc tanie piwo i drąc mordy – przeplatając teksty o powstaniu, żołnierzach wyklętych, stadionowymi przyśpiewkami. Totalny brak szacunku dla historii i ludzi którzy ją tworzyli. Ci „patrioci” to niedouczona dzicz i tyle.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. ta Adrian niewinny, znam go i na pewno święty nie jest… chodź to nie zmienia faktu że dźgniecie nożem nie jest usprawiedliwione. Bo co Adrian się go czepił i odrazu kosa… ludzie nie przesadzajcie, winny jest przede wszystkim UKRAINIEC nawet jak nie on zaczął.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jak masz przeciw sobie 6 podpitych kolesi szukających zaczepki, to niestety ale decyzje musisz podejmować od razu, bo w trakcie to może być już za późno. Wina jest tego, co zaczepił. Dlaczego w naszym kraju ciągle pokutuje takie chore myślenie, że winą obarcza się ofiary napaści, które ośmieliły się bronić? Czy zmartwieniem napadanego ma być zdrowie napastnika?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Karola, przede wszystkim nie „Polaczków”, ok? Skąd w Tobie tyle nienawiści do Polaków? Może i faktycznie chłopak zaczepiał, tylko czy to jest powód by próbować zabić? To także nie pierwszy przypadek w naszym mieście, kiedy Ukrainiec zaczepia mieszkańca. Przybysze z Ukrainy co raz bardziej się panoszą w naszym (i nie tylko) mieście. Także w zakładach pracy, m.in. w strefach, są o wiele lepiej traktowani. Dostają lżejsze zajęcia, nie wolno na Ukraińca krzyknąć (na Polaka oczywiście jak najbardziej). Trzeba zacząć w końcu w tym głośno mówić!

  ps. pamiętaj że w potrzebie ten kibol bez wahania ci pomoże, Trochę samodzielnego myślenia.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ulica-stepana-bandery-oficjalnie-w-kijowie-nastepny-szuchewycz

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Mieszkaniec Chrobrego

  Generalnie wiadomo, że kilku bedzie mowiło że to ukrainiec szedł wyciągnął nóż i się rzucił na bezbronnych małolatów, którzy grzecznie siedzieli i pili Kubusie… Tego zdarzenia akurat nie widziałem, ale słyszałem jak te grzeczne małolaty tłuką butelki, drą ryje po nocach kopiąc w kubły i śpiewajac WKSowskie piesni… Głównie jedna bo wiecej nie potrafia, gdyż najdalej gdzie byli to na stadionie na meczu Moto-Jelcza… Przestańcie gadac bzdury, że ukraińcy są tacy źli, popatrzcie ilu nieudacznych Polaków wyjechało po socjae do Anglii, ile syfu wyjechało z Polski, który nic nie robił. Tak samo Ukraińcy przyjechali do Nas… Nie słyszałem żeby siedzieli i pili na lawkach darli sie po nocach i czekali na socjale.. Za to czesto ich widze jak poprostu pracują, żeby zarobić uczciwe pieniądze… Prawda jest taka, że wczoraj na laweczkach była konkretna libacja i nic tego nie zmieni, jestem pewien że to małolaty sprowokowali go, a on się tylko bronił..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Jacy kibole? Nacjonaliści? Zadymiarze? Jeśli już tak dobrze znacie Adriana to wymieńcie również to jaki jest jest zaangażowany w działania charytatywne, rzeczy związanie z pierwszą pomocą itd.
  @Mieszkaniec Chrobrego Ukraińcy też ładnie balują na ławeczkach. Tylko z okna własnego mieszkania tego nie zobaczysz.
  „ale słyszałem jak te grzeczne małolaty tłuką butelki, drą ryje po nocach kopiąc w kubły i śpiewajac WKSowskie piesni”. Skąd wiesz że to akurat ci?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Co to za nagonka!!! Bydlenta ci co wypisują takie pierdoło!!! Powinno was się ogolic na łyso a na dupach wytatuowac hasło polska dla Polaków!!! Jak pomyślę sobie że, piszą to moi rodacy! w większości Katolicy i do zaraz po Światowych dniach młodzieży to jest mi za was wstyd!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Mieszkaniec Chrobrego. Zobaczyłeś patriotyczne logo na koszulce ofiary, i już wydałeś osąd. Paradoksalnie to Ty jesteś tym syfem, który powinien wyjechać z kraju i nie wracać. Osoby Twojego pokroju, które z taką pogardą wypowiadają się o rodakach (choć nie mam pewności, że jesteś Polakiem) są zagrożeniem dla Polski i Polaków.

  Nemo, te zadymy to widziałeś na tvnie, prawda?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • No jak śmiałeś odmówić patriocie pomocy i nie wspomogłeś go artykułami pierwszej potrzeby, kiedy znajdował się na skraju wyczerpania? ;D Stanowisz zagrożenie dla Polski i Polaków, prezentując tak jawnie antypolskie i antypatriotyczne, egoistyczne i lewackie nastawienie do życia 😀 Słusznie dał ci po mordzie, następnym razem nauczysz się już palić i szanować Polskę 😀

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Ktoś, a mi jest wstyd za takich jak Ty, którzy nie potrafią bronić swoich rodaków. Ukraińcy, mimo udzielanej im pomocy przez Polskę, mianują Banderę bohaterem narodowym. Jego imieniem nazywają ulice, więc jak my Polacy mamy podchodzić do Ukraińców przebywających w naszym kraju?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Z punktu widzenia Brytyjczyków, jak widać po BREXICIE tak. Z punktu widzenia naszego interesu narodowego, nie, więc będziemy w końcu walczyć o siebie a nie o innych, a Ukraincy powinni nie tyle wyjechać, a ich liczba ograniczona.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. niech tam siedzą;) niemalże co drugi ścigany listem gończym to w UK no i masę na socjalach, swoją drogą to pogięło chyba Morawieckiego jak mówił, że jesteśmy w stanie ich wszystkich powrotnie przyjąć, niech siedzą i nie wracają, a Ci co tam normalnie pracują , studiują, są specjalistami w danych branżach to przez najbliższe 50 lat i tak tutaj nie wrócą.
  Niestety jak powiedział Marszałek Piłsudski – „Naród wspaniały, tylko ludzie ku..y”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. ojojoj ale draka polacy od 30 lat w krajach zachodniej europy robia to samo kradzieze napady morderstwa .swiety byl tylko papierz polak .w koncu mamy to samo na wlasnym podworku .poszkodowanemu zycze szybkiego powrotu do zdrowia

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Aby nosić patriotyczną koszulkę trzeba też mieć patriotyzm w sercu,a nie zaczepiać obcokrajowców nocą,bo tak to zapewne było.Bo to co ta Pani pisze nie trzyma się kupy.1 koleś na grupe, chyba raczej odwrotnie.Bo jeżeli ja sam potrafię się obronić przed 2 osobami w tym jedna z nożem i nie uczę się żadnych sztuk walk.A tu grupę pocioł jeden Ukrainiec.To albo Oni zaczepiali albo należało się Im za to że są cipami,które nie potrafią poradzić sobie z jednym idiotą zapewne jeszcze pijanym.Tak to bywa rośnie nam pokolenie (…) w rurkach które biegają za pokemonami.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Twój stary

  Nie widziała a pisze jak było. To moge napisac jak było w Smoleńsku chociaż tam nie byłem.
  Sypol dobrze zauważył że jeden koleś zaatakował nożem kolesi. Tylko pytanie dlaczego ?
  Poza tym jestem przerażony tym że już skazujecie człowieka ze wzgledu na narodowośc.
  Jestem ciekaw jakby coś zgineło komuś za granicą i was by wytykali palcami żeście „Polacy złodzieje”. Bedzie miło?
  Poczekajcie na postepowanie …

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. Polacy sa teraz jak chorzy /SKLEROZA/. Czy Wy nie znacie Ukralncow, zapomnieliscie jacy byli okrutni: gwalty, kradzierze, demolka zabytkow, obcinanie glow I wysadzanie nimi slupkow przydroznych. Gwalcenie kobiet y I dzieci, okaleczanie wsadzajac „tam” butelki I szklanki, lamiac przy tym miednice. Malo wam, chcecie jeszcze? Kuzwa do kiedy beda robic Nas w bambuko ci wszyscy „przyjaciele”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 18. Na zachodzie Polski, gdzie mieszkam, żaden ukrainiec nie podskoczy, chociaż są tu ich tysiące w naszych firmach. Większość tu mieszkających Polaków to potomkowie Kresowiaków, dobrze znamy na co stać ukraińców i jaką mają do nas nienawiść, za to, że nie daliśmy się wszyscy im zabić. Na pohybel ukraińcom, coraz więcej brutalnych ataków w Polsce przeprowadzają, media to uciszają, a to są ataki na tle narodowościowym. Nie rozumiem dlaczego PIS daje Kartę Polaka każdemu ukraińcowi ? Zmienić naszych dyplomatów na ukrainie, bo to są antypolacy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 19. antybanderowiec

  to się tak musiało skończyć. Nasprowadzali tych banderowców morderców Polaków to teraz jest jak jest. Łażą z nożami po Polsce za chwile przerzucą się na siekiery i widły i powtórka z Wołynia gwarantowana

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 20. WCZORAJ KOŁO GODZ 21-22 BYŁEM ŚWIADKIEM, GRUPA PSEUDOPATRIOTÓW, PSEUDOKIBICÓW DARŁO RYJA OBOK STRZELNICY NA UL SPORTOWEJ (CHROBREGO). ŚPIEWALI WKS, MOTO JELCZ, WYKLĘCI, PRZEKLĘCI, PAMIĘTAMY 44 ITP.
  (CO MA PIŁKA NOŻNA DO ŻOŁNIERZY Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO ? . NAJWIDOCZNIEJ NIEZŁE BAGNO MAJĄ W GŁOWIE CI MŁODOCIANI KTÓRZY PRZEKRĘCAJĄCĄ HISTORIĘ)
  BYLI AGRESYWNI, CHAMSKO SIĘ ZACHOWYWALI I ZACZEPIALI LUDZI. NA 99 % BYŁ TAM PANI SYN. CO WIDAĆ NA ZAŁĄCZONYM ZDJĘCIU. ONI BYLI PROWODYRAMI. BYLI PIJANI. A JESZCZE JAK SPOTKALI UKRAIŃCA . HOHO. 🙂

  PROSZĘ SZANOWNĄ MAMĘ O POKAZANIE ZDJĘCIA Z ZAWARTOŚCIĄ ALKOHOLU W KRWI PANI GRZECZNEGO SYNKA. I DWÓCH POSZKODOWANYCH KOLEGÓW. A WIEMY ŻE BYŁY ROBIONE BADANIA.

  WSTYD ŻE BRONI PANI SYNKA.DOBRZE ŻE NIC GORSZEGO SIĘ NIE STAŁO ALE LEPIEJ ŻEBY TAMTEN UCIERPIAŁ.
  PISAĆ TAKIE BZDURY ŻE UKRAIŃCY CHODZĄ PO OŁAWIE Z NOŻAMI I NAS ATAKUJĄ. MASAKRA.

  PROSZĘ NAPISAĆ W ILU KOLEGÓW BYŁ PANI SYNEK.
  UKRAINIEC SAM ZACZĄŁ ??!!??!! PYSKOWAĆ DO BANDY ROZJUSZONEJ I PIJANEJ GÓWNIARZERII.
  SZOK ŻE PANI W TO WIERZY.
  BRONIŁ SIĘ A TO INNA SPRAWA. MIAŁ DAĆ SIĘ ZABIĆ LUB SKOPAĆ? DOBRZE ŻE DAŁ IM NAUCZKĘ
  .
  PROSZĘ SPYTAĆ SYNKA CO BY MU ZROBILI JAKBY TEGO NOŻA NIE MIAŁ

  NA DRUGI RAZ PROSZĘ SYNKOWI DAĆ NÓŻ JAK BĘDZIE WYCHODZIŁ Z DOMU.
  AAA I NA BROWARY JESZCZE.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dorota - Mama

   Skoro ten Ukrainiec został zaczepiony przez mojego syna to dlaczego uciekł ?
   Dlaczego skoro miałby być zaczepiany , atakowany przez mojego syna i jego kolegów nie poczekał na Policje ?
   Dlaczego uciekł i do teraz nie stawił się sam na komisariat w Oławie ?
   Nie winny człowiek nie ucieka .!!!!
   Który normalny człowiek chodzi z nożem w kieszeni ??

   Skoro Pan ich widział to zauważył Pan że byli to chłopacy drobnej i niskiej budowy ciała ( bo około 160-165 cm wzrostu ) , mój syn był z nich najwyższy

   Nie mówię że mój syn jest idealny ale nie zasłużył sobie aby ktokolwiek go próbował ZABIĆ !!!!

   Nie życzę Panu aby Pana najbliższa osoba została zaatakowana i ugodzona nożem.
   Niestety to że Ukraińcy chodzą zawsze z nożami i tak załatwiają swoje sprawy wiem od policji oraz to że to oni są strona agresywną szukającą zaczepki – zazwyczaj

   Proszę mi odpowiedzieć co ten Ukrainiec by mi powiedział jakby zabił mojego syna ?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • „Skoro ten Ukrainiec został zaczepiony przez mojego syna to dlaczego uciekł ?
    Dlaczego skoro miałby być zaczepiany , atakowany przez mojego syna i jego kolegów nie poczekał na Policje ?”

    Pani jest naprawdę taka głupia, czy tylko Pani udaje? Miał czekać na policję w towarzystwie 6 pijanych gości, którzy dopiero co go atakowali? A kto miał ją wezwać? Może nie miał telefonu?

    „Dlaczego uciekł i do teraz nie stawił się sam na komisariat w Oławie ?”
    Bo jest obcokrajowcem i nie wie co go może czekać w obcym kraju? Bo on jest jeden, a ich 6, którzy poświadczą, że to on ich zaczepił? Tak trudno odgadnąć dlaczego? Jaka jest wartość słowa jednego człowieka, przeciw 6 „świadkom”?

    „Nie winny człowiek nie ucieka .!!!!”
    Bzdura. Ucieka, jeśli może w ten sposób uniknąć kłopotów. Gdyby był pewny, że czeka go sprawiedliwy wyrok, to pewnie by nie uciekał, ale w takie rzeczy, to chyba nawet małe dzieci już nie wierzą.

    „Który normalny człowiek chodzi z nożem w kieszeni ??”
    Ja chodzę. I co? Jakoś nikogo nie dźgam. Ale jakby mnie zaatakowało kilku pijanych gości, to pewnie też bym wyjął nóż. To przestępca ma się obawiać, a nie ofiara. Jak chcą kogoś bić, to niech się liczą i z tym, że ich choćby zastrzeli.
    Przy czym nie wierzę, żeby jedna osoba z nożem, bez powodu chciała się rzucać na 6 mężczyzn, bo nóż to nie żadna cudowna broń masowego rażenia i równie dobrze samemu można skończyć w trumnie.

    „Skoro Pan ich widział to zauważył Pan że byli to chłopacy drobnej i niskiej budowy ciała ( bo około 160-165 cm wzrostu ) , mój syn był z nich najwyższy”
    Kogo to obchodzi? Sześciu na jednego, to i nie potrzeba wielkich osiłków, żeby człowieka zatłuc.

    „Nie mówię że mój syn jest idealny ale nie zasłużył sobie aby ktokolwiek go próbował ZABIĆ !!!!”
    Bronić się można wszelkimi dostępnymi środkami. A jeśli już przyjąć wersję, że to Pani syn z kolegami był agresorem, to raczej oni próbowali zabić tego człowieka. Czasem wystarczy niefortunnie przewrócić. Nikt nie ma obowiązku liczyć na litość napastnika. Stworzyli zagrożenie, to się bronił.

    „Nie życzę Panu aby Pana najbliższa osoba została zaatakowana i ugodzona nożem.”
    Czy został zaatakowany, czy sam atakował, to akurat nie jest pewne…

    „Proszę mi odpowiedzieć co ten Ukrainiec by mi powiedział jakby zabił mojego syna ?”
    Proszę mi odpowiedzieć, co Pani by powiedziała rodzinie tego Ukraińca, gdyby Pani syn razem z kolegami zatłukli go na tym dworcu?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Bla, widzę że byłeś na miejscu i znasz przebieg wydarzeń. Zgłosiłeś się już na Policję, by zeznać że to Polacy zaatakowali Ukraińca? Mało tego, Ty znasz napastnika, ponieważ wiesz że nie miał telefonu. Zgłosiłeś się już na Policję?

     Najgorsze jest to, że ludzie Twojego pokroju są głupi i niestety nie udają. Ludzie Twojego pokroju są tak przerobieni przez media, że zdalnie sterowani, przez swą głupotę, występują w takich sytuacjach przeciw swym rodakom. To niepokojące zjawisko.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Głupi to ty jesteś, skoro nie potrafisz nawet przeczytać krótkiego tekstu ze zrozumieniem… Wróć do podstawówki, może coś jeszcze da się z tym problemem zrobić…

      Tak krótko, żeby pokazać Ci jak potężne masz problemy z rozumieniem słowa pisanego… Napisałem:
      „Może nie miał telefonu?”
      Widzisz znak zapytania na końcu zdania? Widzisz słowo „może”? Podpowiem: to nie było stwierdzenie, tylko pytanie, tryb przypuszczający.
      Więc skąd bierzesz sobie brednie w stylu: „Mało tego, Ty znasz napastnika, ponieważ wiesz że nie miał telefonu.”
      I ty mi chcesz wytykać głupotę? Zabawne.

      „Ludzie Twojego pokroju są tak przerobieni przez media, że zdalnie sterowani, przez swą głupotę, występują w takich sytuacjach przeciw swym rodakom. To niepokojące zjawisko.”
      Coś ci wytłumaczę, może zrozumiesz… Przez nikogo nie jestem przerobiony. A głupotą to jest bronienie kogoś za wszelką cenę, kiedy się nie zna faktów… Mi zarzucasz, że „ja już wszystko wiem”? A ty byłeś na miejscu, że znasz przebieg wydarzeń i wydałeś już wyrok na tego Ukraińca? Gdzie nawet nie wiadomo, czy to był Ukrainiec, bo podobno chłopak nie potrafił rozpoznać w jakim języku mówił… Rusz głową czasami.

      „Ludzie Twojego pokroju są tak przerobieni przez media, że zdalnie sterowani, przez swą głupotę, występują w takich sytuacjach przeciw swym rodakom. To niepokojące zjawisko.”
      Tzn. w sytuacjach, które już na pierwszy rzut oka są mocno podejrzane? Ja występuję przeciw bandytom i nieważne, czy to są moi rodacy czy nie. Jeśli ty bronisz bandyty, bo jest rodakiem, to to jest dopiero niepokojące.
      Parę już lat chodzę po tym świecie i takie historyjki jak ta zwyczajnie mi się nie trzymają kupy. Nie zdarza się zbyt często, żeby pojedynczy człowiek rzucał się bez powodu na 5-6 mężczyzn. Dziwnym trafem świadkowie piszą, że chwilę wcześniej ci „grzeczni chłopcy” szli przez miasto drąc ryja i atakując przypadkowych przechodniów… I nagle na dworcu stanęli sobie grzecznie, a jakiś psychopata z Ukrainy rzucił się na nich z nożem? Bardzo zabawne, naprawdę… Zanim zaczniesz wytykać komuś głupotę, to najpierw sam się wykaż czasem odrobiną myślenia.

    • Bla, po co te nerwy? Dosyć agresywnie reagujesz. Widzisz, mam informacje, które pozwalają mi twierdzić iż opinie ludzi Twojego pokroju, nie mają pokrycia w rzeczywistości. Zabawne, jak można dowolnie, wedle uznania wybierać i przeinaczać pewne fakty. „Gdzie nawet nie wiadomo, czy to był Ukrainiec, bo podobno chłopak nie potrafił rozpoznać w jakim języku mówił… Rusz głową czasami.” Raczej nie mówił po niemiecku, a że w naszym mieście czy powiecie pełno Ukraińców, można się domyślać, że chłopak usłyszał kogoś kto mówi po ukraińsku. Logiczne.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • „Ludzie mojego pokroju”? A co ty o mnie wiesz, psychologu internetowy? Jakież to masz informacje? Najpierw wmawiasz mi, że ja coś „wiem”, a teraz powołujesz się na jakieś tajemnicze informacje, pozwalające ci oceniać jakiego „pokroju człowiekiem” jestem…

      ” Zabawne, jak można dowolnie, wedle uznania wybierać i przeinaczać pewne fakty.”
      No właśnie, bardzo zabawne. Świadkowie piszą o tym, że ta grupka zachowywała się głośno, agresywnie i zaczepiała ludzi na mieście, a ty wmawiasz, że nagle zrobili się grzeczni, po czym bez żadnego powodu zostali zaatakowani nożem przez jakiegoś psychopatę… Tak, to bardzo prawdopodobny ciąg wydarzeń.

      „Raczej nie mówił po niemiecku, a że w naszym mieście czy powiecie pełno Ukraińców, można się domyślać, że chłopak usłyszał kogoś kto mówi po ukraińsku. Logiczne.”
      Co nadal niczego nie dowodzi, a jedynie pozwala przypuszczać. Może był, może nie był. Jeśli ty na podstawie tego, że dużo u was Ukraińców, stwierdzasz jako FAKT, że to był Ukrainiec, to gratuluję… Logiczne to jest jedynie to, że to MÓGŁ być Ukrainiec, równie dobrze mógł mówić po rosyjsku i być Rosjaninem itp itd. Jak to mówią, nie rób k….y z logiki.
      Ciekawe, że twoja logika nie działa już podobnie w drugą stronę i nie przyjmuje do wiadomości, że skoro zaczepiali ludzi na mieście to prawdopodobne jest, że zaczepili i człowieka na dworcu?

 21. Pobudka – Klucz Oława informuje:
  Wczoraj, będąc zaproszeni na obchody Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego – mieliśmy okazję poznać osobiście, młodego człowieka Pana Adriana Król, który organizował w naszym mieście symboliczne wydarzenie. Dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość. W dniu wczorajszym Pan Adrian został ugodzony nożem, prawdopodobnie przez obywatela Ukrainy. Koledzy, którzy stanęli w obranie Adriana, również zostali zaatakowani przez napastnika i doznali obrażeń szyi i innych części ciała. Panowie trzymajcie się!
  W Oławie mieszka ok. 3 tys. osób obywatelstwa ukraińskiego. Nieoficjalnie mówi się, że w Powiecie Oławskim jest ich ok. 5 tys. Miasto robi się niebezpieczne zwłaszcza wieczorami. Jedna z naszych Pobudkowiczek, opiekuje się osobami starszymi – wieczorami wracając do domu, często pod swoim adresem słyszy uszczypliwości od grupek mijających Ją młodych Ukraińców. Oławski Klucz Pobudki już kilka razy monitował o problemie do Oławskiego Starosty. Teraz niestety doszło do nieszczęścia! Co jeszcze musi się wydarzyć by Władze Samorządowe zaczęły dostrzegać poważny problem, zamiast pozytywy płynące z taniej siły roboczej?
  TGS

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 22. Mieszkam na Chrobrego i dzięki temu Ukraińcowi chyba się wyśpie jak nigdy, nawet nie wyobrażacie sobie jaka dzisiaj cisza i spokoj, (…) pociete to nie dra ryja pod blokiem, no poprostu pieknie… Swoja droga niby taki kozak z tego malolata, a mamusia robi taką afere, mogła sie wczesniej zainteresowac co jej synek robi i zacząć go wychowywać, a nie teraz zwala na innych… Książkowy przykład (…)… Juz nie wspomne o wszystkich, ktorzy bronia tych (…), gosc nie majac noza napewno dostalby od kilku dobry oklep, a wiekszosc z Was po prostu by sie ze**ala w gacie ze strachu widzac grupke nawalonych typow, ktorzy darli mordy… Ukrainiec miał jaja i sie malolaty przeliczyly… Bywa…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 23. Pani Doroto, jeżeli czyta Pani komentarze, proszę robić zdjęcia strony, wszelkie wypowiedzi typu „gnoje pocięte to nie drą ryja pod blokiem”, „mamusia robi taką aferę, mogła się wcześniej zainteresować co jej synek robi i zacząć go wychowywać, a nie teraz zwala na innych”, mogą być rozpatrywane pod kątem przestępstwa pomówienia, jak również naruszenia dóbr osobistych, zarówno Pani Syna, jak i Pani własnych. Proszę zwrócić uwagę na art. 488 kpk.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Też mecenas

    Racja, naruszają natomiast i to wyraźnie dobra osobiste matki i syna. Osoba, która umieściła ten wpis twierdzi: 1) że Pani Dorota źle wychowała syna, 2) przedstawia Pana Adriana jako sprawcę całego zdarzenia, choć nie zakończyło się żadne śledztwo w tej sprawie i nie ma też prawomocnego orzeczenia sądu rozstrzygającego o winie.

    Jednocześnie zastanowić należy się, czy w tym przypadku nie są spełnione przesłanki z art. 255 kk., sprawę można zgłosić policji, a mianowicie:

    § 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

    Sugeruję również iść sprawdzoną drogą strony hejt-stop.pl, są skuteczni.

    Ale przede wszystkim proszę zachować kopię tego wpisu, np. fotografię lub tzw. printscreen.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Po pierwsze, kto tu publicznie pochwala popełnienie przestępstwa? To obrona konieczna jest przestępstwem „panie mecenasie”?

     A po drugie, artykuł z kolei oraz wiele komentarzy tutaj, jako sprawcę przedtawiają człowieka z nożem. To co, już się zakończyło śledztwo, a sąd wydał wyrok?

     Jakbym chciał być zabawny, to dorzuciłbym jeszcze znieważanie narodu ukraińskiego… Róbcie screeny ;D

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Też mecenas

      Ma Pan rację, wielokrotnie umieszczano na tym forum wpisy, które mogły znieważyć naród ukraiński. To również jest przestępstwo. Nie ma w tym nic zabawnego. Natomiast ja opisałem sprawę innego wpisu, który – według mojej opinii – jest mocno kontrowersyjny i na granicy prawa.

    • Przełożony

     Z was to tacy mecenasi jak ze mnie brazylijski tancerz samby. Po pierwsze 448 k.p.k. (no właśnie KPK) to przepis procedury karnej a nie prawa materialnego. Nie ma tu zniesławienia ani znieważenia (art. 212 lub 216 k.k.), bo nie zostały wypełnione przesłanki, jak wynika z ostatniego orzecznictwa naszego oławskiego sądu nazwanie kogoś szoferem i odesłanie go do pucowania auta nie jest znieważeniem ani zniesławieniem, więc tym bardziej nie będzie to wyrażona opinia o skuteczności metod wychowawczych.
     Co do znamion art. 255 kk to musiałyby tu się znaleźć wypowiedzi o charakterze pochwalającym popełnienie danego przestępstwa, a takich wypowiedzi tu nie ma. Ja natomiast liczę, że na Policję zgłoszą się te osoby, który skarżą się na zachowanie Adriana i złożą odpowiednie zawiadomienie.
     Co najwyżej naruszenie dóbr osobistych na drodze postępowania cywilnego, ale i tu nie wróżę sukcesu.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Też mecenas

      Panie Przełożony, gratuluję Panu znakomitej znajomości języka polskiego, skoro jest Pan Brazylijczykiem. Pana opinia: „z ostatniego orzecznictwa naszego oławskiego sądu nazwanie kogoś szoferem i odesłanie go do pucowania auta nie jest znieważeniem ani zniesławieniem, więc tym bardziej nie będzie to wyrażona opinia o skuteczności metod wychowawczych” jest bardzo odważna. Uważa Pan, że gdyby – dajmy na to – Pana matce, znanej z imienia i nazwiska, zarzucono publicznie złe wychowanie dziecka to nie nosiłoby to znajom zniesławienia? Co to istoty, ocena zależy do sądu, podobnie jak zbadanie wyczerpania przesłanek z art. 255 kk, natomiast dla mnie sprawa nie jest jasna.

      Ostatnie zdania Pana wpisu sugerują, że nie jest Pan zbyt obiektywny w ocenach. W jakim celu nawołuje Pan to złożenia zawiadomień na domniemane złe zachowania Pana Adriana, i o, które tu zachowania chodzi? Ma Pan na myśli np. nieposiadanie temperówki w szkole czy niepodlewanie kwiatków?

      Nie znam ani Pana Adriana, ani matki, ani sprawcy. Nie wiem kto był winy, kto nie. Wypowiedziałem się tylko w sprawie o której wcześniej napisał użytkownik MECENAS. Nawet jeżeli te wpisy nie łamią prawa, są bardzo, bardzo nieetyczne.

 24. Koszulka założona nieprzypadkowo, nie wierzę, że syn nie prowokował samą koszulką, lecz musiał zaczepiać i coś dyskutować z Ukraińcami. Oczywiście potępiam wszelkie godzenia nożem, ale te akcje typu pamiętamy powinny być przeprowadzane max 20 lat po wojnie a nie w stosunku do wnuczków tamtych ludzi. Ja mieszkam w Niemczech – to nie jest idealny kraj, ale w pracy np. czy nawet na ulicy ludzie mają zakaz rozmów na temat Hitlera i wojny. To ich nudzi, oni się od tego odcinają – to nie oni – to naziści zrobili. Początkowo mnie to wku(…), że nie można sobie na temat historii pogadać. Ale suma sumarum lepsze takie coś niż słowny atak nie do tych ludzi co trzeba, bo jak ja mogę wnuczka obwiniać za krzywdy od jego dziadka? Jak inaczej wspólnie żyć czy pracować razem niż w pokoju? Po kij syn robi to wnuczkom ukraińskich dziadków?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 25. Ja już zwracałem sie do admina forum aby reagował na obraźliwe wpisy obu stron ale efektem było tylko nie zamieszczenie mej prośby. Śmiałem podważyć kwalifikacje P. Herby jako admina. Są granice wolnej dyskusji a Pani tego nie widzi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Agnieszka Herba

   Widocznie nie zauważył pan, że reakcja admina była. Część wpisów, która zawierała obraźliwe zwroty i obelgi została w tych miejscach wykropkowana. A te, które rzeczywiście przekraczały wszelkie granice przyzwoitości, w ogóle nie zostały zatwierdzone… Nie muszę też zatwierdzać prośby danego internauty, która jest skierowana tylko do mnie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ja to mam wrażenie, że niektórym jest tu nie na rękę, że podważana jest wersja jednej strony i że pojawiają się niewygodne fakty…
   Zamiast czepiać się komentarzy i admina, to ja bym w ogóle zwrócił uwagę na sam artykuł… Dlaczego publikowane są jakieś wymysły matki poszkodowanego? Czy tak wygląda rzetelne dziennikarstwo?

   „Od policji dowiedziałam się, że obywatele Ukrainy coraz częściej chodzą z nożami i zupełnie bez powodu zaczepiają młodych Polaków, aby doprowadzić do kłótni, po czym wyciągają noże i ich używają. Przez tych ludzi może dojść do tragedii. Tym razem mój syn przeżył i czeka go leczenie. Czy musi dojść do tragedii, abyśmy pozbyli się tych ludzi z naszego kraju.”

   Przecież to się kwalifikuje na podżeganie do nienawiści na tle rasowym… A już ostatnie zdanie jasno sugeruje czemu ma służyć ta nagonka. Ja dziennikarzem nie jestem, ale pytania jakie od razu mi się nasuwają to:
   – Czy ktoś zapytał policję, czy to ich oficjalne stanowisko?
   – Czy ktoś poprosił policję o przedstawienie statystyk dotyczących ilości ataków nożem dokonanych przez Ukraińców wobec Polaków?

   Ludzie… Co to są za brednie? Jaki my mamy poziom dziennikarstwa? Ja rozumiem, że to jest teoretycznie cytowanie słów matki, ale z tego ukuty jest cały artykuł… Kto takie rzeczy bezkrytycznie publikuje, nie męcząc się nawet sprawdzaniem faktów, czy nie próbując takich historii uwiarygodnić w innych źródłach? Teraz w gazetach publikuje się dowolne wymysły przypadkowych ludzi? Jak się ktoś przewróci na chodniku i powie, że został napadnięty przez ufoludka, to też bezkrytycznie opublikujecie? Przecież ludzie to czytają i się tym artykułem sugerują, no bo jak w gazecie tak napisali, to pewnie tak musiało być… Gdzie jakaś odpowiedzialność i etyka zawodowa?

   Tak naprawdę, to nic w tej sprawie nie wiadomo. Wiadomo tylko, że człowiek ten mówił w języku, którego poszkodowany nie rozumiał… ale już wszędzie piszecie Ukrainiec. Nie wiadomo też co się właściwie zdarzyło, ale przedstawiacie jednostronną wersję, raczej mało prawdopodobną i jeszcze publikujecie plotki „policja powiedziała…”.
   Jakie jest prawdopodobieństwo, że jakiś dorosły mężczyzna rzucił się bez powodu na grupę małolatów? Jeden przeciw sześciu? Po co miałby się narażać na takie ryzyko? Równie dobrze każdy z nich też mógł mieć nóż itp itd. Kto chciałby tak w ciemno i bez powodu ryzykować własnym zdrowiem i życiem, nie mówiąc o możliwości długoletniej odsiadki?
   Do tego ludzie piszą, że małolaci byli pijani i już chwilę wcześniej zaczepiali i atakowali przypadkowych ludzi na mieście… I co? To wszystko nie zapala żadnej lampki w głowie? Nikomu się nie wydaje, że ta historia się nie trzyma kupy?
   Jeszcze chwila i zwoła się tu pospolite ruszenie, żeby pogonić Ukraińców z Polski… Tylko pogratulować.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Znakomity wpis. Druga czesc zaprzecza pierwszej 😀 Matka twierdzi… potem.ufoludki, potem jacys ludzie. W sumie to.na koncu nie wiadomo, o co chodzi. Pewnie dziewczyna ukrainka stad te ble ble broniace nozownika a nie ofiar.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Napisz może, w czym niby druga część zaprzecza pierwszej… Bo podejrzewam, że to kolejny raz wyłącznie problem z rozumieniem tekstu, prawdziwa plaga ostatnio… Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to postaram się rozjaśnić, mam dużo cierpliwości i lubię pomagać ludziom, jeśli tekst jest zbyt trudny to zrobię co w mojej mocy, żeby wytłumaczyć jak dziecku.

     „Pewnie dziewczyna ukrainka stad te ble ble broniace nozownika a nie ofiar.”
     O proszę 🙂 I jeszcze piękne argumenty ad personam, kiedy brakuje innych… W dodatku trafione jak kulą w płot. Kryształowa kula się zepsuła, czy też dyplom psychologa internetowego guzik warty? 😀 Żałosna próba zdyskredytowania niewygodnego rozmówcy, ale nie oczekiwałem wyższego poziomu 😀
     Nie mam nic wspólnego z Ukrainą, ani Ukraińcami, żadnego nawet nie znam osobiście. Rozumiem jednak, że mierzysz ludzi własną miarą, czyli zapewne masz coś wspólnego z „poszkodowanym”.
     Ja natomiast nie znoszę prymitywów, którzy wszczynają po pijaku awantury i napadają ludzi, po czym płaczą w gazetach, do spółki z mamusiami, jak to oni, dobre dzieci i „prawdziwi Polacy” są napadani bez żadnego powodu.
     I coś ci powiem… To, że ktoś użył noża nie czyni z niego automatycznie bandyty, a z drugiej strony ofiar. Akurat nie jest mi trudno sobie wyobrazić, że to właśnie niedoszła ofiara, przy pomocy narzędzia, odparła atak nachlanych awanturników, co potwierdzałyby relacje świadków, pojawiające się pod artykułami o tym zdarzeniu. Mam dziwne wrażenie, że „biednego Adrianka” broni głównie rodzina i znajomi.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • No i widzisz, jaki ty jesteś głupi jednak… Nie jestem żadnym fanem Ukraińców, tylko staram się obiektywnie oceniać informacje. Ty za to masz jakieś skrzywienie i ze wszystkiego chcesz zrobić problem na tle rasowym/narodowym. Rozumiem, że idąc twoim tokiem rozumowania, to jeśli Polak popełni przestępstwo, to od razu należy obwinić i ukarać wszystkich Polaków, wyciągnąć wszelkie historyczne konflikty i zbrodnie itp itd?
      Chcesz sobie prowadzić krucjatę przeciw Ukraińcom to krzyż ci na drogę, tylko mnie w to nie mieszaj. Artykuł jest o konkretnym zdarzeniu, w którym to nie jest do końca wiadome, czy to w ogóle był Ukrainiec i czy to on zaatakował, czy sam został zaatakowany. A ty jak jakiś fanatyk będziesz tu linkował artykuły o UPA, rzezi wołyńskiej, działaniach ukraińskiego parlamentu itp itd. I jak tu z tobą na poważnie rozmawiać?

     • Mam taką małą prośbę… Nie podpisuj się „Polak”, bo jak będę ci odpisywał używając twojego podpisu, to będzie wyglądało jakbym znieważał rodaków… Dodatkowo próbujesz pokazać, jakoby twoje poglądy były reprezentatywne dla narodu, a ja się z taką głupotą utożsamiać nie chcę.
      Prowadź sobie swoją krucjatę gdzie indziej, ja chcę dyskutować o zdarzeniu opisanym w artykule, a nie roztrząsać kwestie polityczne i historyczne.

     • Panie/Pani Bla,
      strasznie napastliwe, na proste pytania wpisy, Pan/Pani odpowiada. Poszkodowani dręczyli Pana w podstawówce? Był Pan/Pani pośmiewiskiem w liceum? Bardzo emocjonalne te odpowiedzi, rozbudowane, po dwa wpisy, sam sobie Pan/Pani odpowiada. Z tych wszystkich wpisów słowa: „głupek”, „ufoludki”, „rozumienie tekstu” pasują również do Pana/Pani wpisów. To takie standardowe, niemerytoryczne zwroty, które mają ośmieszyć rozmówcę. Zakładam, że wychodząc z domu po tonik do twarzy już tak odważnie Pan/Pani się o tym wszystkim nie wypowiada? Mylę się?

     • Skoro już tak uważnie analizujesz moje wypowiedzi, to chyba po formie czasowników łatwo stwierdzić, że jestem mężczyzną? Czy się spało na lekcjach języka polskiego?
      Poszkodowani nie dręczyli mnie w podstawówce, bo jak do niej uczęszczałem, to ich na świecie nie było. I nie dręczył mnie też nikt inny, jak również nikt się ze mnie w liceum nie naśmiewał. Bawią mnie jednak te dziecinne próby dyskredytacji, rodem z podstawówki, w której chyba nadal tkwisz mentalnie.

      Nie dziwi mnie, że rozbudowane wpisy przeszkadzają, skoro samemu produkuje się takie żenujące, kilkuzdaniowe paszkwile, pozbawione krzty wartości merytorycznej, a bazujące wyłącznie na wycieczkach osobistych i to opartych na chorej wyobraźni autora.

      Widzę, że słowo „ufoludki” zrobiło ogromne wrażenie, polecałbym jeszcze wziąć parę głębokich wdechów i uważnie przestudiować kontekst w którym zostało użyte, bo z całą pewnością nie było epitetem skierowanym w czyjąś stronę. Obawiam się więc, że pisanie o rozumieniu tekstów jest jak najbardziej potrzebne. Nie ma w tym nic niemerytorycznego, kiedy rozmówca w sposób wyraźny przekręca i nie rozumie treści.

      Co do wychodzenia po tonik do twarzy, to raczej nie czynię takich wypraw, jednak rozszerzając pytanie na ogół wyjść z domu, to odpowiedź brzmi: tak, mylisz się. Przy czym ciekawi mnie, czy w twarz usłyszałbym od ciebie kpiny o prześladowaniu w podstawówce itd. Jakoś wątpię.

     • Widzisz Bla, Ty rozpatrujesz problem agresji (ok, prawdopodobnie) Ukraińca w Oławie, jedynie przez pryzmat tego jednego przypadku. To krótkowzroczne i niezwykle wygodne podejście do tematu. Niestety nie służy to nikomu. Wiesz dlaczego udostępniłem link? W powiecie oławskim jest ok 5 tys Ukraińców, i niestety część za nich popiera działania ukraińskich władz. Dostrzegasz w tym jakiekolwiek zagrożenie? Kolejny artykuł:

      https://www.wprost.pl/10014194/Kijow-Stepan-Bandera-bedzie-mial-swoja-ulice-Roman-Szuchewycz-nastepny-w-kolejce.html

      Wobec powyższego artykułu, pozwolę sobie również zacytować wypowiedź internauty z innego forum: „Czy w Niemczech stawia się pomniki Hitlera…? Geringa ?? ? innych zbrodniarzy ?? Czy ich imieniem nazywa się szkoły … czy w książkach dla dzieci gloryfikuje się ich działalność … ??

      Czy w Rosji stawia się pomniki Stalinowi ?? wszem stoją stare….ze względu na pokolenie weteranów ….

      Na Ukrainie dzisiaj stawia się pomniki synom grekokatolickich popów takich jak s.bandera nazywa się ich imieniem ulice szkoły … ich dokonania to wyłącznie mordowanie Polaków ! Bo z Armią czerwoną nie mieli praktycznie styczności do czasu nadejścia frontu w 1944 r ….

      Czego uczą obecnie na u\Ukrainie dzieci ? w szkołach imienia bandery ? to właśnie ci ,którzy jadą do Oławy wybrali i popierają obecne władze odpowiedzialne za gloryfikację ludobójców ukraińskich …czegoś nie rozumiesz ?? Pisze o dniu dzisiejszym nie tylko o historii .
      To dzieje się dzisiaj !”

      Dlatego widzisz, część z nas może podchodzić do tematu napływu Ukraińców do Polski, z pewnym niepokojem.

     • Dlatego sądzę, że są lepsze miejsca do omawiania tego problemu. Zupełnie nie podoba mi się to, co wyprawiają na Ukrainie, ale uznałem, że nie tego dotyczy artykuł…
      Jeśli jeszcze potwierdzi się całość wersji przedstawionej przez matkę poszkodowanego, to można by to zdarzenie rozciągnąć na całość problemu i rozmawiać o nastrojach na Ukrainie oraz ich nastawienia do Polaków i historii. Póki co nie widzę ku temu przesłanek. A pomyślałeś co będzie, jak się okaże, że to jednak ten człowiek został napadnięty przez grupę pijanych „nacjonalistów” (raczej zwykłych zadymiarzy, ale nie o to…)? To co, wyjdzie na to, że Polacy są uprzedzeni do Ukraińców, podsycają nienawiść obnosząc się z symbolami z okresu wojny, na dodatek jeszcze ich napadają, po czym pomawiają w mediach o bandytyzm? Tak to będziemy wtedy interpretować? Bo jeśli jesteś gotów z przygody jednego (…), na którą sobie prawdopodobnie ciężko zapracował (żeby nie napisać zasłużył) zrobić problem narodowy, to pewnie w drugą stronę też to zadziała?
      A może jednak rozsądniej i uczciwiej, nie bójmy się tego napisać, byłoby rzetelnie ocenić przebieg zdarzenia i jego przyczyny? Bo obiektywnie spoglądając na fakty, to bezpodstawna napaść na nich jest wyjątkowo mało prawdopodobna.

      Tak mnie jeszcze ciekawi, czy Adrian z kolegami, jako „prawdziwy Polak”, patriota i „człowiek honoru”, zdobędzie się na powiedzenie prawdy o zdarzeniu? Choćby miała ona wyglądać nawet tak: „zaczepialiśmy tego człowieka, idącego z żoną, obrażaliśmy i prowokowaliśmy, popychaliśmy itd. po czym wyjął nóż”? Zdobędą się na odwagę i pozwolą sądowi uczciwie ocenić winę „napastnika”, czy też będą szli w zaparte, że oni niewinni zostali zaczepieni, nie chcieli uczestniczyć w bójce itd. ale nie mieli wyboru bo zostali zaatakowani nożem bez powodu? Ciekawi mnie definicja „honoru” u takich osób… Bo niestety, na podstawie kontaktów z podobnymi ludźmi, stwierdzam że ich honor niestety jest równie płytki jak ich „patriotyzm”.

      Rozumiem, że z powodu ilości Ukraińców, problemów z pracą itd. sytuacja w Oławie może być napięta, ale tworzenie takich artykułów raczej w niczym nie pomoże. Prędzej dostarczy tylko paliwa drugiej stronie, że Polacy ich napadają i jeszcze oczerniają w mediach. Zastanów się, czy na tak wątpliwym gruncie chcesz budować przedstawianie problemu napływu imigrantów do Polski…

 26. Codziennie jakiś Ukrainiec atakuje nożem Polaków , a to podżyna gardło taksówkarzowi w Lublinie , to znowu gwałci nieletnia w Gdańsku, czy napada na kobiety. Ukraińcy powinni być wyrywkowo kontrolowani przez policje i w przypadku posiadania przez nich noży w miejscu publicznym powinna natychmiastowa deportacja !
  Jak będziemy dalej tolerować ich bandyckie zachowanie, to wkrótce te (…) będą za nami ganiać bezkarnie z siekierami!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 27. Witam … Jesteśmy u siebie i to My dyktujemy warunki … ! My i tylko My ! Nie podoba się praca w Polsce … nie pracować …. podoba się chodzenie z nożami siekierami po ulicach Oławy … wyjazd do siebie !
  Jakoś do kiedy nie było w Oławie tylu przyjezdnych nie słyszało się o nożownikach….

  Zatrudnić w polskiej policji Rosjan …zobaczycie jak się obsługuje Ukraińca … w Rosji pracują miliony Ukraińców i nie ma przypadku chodzenia z nożem ! Tam nawet na myśl im nie przyjdzie krzywo popatrzeć na Rosjanina !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 28. To znaczy uważasz ,że nie jesteśmy u siebie ? Inni mają nam dyktować warunki …a nas powinno sprowadzić się do roli niewolnika ?

  Przecież w Anglii po masowej imigracji Polaków zatrudniono Polaków w policji i co można ?? Można !

  Oczywiście jeśli ma się mentalność kundla to nie można …dla tego nie komentuje nie zrozumiesz …

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 29. Cała ta dyskusja jest o kant dópi rozbić. Z jednej strony odwetowe komentarze (zupełnie się nie dziwię, zapracowali wschodni sąsiedzi na to), z drugiej strony takie gimnazjalne, paniczne, popisy, szczególnie użytkownik – bla.
  Nie wiemy, co się stało, kto był winy. Można ustalić dwie rzeczy:a) ranny A. nie był aniołkiem, b) używanie ostrych narzędzi w rękach Ukraińców u każdego normalnego Polaka budzi sprzeciw i najgorsze wspomnienia.
  Proszę Panią Agnieszkę o zamknięcie tematu, szkoda nerwów.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 30. Proszę nie zamiatać tematu pad dywan
  Ukraińców przybywa jest ich coraz więcej przywożą swoje zwyczaje …
  Kto był na zachodniej ukrainie o tylko oni jadą do Polski (wschód pracuje w Rosji sprzedają im silniki do śmigłowców uzbrojenie sprzedawane jest do Rosji …zdziwieni ? 🙂 Biznes jest biznes … praktycznie cała produkcja jest sprzedawana na wschód… Słodycze firmy Roschen własność obecnego prezydenta ukrainy kupicie w Rosji… )
  Do Polski jadą pracować ukraińcy z Wołynia … tam gwałty ..burdy z użyciem noży to codzienność więc wraz z napływem pracowników z tych rejonów należy oczekiwać następnych incydentów z użyciem noży… gwałtów …
  Myślicie ,ze ciężkich pobić gwałtów nie ma wśród tysięcy mieszkających w Oławie ukraińców? Tylko tam jest strach przed odwetem po powrocie więc oni one nie zgłaszają na policje tego typu przestępstw….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • To nie jest miejsce na tego typu dyskusję. Ponadto komuś zależy, żeby ich tu ściągać, ażeby pracowali za grosze a wyrabiali 150 proc. normy, rozkręcali gospodarkę za słupki w sondażach. Niech Pani zgadnie komu? My tu nic nie zmienimy, co najwyżej dostaniemy nożem w płuco, a na forum i tak napiszą, że zasłużenie, bo to, bo tamto.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 31. Więc proszę wskazać miejsce na tego typu dyskusję .
  Obywatele Oławy mają prawo do informacji kto przyjedzie dla czego …skąd i co nas może spotkać w związku z tym…
  Otóż proszę Państwa jakoś nikt nie użala się nad utrata Krymu –część naiwnych Polaków nakręconych przez medialną propagandę środków masowego przekazu chciała jechać bronić …pytanie czego skoro w obronie Krymu nie padł strzał oddali go bez wystrzału ! Ukraińcy uciekli jak banda tchuży pozostawiając uzbrojenie … ! Ktoś słyszał o obronie Krymu ?
  Pisze mówi się o Donbasie ale tam to uzbrojeni górnicy walczą z bojówkami banderowskimi fakt górnicy nieoficjalnie wspierani przez Rosję !
  Zróbmy rozpoznanie kto przyjedzie do Oławy czego można się po nich spodziewać …to im zapewnia pracę to też ważne i jakie czerpie z tego korzyści … kto zyskuje kto traci taka dyskusja jest nam potrzebna …nie jest prosta ale nie zamiatajmy trudnych tematów pod dywan .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 32. ” … To dobry chłopak był i mało pił … „. Jeśli chodzi o zagrożenie, to głównymi terrorystami na naszych ulicach są ” silni w kupie” podpici, młodzi obywatele naszego kraju, a nie pracujący po kilkanaście godzin dziennie obcokrajowcy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 33. Wszystkim zwolennikom deportacji ukraińskich imigrantów z Polski i innych siłowych rozwiązań tej kwestii przypominam, że nie cały rok temu polski obywatel Marcin Porczyński zamordował w okrutny sposób Brytyjkę Nicola Cross – matkę dwojga dzieci i wtedy również ruszyła na Wyspach machina nienawiści przeciw Polakom i różne radykalne grupy nawoływały do ekstremalnych rozwiązań. Nie wiem, czy miło było Wam słuchać, że Polacy to mordercy, degeneraci, złodzieje itd. Mi na pewno nie!!!
  Często przebywam w Niemczech, gdzie Polacy też nie cieszą się dobrą sławą… i jest mi za każdym razem cholernie przykro, gdy ktoś patrzy mi na ręce tylko dlatego, że jestem z Polski.
  Wrzucanie wszystkich do jednego wora kończy się zawsze tak samo: spiralą nienawiści i przemocy. Nakręcajcie się dalej, zacznijcie się nawzajem wyrzynać… na bank świat będzie wtedy cudowny!!!
  Znam osobiście kilku Ukraińców i Białorusinów… przyjeżdżają tu, harują od rana do nocy za psie pieniądze piątek, świątek i niedziela, na stanowiskach, na których żaden Polak nie chce pracować (place budowy, robota na taśmie, kasjerki w supermarketach, sprzątaczki, opiekunki do chorych i starszych osób), żyją w bardzo prymitywnych warunkach, bo każdy grosz wysyłają do swoich rodzin, a często są to ludzie po studiach lub przynajmniej po maturze i nie narzekają, jak nasza roszczeniowa młodzież, która nie mając żadnej wiedzy chciałaby zarabiać na start co najmniej 3000 na rękę za siedzenie przed komputerem i pachnienie.
  Ogarnijcie się ludzie!!! Moi znajomi Niemcy już kilkakrotnie zwracali uwagę, że w przeciwieństwie do nich Polacy wyjdą dużo lepiej na swoich imigrantach z Ukrainy, niż Niemcy na Turkach. Przyczyna jest oczywista: Ukraińcy są Europejczykami i chrześcijanami więc odwołują się do tych samych wartości co my, a Arabowie mają zupełnie inny system wartości i stąd dziś tak duże problemy z ich asymilacją.
  Jestem oczywiście absolutnie przeciwny takim zdarzeniom jak to w Oławie i uważam, że policja i inne służby muszą zrobić wszystko, aby znaleźć i ukarać tego zwyrodnialca, ale nie przerzucajcie winy na wszystkich pozostałych, bo sami też nie chcecie brać na siebie odpowiedzialności za przestępstwa naszych obywateli za granicą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 34. Robicie wielkie halo nie wiadomo z czego, jak ktoś szuka problemów to jak widać je znajduje. Czepiacie się ukraińców uchodźców itd. (oczywiście nie jestem za ich przyjmowaniem) ale nie widzicie ile szumowin jest wśród polaków takich samych bo dla mnie debil który nie dba o życie innych i stwarza zagrożenie na drodze np. wyprzedzając na trzeciego (niedawny wypadek BMW) jest takim samym terrorystą jak arab , który wysadza się w imię allaha. A może nawet jeszcze gorszym.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • kropka nad i

   Anonim…Żaden z tych chłopaków nie należy do Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego.Proszę sprawdzić sobie skład Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego. 3 lata temu krótko należał Adrian W. nie potrafił się dostosować do regulaminu Grupy, odszedł. Zresztą Adrian W. ostatnio jako Grupa PCK organizował konkurs wiedzy z pierwszej pomocy, tam ponoć tez długo nie zabawił, teraz ma swoją Grupę Szybkiego Reagowania, cokolwiek to znaczy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 35. Drodzy Państwo,
  2 lata temu wybieraliśmy władze samorządowe w tym obecnego burmistrza Pana Tomasza F., sytuacja z jaką mamy do czynienia nie jest niczym nadzwyczajnym a wymaga jedynie woli i współdziałania władz. Zamiast wylewać żale na Fb, zwróćcie się do władz samorządowych aby :
  1. wpłynęły na komendanta powiatowego policji żeby zwiększył liczbę nocnych patroli (trochę wstyd jak po incydencie na SOR, czy pod „Stacją”,że nasza oławska policja niezbyt sobie radzi),
  2. Pan Burmistrz obiecywał reorganizację Straży Miejskiej więc może czas zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i wprowadzić nocne patrole, w końcu za utrzymanie SM płacą wszyscy mieszkańcy Oławy. Jeśli SM nie spełnia oczekiwań to po co mamy za nią płacić?
  Dwa proste rozwiązania a mogą znacznie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa a w dodatku działać prewencyjnie zarówno na zapędy młodych patriotów jak i Ukraińców. Oczywiście pod warunkiem, że patrole będą tam gdzie trzeba a nie spać w krzakach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Przełożony

   Straż Miejska to w Oławie całkowicie zbędna instytucja i pieniądze wyrzucane w błoto. Straż Miejska w tygodniu pracuje od 5 do 23, w soboty od 7 do 15, a w niedzielę nie pracują. Czyli w chwili zdarzenia strażnicy już przygotowywali się do zakończenia służby. Z resztą nigdy nie widziałem żadnego patrolu straży miejskiej po godzinie 21. W piątek i sobotę w nocy kiedy jest najwięcej interwencji strażnicy miejscy smacznie śpią, dlatego wydawanie ponad 1,5 mln złotych rocznie na tą formację to co najmniej nieporozumienie. Te pieniądze można o wiele lepiej zagospodarować.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 36. Medal ma zawsze dwie strony. Dziwne że czterech ma obrażenia a nie jeden z czterech. Czterech na jednego? No panowie. Co miał chłop zrobić jak go 4 z pała napada czy to Polak czy Ukrainiec czy Słowak. Bronił sie bo komuś się obcokrajowiec nie podoba.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 37. Skoro mieszkańcy uważają, ze straż miejska jest niepotrzebna, nie została przeprowadzona właściwa reorganizacja to może czas w końcu na referendum. Pamiętam ,że jedno z ugrupowań startujących w wyborach proponowało likwidację tej formacji gdzie zatem Panowie z bodajże Inicjatywy jesteście, może teraz miejcie coś do powiedzenia?!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rozmawiałem z jednym z panów z Inicjatywy ostatnio, temat straży miejskiej na pewno będzie kontynuowany, będą starać się o przeprowadzenie referendum w tej sprawie, natomiast żeby uniknąć wyrzucania pieniędzy w błoto chcieliby to zrobić przy wyborach samorządowych (gdzie komisje wyborcze i tak są zwoływane w całym mieście i jest szansa na przyzwoitą frekwencję), bo w innym wypadku wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami (np: opłaty dla członków komisji). Z tego co wiem pracują też nad kilkoma innymi projektami w tym nad serią otwartych wykładów z zakresu prawa codziennego.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 38. jaja sobie robicie ?? straż miejska to etaty dla rodzin urzędników … to brzuchacze bez kwalifikacji bo pokażcie kto z nich jest w stanie dogonić … ba fizycznie zatrzymać młodego średnio wysportowanego człowieka … nie mówię o sportowcach bo taki napier…. na raz całej straży miejskiej w Oławie ! Te lilipuciki w tych śmiesznych mundurkach to jakaś parodia czy o co chodzi ? Owszem jeśli maja zasłaniać się prawem nietykalnością ze względu na pełnioną funkcję urzędnika w mundurku … to zatrudnić moja babcię dać jej mundur i skuteczność zapewniam będzie miała wyższa !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Te półtora miliona co idzie na SM można o wiele lepiej wydatkować. Zostawić 4 strażników (obecnie jest ich kilkunastu) na etatach w urzędzie i niech siedzą na zmianę po 8 godzin i pilnują monitoringu nawet dać im 3000 zł BRUTTO miesięcznie ale rozliczać ze skuteczności to jest koszt około 130 -150 tys. zł rocznie, 600 tys. złotych przekazać do Policji na dodatkowe patrole i rozliczać z tego ile patroli zostało wykonanych i jaki był ich skutek i w budżecie zostaje rocznie dodatkowo 700-800 tys. złotych co daje np: ponad 1 km drogi rowerowej, albo 500 metrów drogi osiedlowej.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 39. do oławianin

  a czyja to wina ,ze mieli takie słabe poparcie „LUDU” , który jak te stad baranów idzie na PIS albo na PO a i jedni i drudzy robią ten LUD w bambuko jak tylko chcą, to 500+ i tego typu pomysły rodem z komuny wyjdą jeszcze wszystkim bokiem a szczególnie przedsiębiorcom i tym ktorzy ciężko pracują bo to do ich kieszeni sięgnie Państwo w pierwszej kolejności aby starczyło na socjale dla tych, którym niekoniecznie chce się pracować

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.