Włamanie w środku dnia

Stanowice Straty

Złodzieje skorzystali z okazji, kiedy nikogo nie było w domu

Do środka dostali się przez okno. – Wszystko działo się około południa – mówi mieszkaniec Stanowic. – W naszej miejscowości zazwyczaj jest spokojnie, a tu nagle włamanie i to w biały dzień. Ludzie widzieli, jak przyjechała policja i funkcjonariusze zabezpieczali ślady.

Zdarzenie potwierdza podinsp. Alicja Jędo, oficer prasowy KPP w Oławie. – Działo się to 20 lipca, kiedy mieszkańcy byli poza domem. Prowadzone jest dochodzenie, które ma pomóc w ustaleniu sprawców. Skradziono biżuterię i sprzęt elektroniczny.

Zapytaliśmy, czy w ostatnim czasie doszło do podobnych przestępstw. Jędo mówi, że to jedyne takie zdarzenie. Uczula jednak mieszkańców, aby pamiętali o podstawowych zabezpieczeniach, kiedy wychodzą z domu lub wyjeżdżają na wakacje. W tym czasie złodzieje działają najchętniej, szczególnie gdy w internecie na portalach społecznościowych ludzie chwalą się zdjęciami z wakacji, dając sygnał, że właśnie nikogo nie ma w domu. – Złodzieje prawie zawsze przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, poznają przyzwyczajenia domowników, godziny wyjścia do pracy i powrotów oraz relacje domowników z sąsiadami – mówi podinsp. Jędo. – Warto obserwować, co się dzieje wokół posesji. Jeżeli widzimy podejrzane auto, zróbmy zdjęcie telefonem komórkowym, teraz praktycznie każdy ma go przy sobie. Kiedy planujemy dłuższe wyjście, wystarczy uprzedzić sąsiadów i poprosić, żeby sprawdzali, czy nikt obcy nie próbuje dostać się do domu. Warto też zainwestować w monitoring lub alarm i zwracać uwagę na to, jak zachowują się psy. Często jest tak, że ludzie nie reagują, gdy pies ujada, a zdarzało się, że to był sygnał, że złodziej jest już w środku i wynosi łupy.

Ważne! Jeśli widzisz kogoś podejrzanego, kto zatrzymuje się przy furtce, rozgląda, wraca kilka razy w to samo miejsce, auto ma nieczytelne lub obce tablice rejestracyjne, bez wahania zadzwoń na policję. Funkcjonariusze sprawdzą każdy niepokojący sygnał.

(AH)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (19)

 1. co do policjantów naszych oławskich to wiele daje do myślenia????? czasem zwykła prośba o interwencje przyjadą popatrzą nie wysiądą z auta i odjadą ale na pewno szybko zareagują jak zatrzymają auto w ciągu dnia które nie będzie miało włączonych świateł i mandat.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Ty zapewne „masz pojęcie” bo pracujesz w policji. Ja mam podobne spostrzeżenia i doświadczenie jak „ana.i”. Najpierw długo czekasz na interwencję a jak już patrol przyjedzie to z wielka atencją proszą chuligaństwo aby łaskawie udali się do domów. I jak najszybciej odjeżdżają a chuligaństwo dalej chuligani i ma ich w …. Czy to można nazwać interwencją policji czy zastrachanych chłoptasiów?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Oławska policja owszem przyjedzie po około 40 minutach,a potem jeszcze obgadają całą rodzinę nie mając pojęcia jaka jest prawda i wierząc bandziorom.Zupełnie nie znają się na prawie,dokumentach .Ot i nasza policja ,faceci w sukienkach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Najlepszą ochroną domu ,jest dobry pies .I wiem co piszę ,na mój dom złodzieje sadzili się na 100%,widziałam jak kilkakrotnie chłoptasie niby przechodzą koło ogrodzenia sprawdzali ,jaki jest pies.tylko mój pies to jest morderca na takich jak oni jest wyszkolony.Żadne alarmy nie pomogą,oni wiedzą jak je obchodzić ,tak okradli sąsiada.I jeszcze jedno pies musi być w domu wewnątrz np.w nocy,bo mogą go nawet zastrzelić,jak sa napaleni na bogaty dom.Ja zawsze jak wychodzimy z domu i zostawiam swojego psa ,to się zastanawiam czy w domu nie zastanę zjedzonego złodzieja,albo osranego ze strachu.Warto inwesstować w dobrego psa ,to sie opłaca i spię spokojnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Potwierdzam!
  Wiele akcji Oławskiej policji jakie miałem przyjemność zobaczyć to nic więcej niż podjechanie na zaplanowane miejsce i zawrócenie.Również jestem ze Stanowic i myślę że policja ma szczególnie małe zainteresowanie tą wsią.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. olo zgadzam się z tobą że policja nie jest dla obywatela tylko oni myślą że my jesteśmy dla nich i nic innego nie słychać od policji jak „będziecie coś widzieć ,słyszeć dajcie znać” i my dajemy znać ,łapiemy złodziei a oni zbierają pochwały gratulacje albo nagrody……..a bandziorów jak się bali tak dalej będą się bać.Jedyne co można pochwalić to obecnego komendanta jest konkretny i niech tak trzyma, szkoda że jego podopieczni nie są tacy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. olach,,,,,,,,,,,,,,

  P.Jędo chyba coś pani kłamie bo takich zdarzen jest wiecej ????? czy ktos widzi dzielnicowego na terenie gdzie sa dzielnicowym….???? ,, Nasza policja nic a nic nie robi ,,gdzie sa patrole które ,,,kiedyś chodzili ulicami ??? ,,, a gdzie tez Strasz Miejska tez nie widac ?? …. NAJLEPIEJ WSIĄŚĆ do SAMOCHODU i POJEZDZIC ULICAMI tak jest NAPRAWDE !!! ,,,, jezdzą alejkami po miasteczku ,,,…jeżdzą alejkami po parku ,taka jest nasza służba bezpieczenstwa !!! ,,To po co My z Naszych Podatkow Utrzymujemy Strasz Miejska itd…. ?????.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. JACZK...........

  Pnie komendancie naszej POLICJI w Ołwaie mam pytanie czy jest jakaś mozlwosc częstsze ustawienie patroli na tej drodze tj.. ul.Kilinskiego w kierunku Jaczkowic ????? My mieszkancy Jaczkowic i tez działkowcy jezdzimy ta droga do naszych domów ,,,TA DROGA JEST BARDZO , BARDZO ….NIEBEZPIECZNA !!!! A zagrożenie robia kierowcy którzy jezdza bardzo szybko tą drogą ,,,,,, BARDZO PROSIMY O POMOC !!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Kiedyś policjant miał posturę i wiedzę, czuło sie przed nim respekt a teraz przyjeżdżaja na interwencję 2 malutkie,chudziutkie policjantki w ubraniach służbowych o kilka numerów za dużych i jak tu mieć szacunek i wiarę w ich czyny.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.