Prokurator oskarża o zabójstwo

Oława Dramat w mieszkaniu

Oławska Prokuratura Rejonowa pod koniec czerwca skierowała do Sądu Okręgowego we Wrocławiu akt oskarżenia, w którym obwinia młodą oławiankę Monikę D. o świadome zamordowanie 38-letniego Rafała F. Do zdarzenia doszło nad ranem 30 marca ubiegłego roku, w tzw. punktowcu przy ulicy Żołnierzy Armii Krajowej 6

– Usłyszałam krzyk na klatce schodowej, a gdy otworzyłam drzwi, zobaczyłam nagiego i zakrwawionego mężczyznę, który prosił o pomoc – relacjonowała nam wówczas sąsiadka. – Chwyciłam za telefon i zadzwoniłam po pogotowie, ale zanim przyjechało, on się wykrwawił… Do „punktowca” szybko przybyli także policjanci, a parę minut później również prokurator, który przejął nadzór nad śledztwem. Świadkowie widzieli mężczyznę i kobietę, uciekających z bloku. Policja użyła dwóch psów tropiących, które złapały ślad, prowadzący w stronę pobliskiej rzeki i parku, a potem, poprzez ogródki działkowe, w rejon osiedla Sobieskiego.

Około godziny 9.00 policjanci zatrzymali osoby, zamieszane w sprawę. Okazało się, że były to dwie młode, dwudziestoletnie oławianki, już wcześniej notowane przez policję, mające kłopoty z prawem. – Wykorzystaliśmy nagrania z miejskiego monitoringu i przeprowadziliśmy rozpoznanie operacyjne, które pozwoliło nam bezbłędnie wytypować uczestniczki zdarzenia – mówił naszemu reporterowi funkcjonariusz z oławskiej KPP.

Prowadząca śledztwo prokurator Agnieszka Kawalec, zleciła przeprowadzenie szeregu drobiazgowych czynności i wystąpiła o przebadanie podejrzanej przez biegłych psychiatrów. Trwało to bardzo długo, bo prawie rok. Co znalazło się w opinii biegłych i co działo się 29 i 30 marca w mieszkaniu Rafała F., na jakim etapie jest ta sprawa obecnie – dowiesz się czytając artykuł w całości. Dostępny tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-07-21

proku

lub w papierowym wydaniu „Powiatowej”. Już w sprzedaży!

Krzysztof A. Trybulski [email protected]

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

 1. Ostatnio Pan redaktor na swoim blogu wspominał brak rzetelności innym a sam pisze bzdury w artykule. Obwiniony to osoba obwiniana o popełnienie wykroczenia wnioskiem o ukaranie, więc obwiniać można za popełnienie wykroczenia. Zabójstwo jest przestępstwem (zbrodnią) i za popełnienie przestępstwa prokuratura oskarża a nie obwinia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Gratuluję, że potrafisz posługiwać się słownikiem w wydaniu elektronicznym. Sugeruję zaczerpnąć jeszcze wiedzy z zakresu którego ten artykuł dotyczy czyli postępowanie karne wtedy będziesz mógł zwracać uwagę innym nie kompromitując się.

    PS: Do uznania winy w tej sprawie jeszcze daleka droga, bo całe postępowanie przed sądem I instancji i ewentualnie postępowanie odwoławcze przed sądem II instancji. Więc idąc za twoją definicją jest to jeszcze większą bzdura.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.