Z ostatniej chwili. Strzelnica zamknięta!

W aktualnym numerze „Powiatowej” opublikowaliśmy obszerny materiał na temat problemów na oławskiej strzelnicy „Colt”. Chodziło o pociski z pistoletu 9 mm, które pracownicy oławskiej oczyszczalni ścieków znajdowali na asfalcie przed biurami. Czytaj tutaj: http://www.gazeta-olawa.pl/uncategorized/50550-pociski-poza-strzelnica/

W piątek prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy wobec prowadzących strzelnicę – prezesa i wiceprezesa fundacji „Colt” – wydała nakaz wstrzymania prowadzenia działalności. Przedstawiono im tez zarzuty nieumyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności lub do roku pozbawienia wolności.

Policja przez ostatnich kilka dni prowadziła czynności sprawdzające pod nadzorem oławskiej prokuratury. Właściciele strzelnicy mają zakaz użytkowania obiektu. Więcej w kolejnym wydaniu „Powiatowej” – w sprzedaży 21 lipca.

(CK)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (72)

  • Zalozenie jest proste . Polak ma zostac ciemnym robolem chazarskich okupantow Polski a nie swiadomym , dobrze wyksztalconym , zdolnym operowac broniom i komputerem . Talmud nas okresla jednoznacznie ze Bog
   dal nam tylko ludzkie tawarze po to by zyd sie nami nie brzydzil jak bedziemy mu uslugiwali , czas by kazdy zdal sobie z tej prawdy sprawe i dlatego walka ze strzelnicami i z takimi ludzmi jak szlachetny Pan Grzegorz Braun czy kilku innych podobnie myslacych Narodowcow . Prosze laczmy sily by odzyskac Wolna Polske i Wielka Polske z naszymi Kresami wlacznie . Ukraina musi zostac ponownie rozebrana a do tego potrzebujemy wspolpracy z Rosja , Rumunia i Wegrami .

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Ucięty ogonek a wsiowe zaciąganie to znacząca różnica koleżko.

     • zaciekawiony

      A jak byś Ty wyglądał ….z uciętym ogonkiem … chyba kiepsko , różnicy koleżko – NIE MA , PAŁA WRÓĆ DO SZKOŁY – koleżko

     • 1. „A jak byś Ty wyglądał ….z uciętym[…]” – po słowie „wyglądał” nie powinno być spacji, natomiast powinna być po wielokropku. Do tego dałeś o jedną kropkę za dużo.
      2. ” […] chyba kiepsko , różnicy […]” – po słowie kiepsko, przed przecinkiem nie powinno być spacji.
      3. „[…] NIE MA , PAŁA […] – to samo co w punkcie 2.
      4. „[…] różnicy koleżko – NIE MA , PAŁA WRÓĆ DO SZKOŁY – koleżko” – po słowie „koleżko”, nie powinno być myślnika. Powinieneś użyć kropki i ewentualnie w kolejnym już zdaniu, po słowie „pała” dodać myślnik, chociaż bardziej stosowny byłby przecinek lub wielokropek.

      Podobne błędy interpunkcyjne występują w Twojej poprzedniej wypowiedzi: „Pouczasz innych , przeczytaj swoje …………. patrz niżej
      …..[ walkę o Wolna i Wielka Polskę ] kolego Wolną i Wielką Polskę”
      Co oznacza „…………. „?

      Pała z minusem, wróć do szkoły.
      Koleżko

     • zaciekawiony

      do kol
      ludzie z niedorozwojem umysłowym widzą nawet to , czego inni , normalni nie są w stanie zauważyć .
      widzą nawet to czego nie ma – lecz się kol – koleżko .
      miłego dnia

 1. W naszym kraju każdy tylko dopatruje się spisku. Najwazniejsze jest bezpieczeństwo ludzi, a nie uciechy ze strzelania paru panów z Wrocławia. Trzeba zaufać odpowiednim służbom i dać czas na zbadanie sprawy. Nie moze byc samowolki, jesli interes byl prowadzony rzetelnie, zarząd nie ma sie czego obawiać czyż nie tak?. W naszym grajdole, wszystko jest robione od dupy strony. To co pokazuje fotka to nie strzelnica, tylko jakas jedna wielka prowizorka, dobrze, ze jeszcze nikt nie został przypadkiem trafiony !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • „[…] jesli interes byl prowadzony rzetelnie, zarząd nie ma sie czego obawiać czyż nie tak?. ”
   Właśnie zamknęli im strzelnicę, więc nawet jeśli interes był prowadzony rzetelnie i sprawa zostanie w przyszłości umorzona to teraz nie mogą obsługiwać klientów, a ponoszą koszty wynajmu, utrzymania pracowników i wiele innych. Wielu klientów może do nich już nigdy nie wrócić. A wielu może nie przyjść bo w prasie już rozniosła się wieść o niebezpiecznej strzelnicy, mimo, że nic nie zostało udowodnione.

   Zbyt wiele przedsiębiorstw w Polsce upadło już w ten sposób.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • gdyby w Polsce każdy dopatrywał się spisku, to byśmy mieli jak w raju, niestety ślepcy, którym wyryjesz zasady „spisku” na czole, i tak go nie zauważą tylko będą (…) jak Ty. Widziałes kiedys tak dobrze zabezpieczoną strzelnice plenerową,? W du pie byłeś i gów no widziałes a klepiesz jak stara baba (nie obrażając starych bab) i tak wygląda polska rzeczywistość i dlatego tak tu mamy.
   (…)

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Zaraz się okaże że na Iwaszkiewicza też został znaleziony pocisk i to zapewne ze strzelnicy hahaha. Śmiech na sali robią tylko wiele szumu o nic, bo już pewnie jakiś inwestor sobie działkę upatrzył i ręce zaciera żeby ją mieć i zrobi wszystko żeby kogoś pogrążyć ( po trupach do celu ). Powstaną wówczas kolejne markety albo blokowiska postawią. Nic w tym kraju nie dzieje się bez przyczyny. Dajcie mi człowieka artykuł się znajdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • opony są śmieciem , nic nie kosztują – tylko kto je póżniej usunie z tej strzelnicy , pewnie miasto , podbudowa nasypu zbyt droga , trzeba by było zapłacić za robociznę i ze 40 ton piasku potrzeba —- koszta , koszta ……
   lepiej prowadzić działalność kosztem innych za frajer

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Kto stoi za tą decyzją? Ja się pytam czy ta strzelnica rzeczywiście tak strasznie przeszkadzała i wadziła, że się ją zamyka? A dlaczego prokuratura nie zamknie zakładów w Stanowicach, które emitują toksycznie szkodliwe wyziewy i trują mieszkańców? S – K – A – N – D – A – L

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • APACZ - ZBÓJ

   Już u Ciebie te objawy widać …………….. nie wyręczaj się innymi , sam zgłoś sprawę do prokuratury , tak wiem brak cywilnej odwagi , tu potrafisz pisać , może i czasem idiotyzmy , ale jak coś załatwić to niech inni to zrobią . Typowy pieniacz – (…).

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Już tylko z tego zdjęcia widać, że wystarczy nie trafić w skrajną tarczę (strzelić nieco powyżej), a pocisk poleci z pełną energią poza strzelnicę. Przy pozostałych tarczach taki niecelny strzał wyląduje w osłonie z desek i osłabiony poleci dalej, co udowodniły pociski znalezione 200 metrów dalej, na terenie oczyszczalni. Ta strzelnica, tak eksploatowana, rzeczywiście nie wadzi i przeszkadza, lecz stanowi śmiertelne zagrożenie dla ludzi znajdujących się nawet kilometr poza strzelnicą.

   Co do trujących zakładów w Stanowicach, to jednak masz Stanisławie absolutnie rację. Jeśli nie potrafiły zlikwidować szkodliwych emisji do atmosfery, to należy je zamknąć. Widać jednak, że „wpływy” właścicieli tych zakładów sięgają znacznie dalej, niż wpływy strzelców. Przyjdzie czas i to już niedługo, jak „przeorganizowane” sądy zaczną pytać niektórych prokuratorów, dlaczego zamiast ścigać przestępstwa w szeregach samorządowców, tolerowali je i umarzali śledztwa mimo żelaznych dowodów dostarczonych przez NIK, CBA i WSA.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. A gdzie oławska Policja i oławska Prokuratura były w kwietniu, jak się ten horror zaczął, gdzie były, jak mieszkańcy zgłaszali i hałas i niebezpieczeństwo wylatywania pocisków poza strzelnicę?

  Wezwaliśmy dziś pisemnie Burmistrza, Starostę i p.o. Komendanta Powiatowego Policji do złożenia dymisji. Jeśli się okaże, że Prokuratora Rejonowa w Oławie miała wówczas wiedzę o tym zagrożeniu i nie podjęła żadnych czynności, jak zamknięcie strzelnicy i zabezpieczenie używanej na niej broni, to wezwiemy do dymisji również Panią Prokurator Rejonową.

  W każdym razie skierowaliśmy już sprawę zarówno do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, jak i do Prokuratora Krajowego.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Już ci Stanisławie ktoś z SMSM odpowiadał i to dość mądrze. Ta jak to dość śmiało określiłeś „niewpływająca na zdrowie i nieszkodliwa strzelnica”, w rzeczywistości zagrażała zdrowiu i życiu mieszkańców. Przestań głupoty wygadywać i się ośmieszać.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Do SMSM i społecznika Pana Rolfa Michałowskiego. Proszę pamiętać, że w Polsce rzadko coś się dzieje z przypadku i z reguły wszystko ma drugie dno. Czy Pana jako społecznika nie oburza fakt, że po tak krótkim czasie zamyka się strzelnicę, a zakładów w Stanowicach i Jelczu-Laskowicach które trują mieszkańców już od wielu lat prokuratura nie zamyka? Proszę o Pańską odpowiedź.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Do SMSM i Pana Rolfa Michałowskiego: proszę tak nie chwalić gazety jaka to ona odważna itd. że poruszała temat strzelnicy. Skoro ta gazeta jest taka nieskazitelna to dlaczego nie napisała o truciu mieszkańców Stanowic i Jelcza-Laskowic przez trujące wyziewy z zakładów? Tym bardziej, że problem ten istnieje od wielu lat, a nie kilku miesięcy jak strzelnicy. I co, dalej Pan będzie chwalił Kamińskiego i gazetę? Proszę poczytać komentarze internautów, a dowie się Pan że sprawa ma drugie dno i komu zależy na wyeliminowaniu Colta i przejęciu terenu strzelnicy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Twierdzenie, że nasza „Powiatowa” nie informowała o truciu mieszkańców przez przemysł w Stanowicach jest kłamstwem. Informowała i to już od kilku lat i to obszernie, również o J-L. Poszperaj w archiwum, to znajdziesz.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Andrzej, ostatni raz gazeta pisała o truciu mieszkańców Jelcza-Laskowic wiesz kiedy? W 2007 roku. O Stanowicach częściej dowiadywaliśmy się z listów do gazety Rolfa Michałowskiego, a nie z artykułów które gazeta sama stworzyła z własnej nieprzymuszonej woli. O przepraszam, pisali raz chyba z 3-4 lata temu o stowarzyszeniu Eko Natura i chorobach mieszkańców, ale zdecydowanie ta liczba artykułów gazety na ten temat była za niska jak na tak poważny problem. Zarzucasz mi kłamstwo i sugerujesz Andrzej szperanie po archiwum. No to udowodnij i pokaż mi linki do tych artykułów.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • A jednak coś znalazłeś. No to szukaj dalej, ja tego za ciebie robić nie będę. Poza tym nie miej pretensji do gazety, że zakłady trują mieszkańców, tylko do naszych samorządów, które na to pozwalają, nawet łamiąc obowiązujące prawo. Skoncentruj swoje ataki na Brezdeniu, Kownackim, Szczęśniaku i na odpowiednich radnych. Wyżywanie się na gazecie odwraca uwagę od korupcji w samorządach. O to ci chodzi?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Nie rozumiem po co te mocne słowa, jeśli ktoś strzela na strzelnicy to jedzie tam po to żeby mieć pewność że nikomu nie zrobi krzywdy. Takie samo poczucie bezpieczeństwa chcą mieć ludzie którzy z różnych powodów są w okolicy. Jeśli naprawdę coś na tym obiekcie jest niezgodne z przepisami bądź stwarza niebezpieczeństwo obiekt do przebudowy i tyle.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Jak wierzycie ludzie w zdjecia z GO, ktore pokazuja 5% strzelnicy to powodzenia. Od srodka to wyglada inaczej. Nie dalo sie wystrzelic pocisku poza strzelnice ze wzgledu nad zadaszenie stanowisk strzeleckich, przechwytywacz po drodze do tarcz i nasyp za tarczami. Nie wierzcie we wszystko co pisze gazeta.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. GO czerpie z najlepszych wzorców tabloidów i innych typu „Fakt”, zdjęcie wykadrowane tak, żeby optycznie wyglądało na to, że pociski mogą latać „na miasto” (proszę zwrócić uwagę jak blisko ziemi posadowiono aparat żeby zniekształcić perspektywę) – brakuje tylko wklejonej w Photoshopie matki z wózkiem na tle opon. A lud kupuje w ciemno wypociny „redaktorków” – bo przecież chodzi o sprzedaż gazety i pogoń za lokalną tanią sensacją… Ponad 100 osób z Oławy i okolic miało zajęcie zamiast chlania taniego wina na wałach i promowało miasto – teraz będzie powrót do grajdoła, ale może nową Biedronkę otworzą! A najlepszy jest pan prezes organizacji TYPU OPP z wykształceniem TYPU średniego, który jedynym swoim zajęciem uczynił pisanie pism do instytucji wszelakich w imieniu osób, które go o to nie proszą. To nie jest jak ktoś napisał konfident – tylko jakiś żałosny człowieczek prawdopodobnie kompensujący swoje żałosne życie zatruwaniem życia innym. Strzelnica powinna być bezpieczna – nie ma się co spierać, ale walka powinna być na argumenty – sorry, ale nie wierzę w znalezienie pocisku 9mm na terenie OŚ – jak ktoś widział wielkość i stan pocisku po wystrzeleniu i zna realia tak dużych obiektów jak Oczszczalnia Ścieków wie o co chodzi. Jak dla mnie false flag – pozdrawiam myślących. Proponuje też przyjrzeć się co będzie się działo na działce, na której jest strzelnica w przyszłym roku – jak sprawa trochę przyschnie…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Dla kogokolwiek: pocisk był znaleziony w prawie nienaruszonym stanie, jego uszkodzenia to ryski na płaszczu. Z tego co wiem, miękki, olowiany pocisk po konfrontacji z czymkolwiek, albo się wbija w podłoże, albo rykoszetuje BARDZO mocno odksztalcony w taki grzybek. Pociski można kupić bez pozwolenia w sklepie z bronią za około 40-50 groszy. Wiem, bo sam, bez pozwolenia składałem naboje dekoracyjne. Tak więc bardziej prwadopodobne jest to, że pocisk ktoś podłożył. A mieszkańcy, najpierw budujecie domy koło strzelnicy, a teraz narzekacie na hałas. Tak gdzyby wybudować się koło oczyszczalni ścieków i narzekać na smród.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Drogi „u”. Wypisujesz bzdury. To nie jest miękki ołowiany pocisk, tylko z pełnym płaszczem ze stopu metalu o wiele twardszego, niż ołów. Poza tym pocisk na zdjęciu jest jednak nieco spłaszczony na czubku i ma głębokie rysy na części obłej, która nie ma styczności z lufą, co wskazuje na przebicie jakiejś niezbyt twardej przeszkody, jak np. cienkiej deski osłony ustawionej na koronie wału.

   Pocisk na zdjęciu w żadnym wypadku nie jest pociskiem nowym, kupionym w sklepie z bronią. To pocisk wystrzelony.

   Mieszkańcy osiedlili się tu w pobliżu strzelnicy małokalibrowej i nikomu ta strzelnica nie przeszkadzała do czasu, kiedy zaczęto tu strzelać duży kaliber.

   Mamy nadzieję, że prokuratura potraktuje tę sprawę poważnie, zabezpieczy broń używaną na strzelnicy w dniach, w których znaleziono pociski poza strzelnicą i zleci ekspertyzy balistyczne, które potwierdzą lub wykluczą wystrzelenie tych pocisków z broni używanej na strzelnicy. To są standardowe procedury w takich wypadkach.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Niestety, młodzi uczciwi ludzie z Colta i Łodzi nie mieli moim zdaniem pleców. I tak dochodzimy do kuriozalnej sytuacji, że strzelnica jest zamknięta i to raptem po kilku miesiącach, a zakłady od wielu lat trujące mieszkańców jak truły, trują nadal.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • zaciekawiony

   Przypuszczam ,że są zadowoleni . Ci którym strzelano pd oknami i ci którzy mieli obawy czy ie zostaną postrzeleni . Nie pajacuj , bo chyba jesteś żałosny . Idę o zakład , że panowie z Łodzi zrezygnują z tej strzelnicy , bo nie maja kasy i nie będą inwestować w tą strzelnicę . Skończył im się styropian , wełna mineralna i plastikowe kołki do niej . Ci z magistratu co to byli na tym spotkaniu i zapewniali ,że wszystko jest zgodne z prawem , że strzelnica jest bezpieczna, powinni podać się do dymisji . Nawet ten co to tu pisał ,że strzelnica jest sprzątana z pocisków , ,,, magnesem do ołowiu … niech się teraz stuknie w czerep . To już koniec strzelnicy w takim wydaniu , czas zacząć przestrzegać prawo .

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • zaciekawiony

     Jako żywo , dokładnie na idiotę pasujesz mi jak ulał .
     Nie byłem nie strzelałem , wystarczy mi to ,że była uciążliwa dla mieszkańców i niebezpieczna dla otoczenia .
     Skoro jesteś z UFO , to polecam oddział zamknięty w jakimś szpitalu psychiatrycznym .
     A może to Ty jesteś tym co to magnesem czyścił strzelnicę z pocisków ???

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Czy wy ludzie jesteście normalni? Przeszkadza wam działająca zaledwie od kilku miesięcy strzelnica (spawa z rzekomo znalezionymi poza strzelnicą pociskami jest bardzo podejrzana i niejednoznaczna), a nie przeszkadzają wam smrodzące toksynami i hałasujące zakłady, które stopniowo rujnują mieszkańcom zdrowie? Co, wówczas już morda w kubeł? Tak stajecie się potulni jak baranki dla marnych 1500 zł za tyranie w pośpiechu i upale, że pozwalacie zakładom na nieustanne trucie wyziewami okolicznych mieszkańców (którzy mieszkali przed postawieniem zakładów) i hałasowanie? Wy tyracie, zgadzacie się na wszystko i jeszcze stajecie w obronie tych ,,przedsiębiorców”, a oni śmieją się z was i bogacą się waszym i mieszkańców kosztem. Niech mi ktoś powie co zrobił Kaczor, Brezdeń, Łuciw, Kownacki, Jurijków-Górska czy Ziółkowska w sprawie trucia ludzi przez wyziewy z zakładów w Jelczu-Laskowicach i Stanowicach? Kaczor był 8 lat posłem i przez ten czas problem już istniał. Brezdeń jest od 6 lat starostą. Ziółkowska, Kownacki, Jurijków-Górska, Łuciw czy Kaczor niczym nie różnią się od Brezdenia, Stajszczyka czy Workowej. Żenada, i jak tu chodzić na wybory samorządowe?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dlaczego pytasz nas , co oni zrobili .
   Zapytaj ich …..
   Napisz co Ty zrobiłeś w tej sprawie , do kogo napisałeś , u kogo walczyłeś z nieuczciwymi pracodawcami , trującymi mieszkańców , zorganizowałeś kiedyś pikietę przed zakładem truciciela ??
   Pochwal się swoimi osiągnięciami …. bo teraz smędzisz . Strzelnicy już takiej jaka była , nie bedzie i wbij to sobie to zakutej pały . Tu też czas na przestrzeganie prawa .

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. Czytając ten artykuł nasuwa się jedno stwierdzenie – w naszym mieście nic nie może się ostać. Nie dziwię się, że prezesi COLT-a się wyprowadzają z Oławy. Piłka nożna leży, teraz następny sport strzelectwo sportowe (z Oławy mamy mistrzów Europy i Polski) przestaje istnieć i to dzięki komu. Spisek ludzi PO (przewodnicząca, prezes i redaktor naczelny) dopieli swojego. Przykre i żałosne. Owszem dzierżawca strzelnicy mógł szybciej zrobić odpowiednie zabezpieczenia i uzupełnić dokumenty, ale przy takim klimacie to szkoda gadać. Jedyna szansa w burmistrzu, który, jak będzie chciał może pomóc, tzn. wykonać zabezpieczenia strzelnicy zgodnie z dokumentacją i projektem, a później ją wydzierżawić. Powinien tak zrobić, bo Oława nie tylko biegaczami stoi. Panie Burmistrzu w Panu nadzieja i proszę pamiętać, że w uchwale o stypendiach sportowych jest napisane, że strzelectwo jest sportem priorytetowym w Oławie. WIELU WYBORCÓW CZEKANA PANA RUCH,

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • mnie się nasuwa więcej pytań
   – czy panowie z Łodzi wyprowadzając się zabiorą opony , czy też podarują je miastu ?
   – czy burmistrz znajdzie środki na remont i zabezpieczenie tej strzelnicy ?
   – a jak już znajdzie kilkaset tysięcy , zainwestuję w zabezpieczenie , czy ponownie wynajmie strzelnicę Coltowi za 50 złotych ?
   – czy panowie z magistratu , obecni na spotkaniu , na strzelnicy , podali się już do dymisji ?
   Pytań można by jeszcze postawić wiele , ale nikt nigdy na nie nie odpowie ……………… do następnych wyborów
   Czytając twój komentarz ,że wszystko w Oławie leży , przypomniały mi się nowe pozycje do uprawiania seksu , na żabę
   – on leży ,ona leży , jemu leży , a ona nie rechocze
   – on leży , ona leży , jemu stoi a ona nie kuma
   Tak chyba jest z Waszym sportem w Oławie

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A to dopiero sensacja! Burmistrz nie jest człowiekiem mafii PO! A jakim cudem wygrał wybory w peowskiej Oławie? PO to nie tylko PO, to też te wszystkie BBS-y, LZS-y i inne twory. Aleś palnął, jak łysy o beton. Jak mógłby rządzić Oławą wbrew PO? Masz nas wszystkich za idiotów?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Witam. Nie jestem w stanie ocenić czy ten naboj był podrzucony czy nie. Realnie patrząc zagrożenie jakie niesie strzelnica w tym miejscu jest niewielkie. Szansa ze z tego obiektu wydostanie się naboj jest równa znalezieniu banknotu 200 zł na chodniku. Natomiast ze ten naboj trafi kogoś i zrobi komuś krzywdę jest tak prawdopodobne jak znajdowanie tych 200 zł codziennie przez pół roku.
  Już bardziej prawdopodobne jest ze jakiś terrorysta zaatakuje olawe. Kto wie może nim kogoś zabije zostanie zastrzelony przez olawianina , który trenuje na olawskiej strzelnicy.
  Z nieoficjalnych informacji w przyszłości to miejsce ma zostać”LEPIEJ ZAGOSPODAROWANE”
  Ciekawskim proponuje poszperać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • polak_mały

   Kolego prokuratorze, zajmijcie się grami losowymi bo widzę że na tym się lepiej znacie. A co do „naboju”, to zdradzę wam pewien sekret że może on opuścić strzelnicę w każdej chwili – jak nim rzucicie przez płot albo wyniesiecie w kieszeni 😉
   Natomiast pocisk z tego naboju może opuścić tę strzelnice w sposób niekontrolowany i to jest bezdyskusyjne! Niezależnie od rodzaju i kalibru broni (lufy gładkie czy gwintowane).

   Choć sam jestem może więcej niż sympatykiem strzelectwa i zupełnie nie przeszkadzają mi „odgłosy” tej strzelnicy (dowiedziałem się o nich z gazety) to uważam że ta strzelnica zupełnie nie spełnia podstawowych zasad bezpieczeństwa.

   Aby można było mówić o podstawach bezpieczeństwa na strzelnicy to górna blenda (przysłona ponad kulochwytem) powinna być wykonana np. z drewnianych podkładów kolejowych zamiast z deseczek. Brakuje tam również tam kilku przechwytów bramowych ustawionych w formie amfilady. Takie przechwyty amfiladowe ukierunkowują tor strzału w kierunku tarczy, chronią przed skutkiem strzału oddanego pod złym kątem, rozpraszają nieco huk. Najczęściej wykonywane są z drewna a czasem nawet z płyt OSB.

   Te opony (zwłaszcza nie wypełnione piaskiem), to można wywieźć na wysypisko lub zrobić z nich jakiś plac zabaw np. do paintballa.

   Wtedy może sam bym się skusił aby tam postrzelać – choć jak dla mnie jest zbyt krótka 😉

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Duży Kazio

    Takich mamy „prokuratorów” na tym forum – zakłamanych, skorumpowanych i skrajnie niekompetentnych. Za to „polak_mały” dobrze prawi. Jemu oczywiscie huk wystrzałów nie przeszkadza, bo to jego pasja i huk raczej go podnieca, znam to uczucie, bo też strzelam od wielu lat, ale widać, że ma pojęcie, jak taka strzelnica powinna być zabezpieczona.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Na stronie SMSM (Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców) pojawiły się odpisy pism skierowanych do oławskich włodarzy: burmistrza, policmajstra i starosty, z wezwaniem do natychmiastowej dymisji.

  http://stanowice-marcinkowice.npage.de/niebezpieczna-strzelnica-w-oawie.html

  Uzasadnienia są mocne. Ciekawe, jak zachowają się adresaci tych pism. To będzie papierek lakmusowy na to, czy dobra zmiana dotarła już do naszego miasta. Nomen omen, starosta jest szefem oławskiego PIS. Zamiotą jego nieudolność jeszcze raz pod dywan, czy tym razem miarka się jednak przebrała?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. Od wielu tygodni mamy spokój, jest normalnie, nikt nie strzela do wieczora i w niedzielę. Tak już pozostanie. Strzelnica była nielegalna i użytkowana z rażącym naruszeniem prawa. Pobierano kasę za coś nielegalnego ? – a kto? firma i miasto ? a może ktoś inny ? Zalegalizowanie nie było możliwe. Umowa – nie była prawidłowa. Doprowadzenie do bezpiecznego standardu – spora inwestycja, która nie jest możliwa nie tylko z przyczyn budżetowych (są ważniejsze wydatki) ale przede wszystkim – zmiana planu zagospodarowania. Tego nie pokonacie. Jak już musicie strzelać – to bawcie się tak żeby nikt was nie słyszał. Wasze hobby to wasza sprawa – nie narzucajcie łomotu innym ludziom. A burmistrzowi nie przeszkadza ten syf na Rybackiej?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.