Ostrzeżenie przed dużymi opadami

Dziś na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pojawiło się kolejne ostrzeżenie. Tym razem synoptyk prognozuje, że będzie bardzo mocno padać na Dolnym Śląsku. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 procent. Ogłoszono drugi stopień zagrożenia – ostrzeżenie obowiązuje od 13 lipca od godziny 21.00 do 14 lipca do godziny 23.00.

Na stronie internetowej UM Oława przed trudnymi warunkami pogodowymi ostrzega również Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego: „- Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nienarażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty, a na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych.
Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami jak wiaty autobusowe.”

Czy tym razem prognoza się sprawdzi? Ostatnio mocno padało 30 czerwca, wtedy strażacy PSP i OSP interweniowali w naszym powiecie piętnaście razy, było to głównie wypompowywanie wody z piwnic i budynków. Natomiast 5 lipca wystarczyło kilkanaście minut intensywnego deszczu i już pojawił się kłopot ze studzienkami, które nie odprowadzały wody. Na zalane ulice skarżył się wtedy mieszkaniec Wójcic: http://www.gazeta-olawa.pl/minus/50278-tak-bylo-po-burzy-wiecznie-zalewane/

(AH)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.