Był nietrzeźwy, ukradł auto znajomemu i sprzedał jego narzędzia

Policjanci z Oławy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Kierowca miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie, a pasażer ponad 1.8. Obaj zostali zatrzymani, kiedy jechali autem skradzionym wcześniej znajomemu. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że mężczyźni zastawili też w lombardzie elektronarzędzia, które znajdowały się w samochodzie.

Późnym popołudniem dyżurny z oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu, który to uderzył w fasadę jednego z budynków. Niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze ustalili, że pojazdem jechał 31-letni kierowca, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

– Na widok policji mężczyzna próbował uciekać, jednak został ujęty przez funkcjonariuszy – mówi mł. asp. Wioletta Polerowicz z KPP w Oławie. – Jego o dwa lata młodszy kolega, pasażer auta również był nietrzeźwy i miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu okazało się, że 29-latek wcześniej ukradł samochód znajomemu, do którego przyjechał w odwiedziny. Mężczyzna ten także zastawił w jednym z lombardów elektronarzędzia, które znajdowały się w skradzionym aucie. Ich wartość oszacowano na ponad tysiąc siedemset złotych. Policjanci odzyskali wszystkie przedmioty.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za kradzież z włamaniem grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.