Śmierć w Oławce i nowy numer alarmowy

Ciało starszego mężczyzny zauważył wędkarz. Policja dostała zgłoszenie 17 kwietnia rano. – W rzece znaleziono ciało ponad 80-letniego mężczyzny. Przyczynę śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok. Prawdopodobnie nie było udziału osób trzecich – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mieszkaniec wyszedł z domu rano, aby karmić kaczki. Narzekał na bóle głowy. Po kilku godzinach od jego wyjścia na policję zgłosiła się zaniepokojona rodzina. Okazało się, że znaleziony w rzece mężczyzna to ich bliski.

Wszelkie podobne zdarzenia, które dzieją się na naszym terenie nad wodą, można zgłaszać również na 984 – to pogotowie rzeczne

Dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, uruchomiło nowy „ustawowy” numer alarmowy dedykowany dla ratownictwa wodnego.

Numer działa na terenie całego województwa dolnośląskiego. Obsługiwany jest przez ratowników wodnych. Działa 24 godziny na dobę.

Prosimy o zgłaszanie wszystkich zdarzeń nad wodą na numer 984. Przypominamy, że nadal funkcjonuje dotychczasowy numer komórkowy 535 984 984.

Źródło KPP w Oławie

 

 

(AH)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.