UWAGA kierowcy! Od dziś w Oławie policja daje żółte i czerwone kartki

O godz. 13:00 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie odbyła się odprawa policjantów z komendantem, nadkom. Pawłem Urbańczykiem, na której odczytano decyzję o wdrożeniu komputerowego rejestru wystawionych wezwań dla pojazdów nieprawidłowo zaparkowanych. Decyzja określa też tryb postępowania policjantów w przypadku ujawnienia pojazdu, którego kierujący naruszył przepisy zatrzymania i postoju, na obszarze działania KPP w Oławie

– Bardzo często kierujący parkują gdzie chcą, blokują chodniki, przejścia dla pieszych, bramy wjazdowe czy miejsca dla niepełnosprawnych – mówi asp. Wioletta Polerowicz. – Pojawienie się żółtej i czerwonej noty jest sposobem nie tyle na karanie, co na edukowanie kierowców, celem poprawienia ich „kultury” parkowania. Policjanci będą mieli przy sobie dwie kartki tj. żółtą z upomnieniem, której celem jest informowanie i ostrzeganie (nie stanowi ona kary finansowej) oraz czerwoną z informacją o ukaraniu mandatem karnym lub wnioskiem do sądu podczas stawiennictwa się w KPP Oława lub KP Jelcz Laskowice. Niezgłoszenie się kierowcy we wskazanym terminie będzie skutkowało skierowaniem wniosku o ukaranie.

Każda wystawiona notka będzie zarejestrowana w systemie, dlatego łatwo będzie sprawdzić czy pojazd jest już na liście.

dav

Źródło KPP w Oławie

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (27)

 1. własciciel 3-go garażu

  Zapraszamy patrole na 3 Maja – Żołnierza Polskiego sklep spożywczy i droga za sklepem do garaży. Są tam ustawione dwa znaki drogowe, na które kierowcy nie zwracają uwagi. Często tam wzywane są służby tak Straż Miejska jak i Policja….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Bardzo dobry pomysł. Wystarczy wieczorem podjechac na Iwaszkiewicza pod budynek TBS nawet nie ma wjazdu dla karetki czy Straży pożarnej. Samochody tak stawiaja że jedno auto zajmuje 2 miejsca parkingowe. Tutaj Policja powinna dopiero zaprowadzić porządek.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • No i to właśnie pokazuje, że niestety ale miejsc parkingowych tam jest o wiele, wiele za mało. Rozumiem, że takie miejsca jak trawnik czy wjazd pod klatki powinny zostać puste, ale litości gdzie parkować – na Jakubie? Ja też wolałabym zaparkować na miejscu parkingowym, ale skoro ich nie ma to parkuję na chodniku, bo nie mam zamiaru wieczorem po pracy wracać po ciemku od Jakuba do klatki na piechotę.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Pod publiczkę zagranie. A gdzie parkować? W mieście brakuje KILKU TYSIĘCY miejsc postojowych. Co robi z tym miasto? Wysyła policję – z mrugnięciem okiem (żółta/czerwona kartka). Lepsze zabawy w piaskownicy przedszkolaki wymyślają.
  Kto zaproponuje REALNE rozwiązanie problemu?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Na tym parkingu panuje totalny bałagan. To daje obraz urzędu. Część miejsc jest jak zwykle zajęta PRZEZ PRACOWNIKÓW STAROStWA a miał być dla interesantów. To samo co z parkingiem w ZUS-ie. A co naszemu pracownikowi „należy” się miejsce a hołota niech stawia auta gdzie chce.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Jeżeli już się czepiamy Iwaszkiewicza to dla przypomnienia: w strefie oznaczonej znakiem D40 dopuszczalne jest parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych. Całe oś Sobieskiego jest taką strefą i wszystkie auta stojące wzdłuż chodnika parkują nieprawidłowo. Tylko czy policja ma tyle karteczek i czy się odważy wkładać je za prominenckie wycieraczki. Drugie pytanie, jak miasto zorganizuje parking dla kilkuset aut?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Miasto nie jest od organizacji parkingów. Za parkingi odpowiadają spółdzielnie mieszkaniowe lub Wspólnoty Mieszkaniowe.
  Chcesz parkować, wybuduj sobie parking lub nie kupuj samochodu jak nie masz gdzie parkować.
  Na drogach publicznych nie powinno się parkować bo służą one do przemieszczania się, a parkujące auta obniżają bezpieczeństwo, nie widać np. pieszego który wychodzi zza samochodów, albo dziecko które wbiegnie na ulicę pomiędzy autami. Poza tym jedzie się jak w tunelu – patrz np. zastawiony wciąż chodnik na ul. Kasprowicza.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Nie mówiąc już że deweloperzy budują nowe osiedle na Iwaszkiewicza i Zacisznej a wszyscy parkują na drogach dojazdowych pomimo znaków D-40 „Strefa zamieszkania” – parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych.
  Winny jest Burmistrz który stworzył miejscowy plan zagospodarowania z 1 miejscem na mieszkanie, a ludzie mają po 2 lub 3 samochody. Gdzie parkują – na zakazach.
  Nowe osiedle a już na starcie skażone złym zagospodarowaniem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Panowie I Panie chodniki w Oławie sa tak wąskie !,ze kartek im zabraknie .Na chodniku nie wolno bo ma np 1.2 m lub 1.5 m a parkowanie na wąskiej ulicy spowoduje blokade przejazdu.!!!!!
  Tzn policja powinna traktowac wszystkich jednakowo za takie przewinienie .czy wg uznania?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. tym pod wiaduktem koło PKP którzy parkując niszczą zieleń i ugniatają teren wokół filarów niedawno wyremontowanego wiaduktu też dadzą kartki? bo tam to już gdzie kto wjedzie to zostawia bo ciężko podejść z parkingu wybudowanego za grube pieniądze specjalnie do tego celu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Dlaczego Policja i Straż Miejska pozwala na parkowanie samochodów na chodniku naprzeciw kina Odra? A na dodatek jeszcze jeżdżą tamtędy rowerzyści i nie można spokojnie przejść. Od czego jest SM i Policja, czy nie od pilnowania porządku?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Po co było budowanie nowego parkingu blisko dworca PKP jak znowu jest to samo? Uwolnić plac przy dworcu od samochodów !
  Tam powinny być miejsca dla niepełnosprawnych (nie na cały dzień!) i taxi. Pozostawianie aut na cały dzień pracy we Wrocławiu
  to skandal! Zróbcie coś z tym , w przeciwnym razie zawsze będzie bałagan z parkowaniem. Przy wyjeździe nową drogą z parku zupełnie nie widać aut nadjeżdżających od strony Dworca ba auta zaparkowane zasłaniają widok z prawej strony. Minimum dwa miejsca parkingowe za dużo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Zwykle stosuję się do przepisów, ale skoro za pierwszy postój mam dostać żółtą kartkę. To też stanę za zakazem. Prawdopodobieństwo, że złapie mnie policja jest znikome, bo widziałam policji w Oławie która by interweniowała za zły postój.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.