Najpierw chciał zmiany, teraz nie…

Podczas dzisiejszej rozprawy w głośnej sprawie miłoszyckiej oskarżony Ireneusz M. złożył wniosek o anulowanie swojego wniosku sprzed tygodnia w sprawie zmiany obrońcy z urzędu. Tydzień temu przekonywał, że adwokat nie był u niego w areszcie ani razu, nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Na pytanie sądu, czy jest pewien swojej decyzji, wtedy mówił, że tak, ale… dziś, po odwiedzinach obrońcy w areszcie, zmienił zdanie i chciał poprzedni wniosek wycofać. Na ponowne pytanie sądu, czy jest tego pewien, odpowiedział, że tak, że przez tydzień wszystko przemyślał.

Co na ro obrońca, o którym jego klient mówił wcześniej, że nic nie robi? Poprosił o przerwę, żeby się zastanowić i odpowiedzieć sądowi, czy dalsza współpraca z Ireneuszem M. jest jeszcze możliwa.

Zgodnie z decyzją sądu na dzisiejszej rozprawie pojawił się już potencjalny zamiennik obrońcy, który miał się przyglądać procesowi i zapoznawać się z obszernym materiałem, zanim byłby gotów przejąć obowiązki obrońcy oskarżonego..

Ostatecznie po rozmowie w czasie  przerwy mecenas Kostka uznał, że jednak nie będzie w stanie pełnić obiektywnie swojej roli, więc nie przychyla się do wniosku oskarżonego. Tymczasem zdaniem Ireneusza M. panowie wyjaśnili sobie wszystko podczas wizyty adwokata w areszcie, więc chciałby nadal tego obrońcy. Ten jednak, po przeczytaniu wniosku Irka, w którym ten oskarża go o złą pracę, nie chce kontynuacji obrony. Sytuacja wraca więc do stanu sprzed tygodnia. Mecenas Kostka jeszcze będzie pełnił funkcję obrońcy, ale tylko do czasu, aż nowy obrońca zapozna się ze sprawą i będzie w stanie bronić samodzielnie…

Ireneusz M. chce nowego obrońcy

Miłoszyce: 59 świadków mniej

Mowa milczenia

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

  1. Anonim, nareszcie napisales cos ciekawego, za to musze Cie pochwalic!!!. Punktow z Tworek jeszcze niemam, poniewaz w kwietniu minie juz 34 lata jak mieszkam poza granicami Polski i nie zdazyli przed moim wyjazdem mi ich przydzielic, ale jak masz okazje to zalatwiaj mi te punkty , przydadza sie. Inni robili mi ciekawsze rzeczy. Anonim jeszcze raz: Wszystkiego Najlepszego!!!
    TO JEST NAPRAWDE BLAZENADA, ROBIA JAJA Z SADU i BIORA JESZCZE ZA TO PIENIADZE.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.