9 lat więzienia dla Rafała Ł.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał Rafała Ł. z Jelcz-Laskowic na karę łączną 9 lat pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 20 tys. zł, zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na handlu samochodami przez okres 10 lat oraz obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód. Chodzi o naprawdę potężne pieniądze. Wyrok nie jest prawomocny, można się spodziewać apelacji

Sąd uznał oskarżonego Rafała Ł. za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów wymierzając karę łączną w wymiarze 9 lat pozbawienia wolności (prawie trzy już jednak przesiedział w czasie śledztwa) oraz obowiązek oddania pobranych zaliczek na zakup aut. Chodzi o kilkudziesięciu poszkodowanych, a każdemu powinien zwrócić od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych).

Zdaniem sądu Ł. jest winny doprowadzenia wielu osób i firm do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci znacznych pieniędzy. W jednym przypadku chodziło o ponad 2 mln zł, w innym o 623 tys. zł. A takich spraw i poszkodowanych było naprawdę sporo.

To jedna z wielu spraw tego mieszkańca Jelcza-Laskowic, o którym pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem chodzi o przestępstwa popełnione w latach 2013-2015. W działalność Rafała Ł. były zaangażowane osoby z jego rodziny, a także inne, które również objęto aktem oskarżenia.

Razem z nim na ławie oskarżanych siedziało parę osób, w tym jego konkubina Beata Sz., którą sąd skazał na rok pozbawienia wolności oraz obowiązek solidarnego naprawienia wyrządzonych szkód (w innym postępowaniu partnerka Rafała Ł. została prawomocnie skazana na karę łączną trzech lat pozbawienia wolności). Krzysztof M. dostał karę 8 miesięcy więzienia plus nakaz naprawienia szkód, Halina L. (rok w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę 5 tys. zł), Krzysztof P. (8 miesięcy więzienia).

Prokurator ustalił, że w latach 2013-2015, głównie we Wrocławiu i w Jelczu-Laskowicach, dopuścił się szeregu oszustw na handlu autami. W efekcie tej działalności on i jego wspólnicy doprowadzili ponad sto firm i osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na ok. 4 mln zł.

Szczegóły sprawy i historie poszkodowanych opisujemy w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. Artytkuł w całości przeczytasz już teraz w e-wydaniu: DOSTĘPNE TUTAJ (Koszt 2.90 zł)

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

 1. Znam Waśka siwego młodego Rafała od małego dobry oszust kombinator wiele ludzi siedzi w więzieniu przez niego do dziś bo mówił wiele niewinnych ludzi kupę dobrych chłopaków z Wrocławia siiedzieli nawet prokuratura z Wrocławia dała się oszukać na 300 000 pozdrawiamy następnych a Rafałek jeździ furami za 1000000 zł

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Rafał od małego był niezłym kombinatorem. Potrafił okraść nawet najbliższych sąsiadów. Jego konkubina zaś lubiła się pokazać w góra to nowych ciuchach. Nieżle się dobrali. Rafał i Beatka bez skrupułów okradli ludzi i okradać będą gdyż nie wiedzą co to uczciwe zycie. Po Laskowicach chodzą z podniesionymi głowami i pokazują co rusz nowe auta. Parka bez sumienia i wstydu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Oddziałowy

  Nikt nie wspomniał że Nasz Rafałek na sprawę o kierowanie zorganizowaną Grupą Przestępczą, gdzie Skarb Państwa stracił 300 milionów zł za nie odprowadzony Vat i akcyzę. W tej grupie m/innymi Byli prawnicy i Gangsterzy z pierwszych Stron Gazet,
  Taki Kraj. Na Świebockiej siedziali razem we Dwóch nas Rafciu i Ś.. Jeden z najbogatrzych Polaków. Pewnie razem coś knuli najlepsi Ziomkowie. Taki Kraj.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • NIe pruj się oddziałowy gdzie popadnie, bo znowu red. Rybak będzie w gazecie robotniczej wrzucał foty jak wyprowadzają gadów, tak jak jakiś czas temu z Kleczkowskiej.

   Gdzie Ś. a gdzie Rafał? Rafał to sobie może od paru ludzi zaliczkę na auto wyłudzić albo kolegów oszukać, a Ś. to jest poważny świat i poważny biznes.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.