Ślepi na przepisy?

Na ulicy Rybackiej problem z parkowaniem był od dawna. Kierowcy notorycznie zatrzymywali się w pobliżu wału, blokując również ewentualny wjazd dla służb. Kilka dni temu pojawiło się tam oznakowanie wyłączające fragment jezdni z ruchu. Jak zauważył dziś nasz Czytelnik – niewiele to dało.

– Tak parkuję nasi oławianie na ulicy Rybackiej w pobliżu wału. Przejeżdżam tamtędy codziennie zdarza się, że kilka razy dziennie i mimo znaków zakazu zatrzymywania się w tym miejscu, właściciele aut nic sobie z tego nie robią… – pisze do redakcji Mateusz. Nawet nie pomógł „pas wyłączony z ruchu”. Zaparkowane tam samochody utrudniają poruszanie się po tej trasie i nie raz doszłoby do kolizji przez pozostawione tam auta, gdzie kilka metrów dalej jest duży parking zresztą prawie pusty. Chyba właśnie przez lenistwo tych kierowców. Pomijając już fakt, że na wałach w godzinach wieczornych stoi mnóstwo samochodów, gdzie jest zakaz jak każdy wie, ponieważ narusza to konstrukcje wałów przeciwpowodziowych. Później ludzie są zdziwieni, kiedy pod naporem wody w sytuacji stanu powodziowego, wały zwyczajnie się walą.
Może wypadałoby coś z tym zrobić. Myślę, że ułatwi to poruszanie się po tej trasie i poprawi także nasze bezpieczeństwo…

Coś w naszym powiecie Cię irytuje denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] lub przez wiadomość prywatną na naszym profilu: https://www.facebook.com/WiadomosciOlawskie/ – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (21)

 1. Brawo! Tępic to buractwo parkujące byle jak. Wiadomo najlepiej bylo by wjechać do domu samochodem żeby nie przejść tych kilku metrów. Kilka razy walnać po mandacie to sie szybko naucza parkowac! Podobnie jak u tych co za oczyszczalnią warzywa sprzedają. Specjalnie zrobili parking 10 metrów dalej, ale co tam lepiej stanąć na środku drogi bo po co się przejść kawałek…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Jakkażdeinne

  Strzelnicę to jest komu rozpieprzyć, ale swojego smrodu nie czują. Może to jakieś barany z DW, ostatnio dużo tych gnid się tu kręci, ledwo potrafią po Wrocławiu się poruszać, a poza to już katastrofa.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. W całej Oławie brakuje miejsc parkingowych! Zwłaszcza okolice rynku! Tragedia! Zrobic porządne parkingi należy a nie kreskowac drogi. Jak sie nie podoba to założyć szlaban ale uprzednio dac im normalne miejsca parkingowe, nie w polu na błocie.
  Poza tym na osiedlach tez jest masakra, aut przybywa a nie ubywa ale wspanialisci niestety tego nie przewidzieli i stajesz gdzie popadnie z bezsilności.
  Ale prawdą jest, ze niektórzy bezmyślnie zastawiaja wjazdy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Mają wolne miejsca przy stadionie po drugiej stronie bloku, ale d… nie chce się ruszyć bo najlepiej to do klatki wjechać, więc nie mówcie że tam brakuje parkingów.
  Drogówka nie daje mandatów a straż miejska to nie wiem też co robi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.